Mekanlar

Starbucks Coffee

Kapalı

Yeri

Iletişim Bilgileri

Özellikleri

  • Fiyat
  • Kartla ödeme
  • Master Kart
  • American Express
  • Dışarda oturma

Fotoğraflar

Hakkında

Kahve konusunda üretim olarak olmasa da, mekan açısından Türkiye olarak oldukça fazla alternatife sahibiz. Kendimize has olan kahve türünü de düşününce bu durum çok da sürpriz değil. Türk kahvesinden, Afrika kahvelerine, Amerika kahvelerine, espresso'ya, cafe latte'ye kadar bir çok farklı kahveyi tadabileceğimiz farklı mekanlar mevcut. Bu mekanlar arasında önce çıkan dünya çapında bir marka var; Starbucks

1971 yılında Seattle'da küçük bir çarşı içinde açılan kahve dükkanından, bugün dünyaca ünlü bir markaya dönüşen Starbucksfarklı kahve çeşitleri ile ülkemizde de hizmet vermekte. Ayrıca kahve çeşitlerinin yanında farklı sıcak/soğuk içecekler, atıştırmalık yiyecekler ve tatlılar da mevcut. Dünyaca ünlü bu markanın İzmir'deki sevilen şubelerinden biri de Alsancak'taki şubesi. 

Alsancak'taki Starbucks'ın en çok tercih edilen kahve çeşidi, Kenya kahvesi ile yapılan filtre kahve. Müşterilerin Kenya kahvesinin kokusuna ve tadını çok sevdiklerini söylersek yanlış olmaz. Bunun dışında bazı müşterilerin de yumuşak içiminden dolayı Peru kahvesini tercih ettiklerini belirtelim. Ayrıca latte türleri arasında da toffee nut latte ve pumpkin spice latte en çok sevilenler olarak göze çarpıyor. Soğuk içecekler konusunda ise yine soğuk kahveler başı çekiyor. Soğuk espresso frapaccino en çok tercih edilenler arasında. Yine ice latte ve naneli latte de sevilen soğuk kahveler arasında. Bununla birlikte yaz günleri Starbucks'ın buzlu içecekleri de oldukça rağbet görüyor. Mango passion fruit, sıcak İzmir günlerinde Starbucks'ta en fazla tercih edilen soğuk içeceklerden biri. 

Starbucks'ın nefis kahveleri ve diğer içeceklerinin yanı sıra tatlıları da çok seviliyor. Özellikle havuçlu kekin çok sevildiğini söylemek gerekiyor. Bununla birlikte Starbucks'ın taze cheesecakeleri de, sıcak kahve türleri ile beraber sık sık sipariş edildiğini belirtelim. 

Dr. Mustafa Bey Caddesi'ndeki Starbucks her gün sabahın ilk saatlerinden gece yarısına kadar, İzmirlilere kaliteli kahve hizmetini sunuyor. Yolunuz düşerse siz de mutlaka uğrayın. 

İzmir'deki kafeleri daha yakından takip etmek istiyorsanız, siz de 
www.otuzbeslik.com'a mutlaka uğrayın.

 

Şu anda bir etkinlik yok

Hakkındaki Yazılar

Eklememizi istediğin mekanı bize öner, ekleyelim.

Twitter'da Starbucks Coffee