Atölye Mezat Bitti!

'İzmir'de güzel şeyler oluyor!' diyerekten EÇEV, Atölye Alamet, Chill Art, Klorak Sanat, Junker ve Otuzbeslik.com'un ortaklaşa yaptığı projeden sizlere bahsetmiştik. Okumayanlar için şuraya link iliştiriyorum.

 

Bu proje kapsamında daha önce sanatla iç içe olmamış çocuklar sanat dolu atölyelere doydular. Chill Art kapsamında hiç resim yapmamış çocuklar ressam Pelin Çağlar ile resim; Atölye Alamet ile cam boncuktan kolyeler, deriden cüzdanlar, keçeden maskotlar, doğal malzemelerden tokalar vb. yaptılar. Bu atölyelerde yapılan ürünler mezat ile satışa çıktı. Tüm gelir ise EÇEV'e bağışlandı.

 

Toplamda 9 adet atölye gerçekleşmişti. Bu atölyeler: Resim Atölyesi, Çini Atölyesi, Cam Boncuktan Kolye Atölyesi, Camdan Balık Atölyesi, Maskot Atölyesi, Karikatür Atölyesi, Doğal Toka Atölyesi, Doğal Broş Atölyesi ve Deri Atölyesi'ydi.

 

Mezatta ise eğlenceli dakikalar yaşandı. Junker'da yaklaşık 20-25 kişinin katılımıyla gerçekleşen mezat sonunda katılımı olan şirketlere ve eğitim sürecinde desteği olan sanatçılara EÇEV tarafından teşekkür belgeleri verildi. İlerleyen zamanlarda yeni mezatlar için fikir alışverişi de söz konusuydu. Otuzbeslik.com ve EÇEV bu projeyi daha sürdürülebilir hale getirmek için bir sonra ki mezatı sanatçılardan gelen eserlerle yapmaya karar verdiler.

 

Gelin hepberaber mezat gününü güzel bir video ile analım: