Yazılar

Bu Hafta İzmir'de Neler Oluyor (12-18 Mart)

Paylaş
12-03-2018
Can Sue

 Havalar da güzelleştiğine göre haydi eğlenmeye! Her pazartesi olduğu gibi bu pazartesi de size bu haftanın kaçırılmayacak etkinliklerini listeledik. Bakalım, Otuzbeşlik bu hafta sizin için neler önermiş. Otuzbeslik.com'un etkinlik sayfasını da ziyaret etmeyi unutmayın daha ne etkinlikler var, neler... Herkese şahane bir hafta diliyoruz...

 

13 Mart - Kent, Trafik, Bisiklet

Kaynak: Renaissance İzmir Otel

 

Her ayın ikinci salı günü İzmir'in bisiklet sevdalıları Renaissance Izmir Hotel'in kütüphanesinde buluşuyor. Bu buluşmada İzmir'den, trafikten, bisiklet ve sağlıklı yaşamdan konuşulacak. Katılım ücretsizdir.

 

 14-15 Mart - Dünya π Günü Kutlaması

Kaynak: KafePi Bornova

 

KafePi'den bir başka güzel etkinlik! Pi sayısının yaklaşık değerinin 3,14 olmasından dolayı 14.03.1988 tarihinde ilk kez kutlanmaya başlanan Pi Günü'nü KafePi de kutluyor. 

 

15 Mart - İzmir European jazz Festival (TUR) /VEIN & Aarhus Jazz Orchestra

Kaynak: İKSEV

 

25. İzmir Avrupa Jazz Festivali kapsamında gerçekleşen ¨Izmir European jazz Festival (TUR) /VEIN & Aarhus Jazz Orchestra¨ için ayrıntılı bilgiyi şuraya iliştiriyoruz.

 

15 Mart - Retrobüs Jazzgır Live Sahnesinde!

Kaynak: sonproduction

 

70'lerin, 80'lerin ve 90'ların efsane isimlerini anarak, dönemin unutulmaz eserlerini yorumlayan bir müzik grubu olan Retrobüs ile bu şov kaçmaz! Biletler sınırlı sayıdadır hemen hatırlatalım. Sahnede giydikleri dönem kostümleri, kullandıkları aksesuarlar ve ses taklitleriyle konserlerini aynı zamanda tiyatral bir gösteri havasına sokan Retrobüs Jazzgır Live sahnesinde olacak. Giriş ücreti 20 TL'dir.

 

16 Mart - Kedihane Yapıyoruz

Kaynak: Cafe Candela

 

Otuzbeşlik ailesi olarak Yaphane'nin yaptığı sosyal sorumluluk projelerini taktir ediyoruz. Yaphane'nin Kedihane'leri çok meşhur oldu. Cafe Candela, Kedihane; kiti ve tüm gereçler dahil olmak üzere etkinlik ücretini 30 TL olarak belirlemiş.

 

16 Mart - İzmir Tango Weekend - Fabian Ballejos & Gina Nikolitsa

Kaynak: İzmir Tango Akademi

 

16-17-18 Mart'ta İzmir Tango Weekend ile İzmir'de Arjantin rüzgarı esecek. Arjantin'den Fabian Ballejos ve partneri Yunanistan'dan Gina Nikolitsa her seviye ve her bütçeye uygun muhteşem 6 workshop ve şahane bir show için bir kez daha İzmir'deler. Milonga Aamor X-Large, Mambo Latino Terrace Dance Bar’da sahne alacak. Şovdan sonra ise 04:00’a kadar dans edilecek. Diğer workshop ve aytınılı bilgi için tıkla!

 

16 Mart - Seksendört, 16 Mart'ta Ooze Venue'de!

 Kaynak: Ooze Venue

 

Rock müzik grubu olan grup 84, herkesin zihinlerinde ¨Ölürüm Hasretinle¨ şarkısı ile yer etmiştir. Grup üyeleri ise şöyledir: Vokal - Gitar: Tuna Velibaşoğlu, Bas Gitar: İsmail Okan Özen, Davul: Serter Karadeniz. Grup müzik hayatına İngilizce Nu Metal ve Rapcore düzenlemeleri icra ederek başlamıştır. 2002 yılında ilk Türkçe besteleri “Değiştir Kendini”yi bestelemişlerdir. Yola Türkçe besteler ve düzenlemeler ile devam eden Seksendört, Doğan Umut Dal’ın gruptan ayrılışıyla bugünkü halini almıştır. Etkinlik ayrıntıları için tıkla!

 

17 Mart - Adamlar SoldOut Performance Hall'da!  

Kaynak: adamlar.com

 

Adamlar grubu Tolga Akdoğan, Burak Güngörmüş, Gürhan Öğütücü, Burak Irmak ve Berkan Tilavel’den oluşuyor. Büyük bir hayran kitlesi olan Adamlar konserinin kapı açılışı, 21:30 konser başlangıcı ise 22:30. Adamlar konseri için iletişim: 0(539)765 91 91

 

17 Mart - Roots. Presents: Eli & Fur

Kaynak: 1888

 

Duyduk duymadık demeyin! Son dönemlerde büyük çıkış yakalayan, Avrupa'nın en çok konuşulan Dj ikililerinden Eli & Fur İzmir'e geliyor! 17 Mart Cumartesi gecesi Alsancak 1888'de sahne alacak Dj'ler Creamfields, Dimensions, Coachella ve Glastonbury gibi prestijli sahnelerde performans gösterdi.