14 May 2018
Otuzbeşlik

Bu Hafta İzmir'de Neler Oluyor (14-20 Mart)

Bu hafta İzmirlileri PechaKucha'dan Mavibahçe Gençlik Festivali'ne yerinde duramayacakları müzik dolu, ünlü dolu festivaller bekliyor. Adamlar'dan Danla Biliç'e birçok sevilen kişi ve grup bu hafta İzmir'in havasını değiştirecek. Gelin festivallere bir göz atalım.

 

16 Mayıs Çarşamba Günü - PechaKucha Night Izmir vol.18

 

Kaynak: Pechakucha¨İzmir'de yaratıcı fikir ve tasarım kültürüne dair neler oluyor?
Yaratıcı alanlarda kim ne üretiyor, ilham verici hikayeleri ne?¨

 

İzmir'in farklı yaratıcı dinamiklerini yansıtan konuşmacılar kendi hikayelerini anlatacaklar. Dikkat dikkat! Otuzbeşlik ailesi olarak biz de orada olacağız çünkü CEO'muz Bilsay Yıldırım sizlerle Otuzbeşlik'in hikayesini paylaşacak. Otuzbeşlik nasıl oluştu ve nereye gidiyor. Sizleri bekleyen sürprizler neler, merak ediyorsanız muhakkak gelin. Ayrıca bisikletle gelenler için giriş ücretsiz! Sanat, sosyal cemiyet, dans, çok kültürlü etkinlikler, yapan-hareketi ve girişim, tasarım ve el sanatları, sosyal inisiyatif, internet girişimi, mimarlık ve teknoloji girişimi üzerine olacak sunumlarda bizleri eğlence de bekliyor, kahkaha da bekliyor, yeni bilgiler de bekliyor. PechaKucha (peça kuça diye okunur) İngilizce "chit-chat", Türkçe "çene çalmak" anlamına geliyor. PechaKucha, bugün 1000'den fazla şehirde; İzmir'de NOBON'un kurucusu Cenk Hasan Dereli tarafından düzenleniyor, teşekkürler Cenk Bey. Etkinlikte sunum yapan her konuşmacı, yaratıcı üretimini ya da ilham verici hikayesini 20 slayt x 20 saniye sürede anlatmak zorunda...

19:30 Kapı açılışı.
20:20'da sunumlara geçiliyor.

Mekan Girişi: 10 TL

 

18 Mayıs Cuma Günü - Karşıyaka Belediyesi Gençlik Spor ve Sağlıklı Yaşam Festivali

Kaynak: Karşıyaka Belediyesi Gençlik Spor ve Sağlıklı Yaşam Festivali

 

19 Mayıs'a özel sizleri bekleyen bir diğer festival ise Karşıyaka Belediyesi Gençlik Spor ve Sağlıklı Yaşam Festivali. Bu festivalde sizleri interaktif şovlar, Uluslararası ödüllü "Fair Play Karikatür Sergisi", sportif yarışmalar, tanıtım alanları ve çocuk etkinlikleri bekliyor olacak.

 

18 Mayıs Cuma Günü - DeuDans 8. Üniversitelerarası Dans Festivali

 

 

Kaynak: Deudans 

 

¨Gerçek sahne, ışıklar ve birbirinden güzel gösteriler... Sizlere unutamayacağınız dans dolu bir şenlik hazırladık.¨diyor DEU. Ayrıntılı program için takipte kalın.

 

18 Mayıs Cuma Günü BURN Battle Zone İzmir

 Kaynak: BURN Battle Zone İzmir

 

Ücretsiz olan etkinlik, Burn Energy Drink'in desteği ve Karşıyaka Belediyesi'nin katkıları ile gerçekleşecek BURN Battle Zone İzmir, 18 Mayıs Cuma akşamı gerçekleşiyor!

Daha önce Kiev, Moskova, Krakow, Paris, Madrid ve İstanbul’da gerçekleşen ve Türkiye’de bugüne kadar düzenlenmiş olan en büyük hip-hop etkinliğinde sahne alacak isimler; yeni neslin yükselen yıldızları AYBEN, Sansar Salvo, Cash Flow, Fate Fat, ve DJ Sivo.


 

19 Mayıs Cumartesi Günü - MaviBahçe Gençlik Festivali

Kaynak: Mavibahçe

 

19-20 Mayıs tarihleri boyunca MaviBahçe Kent Meydanı’nda gençleri birbirinden eğlenceli etkinlikler ve kaçırılmayacak fırsatlar bekliyor. Gençlere özel oyunlar, indirimler, konser ve eğlence 2 gün boyunca MaviBahçe Gençlik Festivali’nde!