06 Nov 2017
Otuzbeşlik

Bu Hafta İzmirlileri Bekleyen Etkinlikler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her pazartesi olduğu gibi bu pazartesi de size bu haftanın kaçırılmayacak etkinliklerini listeledik. 
Bakalım, Otuzbeşlik bu hafta sizin için neler önermiş.
Herkese güzel bir hafta diliyoruz...

18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yıl 18. kez seyircisiyle buluşacak olan İzmir Kısa Film Festivali, Türkiye’de ve dünyada hatırı sayılır sinema etkinliğidir. Ülkemizde uluslararası düzeyde ödül veren ilk kısa film festivali özelliğini taşıyan İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl 07-12 Kasım 2017 tarihlerinde Alsancak Fransız Kültür Merkezi'nde dünyanın bir çok yerinden gelen yüzlerce film, gösterim ve yarışma bölümleriyle sevenleriyle buluşacak.
 

 

Ezhel, 10 Kasım Cuma günü Hayal Kahvesi'nde

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ankara'da dünyaya gelen türk müzisyen küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Emin adımlarla kariyerinde ilerlerken sevenleriyle 10 Kasım Cuma günü Hayal Kahvesi'nde buluşacak.

 

 
Aşk Tamircisi, 10 Kasım Cuma günü Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Bu Tiyatro


Aşk Tamircisi oyununda şiirli bir mizahın örneği sunuluyor. Türkiye’nin en çok okunan yazarlarından Kahraman Tazeoğlu “Aşk Tamircisi” olarak seyirci karşısına çıkıyor, skece yön veriyor. Ailece izlenebilecek şekilde formatlanan oyunda müzik de önemli bir yer tutuyor. Oyuna özel bestelenen şarkılar oyunun bütünlüğüne katkı sunuyor.Pavel Petrov 11 Kasım'da Container Hall'da
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: residentadvisor 
DJ ve Yapımcı olan Pavel Petrov, geniş elektronik müzik sahnesinin üst kademelerine yükselmeye hazırlanıyor. Container Hall'da 11 Kasım saat 23:00'da ilginizi çekecek bu perfermansa bir göz atabilirsiniz.
 
 
Eric Forrest 11 Kasım'da Bornova Sahne'de


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Progressive Metal'in öncülerinden Voivod'da 90'lı yıllarda Jason Newsted'ten (Metallica) daha önce bas gitar ve vokal görevlerini üstlenen Kanadalı müzisyen E-Force (Eric Forrest), Voivod'un Negatron ve Phobos albümlerinden oluşan karma bir set listesiyle, Avrupa'dan sonra İzmir'e özel bir konser için uğruyor. 11 Kasım 2017 Cumartesi gecesi İzmir seyircisi Voivod'un bilimkurgu temalı distopyasını yaşarken bir yandan da progresif metalin thrash ve punk kökenlerini de birinci elden tatmış olacak. E-Force'a son dönemlerde Thrash Metal cenneti olarak ön plana çıkan Yunanistan'da geleceğin gruplarından biri olarakgösterilen Chronosphere ile İstanbul'lu Thrash Metal grubu Mekanik ve İzmirli Alternatif Groove Metal grubu Fırsattan İstifade-Fi eşlik edecek.