15 Jan 2018
Otuzbeşlik

Bu Hafta İzmirlileri Bekleyen Etkinlikler (15-21 Ocak 2018)

 Her pazartesi olduğu gibi bu pazartesi de size bu haftanın kaçırılmayacak etkinliklerini listeledik.

Bakalım, Otuzbeşlik bu hafta sizin için neler önermiş.

Herkese sendromsuz pazartesi diliyoruz...

 

3 Dahi

Kaynak: Karnaval.com
 
Kahkahalarınıza engel olamayacağınız "3 Dahi" 17 Ocak Çarşamba günü Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu'nda izleyicisiyle buluşuyor. Dahilik ve delilik arasındaki ince çizgiyi konu alan bu oyunda sizleri paranoid şizofren bir müzisyen, obsesif kompulsif bozukluğu olan bir bilim adamı ve otizm spektrum bozukluğu olan bir medyum bekliyor. Kerem Kobanbay yazdığı, Murat Sarı'nın yönettiği oyun bu haftanıza renk katabilir.
 
 

Tutunamayanlar

Kaynak: Tiyatrolar.com
 
 Oğuz Atay’ın ölümsüz romanı Tutunamayanlar, 17 Ocak Çarşamba gübü Sahne Terminal’de, Ant Aksan yönetimiyle seyircisiyle buluşuyor. Konusu itibariyle intihar eden arkadaşının geçmişini araştıran Turgut Özben’in, söz konusu arkadaşı Selim Işık’ın modern hayata neden “Tutunamadığı”nı öğrenme çabasını anlatmaktadır. Serhat Barış'ın oynadığı bu oyun sizi kendisine hayran bırakabilir.
 

Ölün Bizi Ayırana Dek

Kaynak: istanbul.net
 

17 Ocak'ta Bostanlı Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu'nda sizleri iki perdelik komedi oyunu bekliyor. Gergedan yapımın 2017 sezonunun yeni projesi “Ölü’n Bizi Ayırana Dek” Hakan Yılmaz yönetmenliğinde seyircisiyle buluşuyor. Oyuncular ise daha önce “Yalancı Romantik” dizisinde başrolü paylaşan başarılı oyuncular Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu. Senaryosu ‘’Bir Kadın Bir Erkek’’ dizisi senaristleri Murat Dişli, Alper Atalan ve Zeki Enes Akkan’a, konsepti PuCCa’ya ait olan oyun sizleri çok güldüreceğe benziyor.

 

Bir Daha Çal Sam

Kaynak: Biletix
 
 Woody Allen’ın yazdığı Bir Daha Çal Sam, Sahne Tozu Fehmi İşgören Sahnesi'nde Çağrı Turnalı yönetmenliği ile 17 Ocak Çarşamba günü izleyicisiyle buluşuyor. Woody Allen’ın 1972 yılında, Casablanca filminin ünlü “Play it again Sam” repliğinden yola çıkarak yazdığı oyun, komediye yeni bir boyut kazandırarak sizlerin beğenisine sunuluyor. Allen kadınlarla birlikte olmak ve onları etkilemek için başka kişiliklere bürünürken komik durumlara düşer ve hep yalnız kalır. Bakalım konu işleyişi açısından görüşleriniz nasıl olacak.
 
 

Bir Baba Hamlet

Kaynak: Tiyatrodünyası

 

19 Ocak Cuma günü saat 20:30'da Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu'nda sahnelenecek olan Bir Baba Hamlet oyunu bu hafta Otuzbeşlik'in size önerdikleri arasında yerini alıyor. Macera iki arkadaşın Shakespeare'in başyapıtı Hamlet'i seçmeleri ile başlıyor. Tabii tahmin edersiniz ki Hamlet her baba yiğidin harcı değildir. Durum böyle olunca babalar gibi bir Hamlet düşlerlerken, ortaya "Bir Baba Hamlet" çıkıveriyor. Sebastian Seidel yazdığı, Yücel Erten'in çevirdiği, Emrah Eren'in yönettiği oyunun oyuncuları ise Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu. Unutmadan, oyun 2 perdeden oluşmakta ve 2 saat sürmektedir.

 

İzmir Waffle Festivali

Kaynak: Sallysbakingaddiction
 
Kim lezzetli bir waffle'a hayır diyebilir ki? Şahsen biz diyemeyiz. 21 Ocak Pazar günü 12:00-15:00 saatleri arasında Alsancak Kordon'da sizleri eşsiz bir festival bekliyor.
Bu festivalde sizleri ücretsiz waffle dağıtımı, workshoplar, konserler ve etkinlikler bekliyor. Ayrıntılar için takipte kalın.
 

Oldies but Goldies 'Karaoke Version'

Kaynak: Kafepi
 
Kafepi birbirinden şahane etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. 27 Şubat'a kadar her pazartesi 20:00-00:00 saatleri arasında gerçekleşen Oldies but Goldies 'Karaoke Version' bu hafta değişik bir etkinlik arıyorsanız tam aradığınız olabilir.
 

Beat for Friyay!

 
 
19 Ocak Cuma günü 22:00'da İz Performance'da başlayacak olan etkinlik hafta sonuna ritmik başlamanızı sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Müzikal boyunca ücretsiz tazecik meyvelerden yapılacak özel kokteyller de ritminizi yükseltmeye yardım edecek. Biletler Biletix ve IZ Performance'ta satılacak. Kapı da bilet almak isterseniz ise ücretler 30 TL.
 
 

Soundtrack Night

Kaynak: Academio
 
Soundtrack Night konsepti +18 bir etkinliktir. Katılım ücreti 20 TL olan bu organizayon için rezervasyon yaptırmanız gerekmekte. Bu özel geceyi film müzikleriyle eğlenceli hale getirecek olan set ekibi Hikmet ve Yalınç özel arşivlerini paylaşırlarken, unutulmayan film sahneleriyle de bizi zamanda yolculuğa çıkartacaklar. 20 Ocak Cumartesi günü 19:00'da başlayacak olan bu etkinlikliğe patlamış mısır ve gazozun yanı sıra sıcak şarap ve lezzetli atıştırmalıklar eşlik edecek. Haftanın stesini atarak keyif duyacağınız bu özel etkinliğe davetlisiniz. 
 
 
Kaynak: 1888
 
 Adını tüm dünyaya duyurmuş, 70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını günümüz cilası ile süsleyip düzenleyen ‘Hey! Douglas’ 20 Ocak'ta 1888 kabininde bizlerle buluşacak!