16 Oct 2017
Otuzbeşlik

Bu Hafta Katılmanız Gereken Etkinlikler

Bakalım bu hafta İzmir sizler için neler hazırlamış? Hangi konserler ve etkinlikler sizleri bekliyor? Otuzbeşlik ailesi olarak bu hafta katılmanız gereken etkinlikleri derledik, keyifli okumalar.
 

1 Festival İzmir

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi
 
 
17 Ekim'den 21 Ekim'e saat 20:00-22:00 arasında gerçekleşecek olan şahane konserler sizleri bekliyor. Bilet satışları 9 Ekim'de başladı. Gösteriler ile Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: baharfestivalleri.com
 
Festivalin açılış konserini, Türkiye’nin en önemli seslerinden Sertab Erener gerçekleştirecek. 40 kişilik kadrosuyla Erener’e İzmir Big Band eşlik edecek. Konser 17 Ekim Salı günü Büyük Salon’da saat 20.00’de başlayacak.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: dhaferyoussef.com
 
Dhafer Youssef Quartet 18 Ekim Çarşamba günü saat 20.00’de, Büyük Salon’da sahne alacak. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: kultursanat.com
 
Cazdan rock’n roll’a, metalden deneysel müzik ve Balkan müziğine kadar birbirinden farklı tarzlarda çalışan birçok müzisyene eşlik eden yerli caz sahnesinin en başarılı davulcularından Ediz Hafızoğlu, 19 Ekim Perşembe günü AASSM’de Büyük Salon’da sevenleriyle buluşacak. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: artfulliving.com

Yaşam boyu başarı ödülü sahibi Miller "Bas dehası" Marcus Miller ise “1 Festival” kapsamında İzmir’de sahne alacak bir başka ünlü isim. Ünlü sanatçı konserini 20 Ekim Cuma günü saat 20.00’de Büyük Salon’da verecek. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: montreuxjazzfestival.com
 
Final konserini Hintli perküsyon ustası Trilok Gurtu ile Tepecik Filarmoni beraber sahneleyecekler. 21 Ekim Cumartesi günü saat 20.00’de Büyük Salon’da başlayacak konserde Gurtu’ya Hamdi Akatay ile Memduh Akatay eşlik edecek.
 
Film: Evlilik / Noces
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Fransız Kültür Merkezi


Türkçe altyazılı Evlilik filminin konusu hakkında genel bilgi verebiliriz sanırım. 18 yaşındaki Belçika-Pakistan asıllı Zahira, ailesi üyeleriyle çok iyi geçinmektedir ama bakın ne oluyor! Görücü geliyor kızımıza ve işler değişiyor. Görücü usulüyle evlenmeye zorlanıyor. Bilmem tanıdık geldi mi bir yerden? ben çıkarmadım vallahi (!) Ailesinin zorlamaları, batı tarzındaki hayat biçimi ve özgürlük arayışları arasında kalan genç kız ağabeyi ve sırdaşı Amir’e sığınır... Devamı ise sürpriz. 3 ödül ve 3 adaylık ile Evlilik filmi 17 Ekim Salı günü 19:00'da sizleri bekliyor.

Deli Kadın Hikayeleri


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: tiyatroreplik
 
Toplumun şah damarlarından bir diğer sanat dalı ise tiyatro. Bu hafta gitmenizi önerdiğimiz tiyatro  ''Deli Kadın Hikayeleri'', 17 Ekim'de İzmir Sanat’ta tiyatroseverlerle buluşuyor. Hikaye kendisini yok eden 21 kadının hikayesini anlatıyor. Kitaptan uyarlanan sahne oyunu, toplumsal duyarlılığı arttırmak için küçük bir mesaj. 80 dakika sürecek bu oyunu kaçırmayın deriz.
 
Çok da Fifi - Hatunlar Stand-up


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: kultursever

7 kadın komedyenden oluşan “Çok da Fifi” ekibi, Bios Bar'da 18 Ekim'de sizleri bekliyor. İş temposundan, hayatın yüklerinden yoruldum kafa dağıtmak gülmek istiyorum diyorsanız bu etkinlik tam size göre! Sonuçta hayatla da dalga geçmek gerekiyor değil mi? Alın size bir fırsat. Mart 2015'den beri sahne alan bu şahane kadınları izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Feridun Düzağaç


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: etkinlikdenizli
 
20 Ekim'de Ooze Venue'de sahne alacak Feridun Düzağaç, sevilen şarkılarını seslendirecek. Müziğe ilk kez Mersin'de bir grubun solisti olarak şarkı söyleyerek başlayan Düzağaç, ilk müzik grubunu 1988 yılında kurdu. Ayrıca müziğin yanı sıra televizyon ve sinema filmlerinde de rol aldı. Bağıra bağıra şarkı söylemek istiyorsan bu etkinlik tam size göre olabilir.

Leman Sam


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: onedio.com
 
20 Ekim'de Leman Sam'ın muhteşem sesiyle büyülenmek istiyorsanız hiç durmayın hemen biletinizi alın. Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda gerçekleşecek olan bu konserde Sam'ın şarkılarıyla aşk yaşayacak, ruhunuzu müziğe doyuracaksınız.