23 Jul 2019
Gülay Güler

Bu Yazın Kaçırılmaması Gereken Elektronik Müzik Festivalleri

Elektronik müzik tutkunu musun? Senin için Türkiye'de gerçekleşen, en iyi elektronik müzik festivallerini hazırladık. Bu yaz tabanların patlayana kadar dans etmeye, müziği damarlarında hissetmeye hazır ol. Müzik seni çağıyor.

Electronica Festival - İzmir

Türkiye’nin en köklü elektronik müzik festivali Electronica Festival, 12 - 13 Ağustos tarihlerinde Çeşme Fun Beach’te gerçekleşecek. Elektronik müziğin en iyi örneklerini müzikseverlerle buluşturan Electronica Festival ile Çeşme’nin en güzel denizi Ege’nin eşsiz doğasına karışacağınız unutulmaz iki gün yaşayacaksınız. 

 

Line Up 

Acid Pauli - Ali Efe Dinç - Alican - Audiofly - BeeGee - David Mayer - Ferhat Albayrak - Gadi Mitrani - Lilly & Kazan - Joachim Pastor - Nick Jojo - Peter Schumann - Trikk ve daha fazlası

Dimension Festival - İzmir

Hırvatistan’da 2500 yaşında terk edilmiş bir kalede 8 yıldır gerçekleştirilen Dimension Festival'in Türkiye edisyonu 27 Temmuz’da Çeşme Cove Aya Yorgi'de gerçekleşecek.  Birleşik Krallığın en iyi deniz aşırı festivali ödülüne aday gösterilen Dimension Festival; bugüne dek Massive Attack, Kraftwerk, Grace Jones, Jeff Mills, Bonobo, John Talabot, Nina Kraviz gibi sayısız müzik dehasının yanı sıra dünya çapındaki yeraltı elektronik müzik sahnesinin önde gelen isimlerini ağırladı.

 

Line Up

Fantastic Man - Jasper James - Chaos In The CBD - Dimensions Soundsystem - Aleksandir - Kerem Akdag (Live) - Stars Like Dust - Ece Özel - HüNKAR - Q-BRA - Hüseyin - Jan Molti - Emre Can Swim - GEZ - Analog Disko - Enes Gul - Mertkan AKD - Pekiner - RANZA - Tremolokid - NACi

Diynamic Festival - İstanbul 

Solomun'un sahibi olduğu Hamburg çıkışlı Diynamic Festival, 3 Ağustos'ta tam kadro İstanbul'da olacak. Diynamic Festival, kısa sürede elektronik müzik sahnesinin en prestijli festivallerinden biri oldu.  

 

Line Up 

Solomun - Adriatique - ELAX aka Boyz Noize - Kollektiv Turmstrasse - Adana Twins -Magdalena - Lehar - Undercatt - Magit Cacoon - Musumeci Moscoman - Innellea - Andy Bros

İstanbul Rooftop Festival

Dördüncü kez düzenlenecek İstanbul Rooftop Festival, bu yıl 8 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecek. İstanbul içinde içinde gerçekleşen en kapsamlı festival olarak tanımlanan Rooftop, tek bir bilet ile 15'e yakın mekanı deneyimleme fırsatı tanıyor. En kapsamlı haline bu yıl kavuşan festivalde 40'tan fazla sanatçı performans gösterecek. Festivalde, müziğin yanı sıra tüm teraslarda farklı zamanlarda aktiviteler de gerçekleşecek.

 

Line Up

Akın Sevgör - Headwaters - Islandman - Jad&the - Kalabrese - Kurt Adam - Around Table Knifes - Timboletti - Aksak - Aykut - Bahadır Gürceer - Bayram Özcan - Birol Giray ve dahası.   

Big Burn - Istanbul 

Big Burn, 26 - 27 - 28 Temmuz tarihlerinde Suma Beach’te gerçekleşecek. Türkiye'nin en büyük ve en yeni elektronik müzik festivali olan Big Burn İstanbul, yerel ve uluslararası elektronik müzik dünyasından yaklaşık 100 Dj ve prodüktöre ev sahipliği yapacak. 

 

Line Up 

Be Svendsen - Claotone - Damian Lazarus - David Mayer - Dubfire -  Guy Gerber - Joachim Pastor - N’TO  - Nastia -  Recondite - Stephan Bodzin - Worakls ve dahası.

Redbul Music Fest - İstanbul

Geçen yıl dünyanın pek çok şehriyle birlikte İstanbul’da da ilk kez düzenlenen Red Bull Music Festival İstanbul; ikinci kez 1-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Festival, bu yıl da farklı programlar, sergiler, interaktif deneyimler ve görsel - işitsel şovlarla müzikseverlere güzel bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Festival programı:
1-15 Ekim - Red Bull House of Music
3 Ekim - Alpha Beat Night'ta büyüleyici bir sahne performansıyla yeryüzünün ritmini damarlarımızda hissedeceğiz.
4 Ekim - Aposynthesis’ta takip eden gece Aposynthesis Night ile synth müziğinin derinlerine doğru deneysel, yaratıcı ve gizemli bir yolculuğa çıkacağız.
5 Ekim - Kan Kardeşler Night ise adından da anlaşılabileceği gibi Berlin ve İstanbul arasındaki hip hop müzik köprüsünü yeniden kuracak ve iki kentin yeni-eski okul yıldızlarını tek sahnede buluşturacak.
11 Ekim - Ballroom Night’ta, havalı adımlarla turlanacak bir “catwalk” ile şimdiye kadar İstanbul’da benzeri görülmemiş bir voguing deneyimi yaşanacak.
12 Ekim - Futurave Night Futurave Night adındaki gecede rave kültürünün yarınını şekillendiren yenilikçi müzisyenlerden elektronik dans müziğinin en sofistike örneklerini duyacağız.

Sonance Festival - Ankara

Bu sene dördüncüsü gerçekleşecek, Ankara'nın elektronik müzik alanındaki en büyük festivali Sonance Festival bu sene Ankara'nın en gözde ve nezih mekanlarından Club Mirador'da 14 - 15 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. Havuzun ve müziğin tadını çıkarmak isteyenlere tarifsiz anlar vadeden Sonance Festival, bu sene de dünyaca ünlü birçok müzisyen ve ülkemizin en nitelikli Dj'lerini ağırlıyor. Festival birçok sanatsal aktiviteye de ev sahipliği yapacak.

 
Line Up

Agents of Time (live) - Fango - Maksim Dark - Marvin & Guy - Moscoman - Red Axes - Township Rebellion - Unders - Alan Cutt - Demirabi - Deniz Kabu - Dsknnct - Ferhat Albayrak- Heavie - Kerem Değirmeci - Kuvoka - Maguar - Murat Uğurlu - Rıza Gobalez - Savrun Brothers - Sezer Uysal - Ugr - Uğur Project - Uygar Polat - Vertige

Clash Fest - Ankara

Clash Fest, 25 Ekim'de Ankara’nın en gözde alanlarından ODTÜ MD Vişnelik Tesisleri'nin hem kapalı hem açık alanını kullanarak elektronik müziği, Rave & Chill konseptiyle sunuyor. Elektronik müziği her yönüyle hissedeceğiniz festivalde kesintisiz etkinliklerle ve gösterilerle birlikte nabzı yüksek bir gün sizleri bekliyor.

 

Line Up 
Ekin Beril - Kozmonotosman - DJ Medikush -  Deeperise - DJ Artz