20 Jul 2019
Gülay Güler

Bu Yazın Kaçırılmaması Gereken Gençlik Festivalleri

Yaz geldi mi Türkiye'nin her köşesinde birbirinden renkli gençlik festivalleri düzenleniyor. Şehrin grisinden bunalıp nefes almakta güçlük çekiyorsan al çadırını, sırt çantanı, vur yollara kendini. Gezi rotana ekleyebileceğin en eğlenceli gençlik festivallerini listeledik. Doğa, deniz, müzik seni çağırıyor!

Zeytinli Rock Festivali 

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük rock festivali olan Zeytinli Rock Festivali bu sene de unvanını koruyor. Festival, 28 Temmuz - 1 Ağustos tarihleri arasından Balıkesir Edremit’te gerçekleşecek. 

 

Line Up 

Mazhar Fuat Özkan - Selda Bağcan - Cem Adrian - Pamela - Niyazi Koyuncu -  Aydilge  - Adamlar - Son Feci Bisiklet - Yok Öyle Kararlı Şeyler - Ayben – Teoman - Mabel Matiz - Feridun Düzağaç - Moğollar -  Athena – Duman - Ceylan Ertem -  Can Gox - Manga – Ceza - Melek Mosso - Hey! Douglas - Sattas - Mor ve Ötesi -  Pentagram - Bulutsuzluk Özlemi - Flört - Baba Zula - Deniz Tekin ve daha fazlası. 

Çorlu Fest 

Çorlu’da ilk kez gerçekleşecek olan Çorlu Fest'te müzik, doğa ve kampı bir araya geliyor. Çorlu Fest, 23 - 24- 25 Ağustos tarihlerinde Çorlu Olimpos Atlı Spor Kulübü'nde düzenlenecek. 

 

Line Up 

Mor ve Ötesi - Adamlar - Son Feci Bisiklet - Öfkeli Kalabalık  - Durup Dururken  - Küf - Hey! Douglas - Haluk Levent - Zakkum - Kurtalan Ekspres  - Şehinşah - Retrobüs - James Band - Doğukan Manço - MFÖ - Moğollar - Pamela - Istanbul Trıp - Dolu Kadehi Ters Tut - Nova Norda - Düz Adam

Bizim Fest Zeytinli Festivali 

Bizim Fest Zeytinli Festivali, 25 - 26 -  27 -  28 Temmuz tarihleri arasında Zeytinli Altınkum Dalyan Sahili’nde düzenlenecek. Festival kültürünü ve kamp keyfini bir arada yaşayacağınız festival boyunca her gün devam edecek olan color party eğlencenize renk katacak. 

 

Line Up  

Ben Fero - Haluk Levent - Redd - Zakkum - Can Bonomo - Edis - Aylin Aslım - Sagopa Kajmer - Büyük Ev Abluka - Gazapizm ve daha fazlası

Milyonfest Arsuz 

Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştirdiği birçok büyük festivalde yüz binlerce genci rock ve alternatif müziğin yıldızlarıyla buluşturan Milyon Yapım, yepyeni festivalini Hatay'ın doğa harikası ilçesi Arsuz'da gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 

 

Line Up  

Mor ve Ötesi - Pinhani - Fatma Turgut – Athena – MaNga - Ceza – Adamlar - Nova Norda - Şebnem Ferah - Emre Aydın - Feridun Düzağaç - Flört -Duman - Selda Bağcan - Cem Adrian – Pamela -Can Gox -The Away Days ve daha fazlası...

MilyonFest, bu yıl ilk kez 2 - 5 Ağustos tarihlerinde 4 gün boyunca ülkemizin en gözde tatil ve turizm yörelerinden biri olan Dalaman'da da gerçekleşecek.  

Kuzey Fest  

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Kuzey Fest, Karadeniz’in eşsiz doğasıyla  müzikseverleri sınırsız eğlence ve müzikle buluşturmayı amaçlıyor. Kuzey Fest, yeşil ve mavinin buluşma noktası Sinop’ta keyifli bir kamp deneyimi ve festival heyecanı vadediyor.  

 

Line Up  

Adamlar - Bedük - Ben Fero - Bulutsuzluk Özlemi - Büyük Ev Ablukada - Can Bonomo - Dolu Kadehi Ters Tut - Deniz Tekin – Edis - Ezhel - Feridun Düzağaç - Gazapizm - Mabel Matiz -  Melek Mosso -  Nilipek - Niyazi Koyuncu - Nova Norda - Ozbi - Selçuk Balcı - Yüzyüzeyken Konuşuruz.

 

 

Trakya Müzik Fest  

Trakya'nın en büyük müzik festivali 3 - 4 - 5 Ağustos'ta Erikli Sahili’nde gerçekleşecek. Deniz, kum, güneş ve birbirinden güzel konserler sizleri bekliyor. Trakya Müzik Festivali, 11 - 13 Ağustos tarihleri arasında ise Enez’de yolculuğuna devam edecek. 

 

Line Up  

Kenan Doğulu - Duman - Teoman - Haluk Levent  -  Manga - Manuş Baba - Yeni Türkü - Moğollar - Ceylan Ertem - Cem Adrian - Halil Sezai - Adamlar - Son Feci Bisiklet - Can Kazaz - Oğuzhan Uğur ve İkiye On Kala

HipHop OnThe Beach Festival 

HipHop OnThe Beach Festival, Ağustos'ta İstanbul’dan uzaklaşmadan deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkaracağınız şehrin en keyifli plajı Burc Beach’te gerçekleşecek. 

 

Line up 

Ceza - Şehinşah - Anıl Piyancı, Sansar Salvo - Canbay & Wolker ve daha fazlası...

 

 

Paradiso Festivali  

Şehirden, eski günlerin gölgesinden, unutmak istediğimiz hatıraların etkisinden çıkıp nefes almak için Burgazada’daki Cennet Bahçesi’nde buluşuyoruz.  

 

Line up 

Kalben - Güneş Özgeç - Kutsal Kaan Bilgin - Kaos Köksal & After Party

Gezgin Fest İzmir

Gezgin Fest İzmir16 - 18 Ağustos 2019 tarihlerinde İzmir Efes Selçuk Pamucak Sahili’nde gerçekleşecek. Bu sene beşincisi organize edilen festival, 2018 yılını 3 ödül ile tamamlamıştı. Festival, konserler, özel şovlar, dans etkinlikleri, oyunlar, atölyeler, stand-up gösterileri, film gösterimleri ve konser etkinlikleriyle alışılmışın dışında bir festival vadediyor. Bütün dünyadan katılımcılar beklenen festival; insanı ve doğayı seven, hayvan dostlarımıza şefkat gösteren, ‘mutluluk paylaştıkça güzeldir’’ felsefesini benimseyen bir bilinçle hareket ediyor. 


Line up 

Boney M’den - Guillaume De Kadebostany - Barcelona Gypsy Balkan Orchestra - Hayko Cepkin - Hey Douglas!  - Anıl Piyancı 

1. Hip Hop Summer Fest Cunda Adası 

Hip Hop kültürünü oluşturan rap müzik, dj, break dance ve graffiti harmanlanarak bu festival konsepti oluşturulmuş. Katılımcılar üç gün boyunca kendisini bir Hip Hop Cumhuriyeti’nde hissedecek ve uzun yıllar unutamayacakları bir 3 gün yaşayacaklar.  

İstanbul Trip - Ayben  - Yener Çevik  - Anıl Piyancı  - DJ Funky C  - Şanışer ft. Sokrat St. - Sansar Salvo - Allame - Hayki - Da Poet  - Kurşun 

 

 

Yapı Kredi Summer Escape  

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Summer Escape katılımcılarına gittiği bölgeleri sadece keşfetmeyi değil, unutamayacakları deneyimler yaşamayı vadediyor. Yapı Kredi Summer Escape’in ilk durağı, 26 - 28 Temmuz tarihlerinde Bozcaada olacak ardından 24 - 27 Ağustos’ta Akyaka’da ve 13-15 Eylül’de Kaş’ta müzikseverle buluşacak. 

Müziğin yanı sıra happy hourlar, tadım etkinlikleri, workshoplar, bağ gezisi ve akustik müzik dinletisi gibi özel deneyimler de katılımcıları bekliyor. 

 

Line Up 

Yalın - Alya