30 Sep 2019
Seçil Şeker

Ekim Ayı Atölyeleri

Kursa ayıracak vakti olmayan ama hafta sonuna sanat, sağlık katmak, öğrenmek ve üretmek isteyenler, bu liste tam size göre.

Masterpiece İzmir Heykel - Suratlar

03 Oct 2019
No42

Keyifli bir ortamda, güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak heykeller yapacaksınız. Masterpiece heykeltıraşlarının adım adım yönlendirmeleri ile sonunda evinize, ofisinize götürebileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir heykeliniz olacak.

Hamdi Akatay Perküsyon Atölyesi

07 Oct 2019
Yüksek Oda

Usta perküsyonist Hamdi Akatay’ın 30 yıllık müzik kariyeri boyunca edindiği bilgi ve deneyimlerini paylaşacağı toplam sekiz dersten oluşan atölye çalışmaları, her pazartesi ve perşembe 17.00-18.30 saatleri arasında gerçekleşecek. 

Seçkin G. Çelebi ile Nefes & Meditasyon Atölye Çalışması

05 Oct 2019
İzmir Yoga

Parmak izi gibi kişiye özel olan nefes alış-veriş şekillerini gözlemleyerek, nefes terapi tekniklerinin ve teorik nefes ve meditasyon bilgilerinin paylaşılacağı üç saatlik atölye çalışması ile nefesin içindeki sihirli gücü keşfedeceksiniz. 

Masterpiece İzmir Resim - Klimt - Öpücük

28 Sep 2019
No42

Masterpiece sanatçılarının yönlendirmeleri ile Gustav Klimt’in seçtiğiniz bir eserini yapacağınız atölyeye katılmak için daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok. Keyifli bir ortamda, güzel müzikler eşliğinde üç saat sürecek atölye çalışması sonunda kendinizi bile şaşırtacak yağlıboya tablo yapabilirsiniz. 

Ahmet Akdeniz'le Yazarlık Atölyesi

05 Oct 2019
Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi

Kişisel gelişim ya da yazarlık alanında kariyer yapmak isteyenler ve güzel sanatlar fakültelerinin yazarlık bölümlerine hazırlananlar için oluşturulan atölyede, temel yazı türleri üzerine uygulamalı çalışmalar yapılacak. Her cumartesi 19.00-21.30 saatleri arasında gerçekleşecek atölye için kayıt yaptırmayı unutmayın!

Parent Talks

06 Oct 2019
Ege Gelişim Enstitüsü

Türkiye’den ve yurt dışından alanında uzman konuşmacıların yer alacağı etkinlik, anne-babaların, anne-baba adaylarının, eğitimcilerin ve anne-baba-çocuk ilişkilerine ilgi duyan herkesin katılımına açık. Dört oturumda farklı konuların irdeleneceği söyleşiler gün boyu sürecek.

Handmade Photobook Yapımı

09 Oct 2019
No 238

Katılımcılara photobook yapımının tüm pratik yönlerini ve ortaya çıkabilecek sorunlara karşı çözüm üretme yöntemlerini öğretmeyi amaçlayan dört haftalık atölye boyunca format belirleme, kağıt seçimi, fotoğraf seçimi ve dizilimi, dizayn, yazı karakterleri ve metin kullanımı, baskı ve ciltleme üzerine çalışmalar yapılacak. 

Kompost Atölyesi - Kültürpark Sanat ve Ekoloji Atölyeleri

10 Oct 2019
İzmir Kültürpark Fuar Alanı

Çocuklar ve yetişkinler için çevre bilincini geliştirmeye yönelik düzenlenen Kültürpark Sanat ve Ekoloji Atölyeleri kapsamında gerçekleşecek kompost atölyesinde evinizden çıkan yemek ve bahçe atıklarını çöpe atmak yerine doğal gübreye dönüştürmek için gerekli metotları öğrenebilirsiniz. 

Çocuklara Bale Atölyeleri

05 Oct 2019
Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi

İzmirli Balerin Başak Kolcuer eğitmenliğinde gerçekleşecek klasik bale ve modern dans çalışmaları yıl boyunca her cumartesi 10.00-12.00 saatleri arasında gerçekleşek. Aynı zamanda çocuk yoga uzmanı olan sanatçı, 4-5 ve 6-8 yaş aralığındaki çocuklara yönelik eğitimlerde akademik çocuk pedagojisi ile çalışmaktadır. 

Çocuklara Yaratıcı Drama

05 Oct 2019
Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi
Drama lideri Bilge Özsarı tarafından yürütülen, 5-11 yaş arası çocuklara yönelik atölyelerde ifade yöntemleri, yaratıcılık becerileri, günlük hayatta karşılaşılan sorunlara bakış açısı geliştirme ve benlik keşfi temelinde çalışmalar gerçekleştirilecek.