R
GİRİŞ
TR
EN

Ekim Ayı Sahnesi

#TİYATRO
#STAND-UP
Kardelen Uysal
26 Sep 2019

Ekim ayında İzmir'i birbirinden değerli oyunlar, performanslar ve stand-up gösterileri bekliyor. Sizi eğlenceli, komik, hüzünlü, nostaljik yolculuklara çıkaracak oyunları listeledik.

İyi seyirler!

 

Uğur Yücel - Azınlıkta Kaldık 30'uncu Yıl Gösterileri
q
2 October, Wednesday 21:00 - 22:30
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Uğur Yücel'in tek kişilik stand-up gösterisi Azınlıkta Kaldık, 19 senenin ardından tekrar seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Günümüze uyarlanan oyun, kendi kişisel tarihinden ülke tarihine yayılan hikayelerin anlatıldığı bir gösteri olma özelliğini taşıyor. 30. Yıl Gösterileri adı altında sahneye taşınan oyun hem neşeli hem hüzünlü olayları ele alıyor. Oyun 2 Ekim'de Bostanlı Suat Taşer'de sahnelenecek. 

Kantocu
q
2 October, Wednesday 20:00 - 23:00
d
Karşıyaka Belediyesi Opera Ve Tiyatro Sahnesi

Haldun Dormen'in yazdığı, Sabri Özmener'in yönettiği müzikal, Milli Mücadele’den Cumhuriyet’in ilanına uzanan süreçte geçiyor. Anadolu’da Kurtuluş Savaşı sürerken İstanbul’da gündelik yaşam hızla devam ediyor. İstanbul, canlı bir tiyatro hayatına sahip. Kantolar gece hayatına damgasını vurmuş. Tiyatroya kantolarla adım atan kadınlar, sahneye çıkma mücadelesi içinde. Yıldızı yeni yeni parlamaya başlayan kahramanımız Verjin de bu kadınlardan bir tanesi. Onunla birlikte Beyoğlu’nun renkli atmosferine sürükleniyor, geçmişe gidiyor, Cemil’le yaşadıkları aşk serüvenine dahil oluyor, yakın tarihimizin acı tatlı olaylarına tanık oluyoruz.

Aşk Bir Şey Değidir
q
2 October, Wednesday 21:00 - 22:00
d
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Günümüzde yaşanan trajikomik aşk hikayelerine ışık tutan bir oyun Aşk Bir Şey Değildir. Evlilik kurumunun çatısı altında kadın ve erkek ilişkilerinin açık yüreklilikle sorgulandığı, aşkın irdelendiği oyunda Nihel ve Tekin çiftinin hikayesi, soruların cevaplarını seyirciye bırakıyor. Çapkın bir karakter olan Tekin, eşi Nihal'e yakalanıyor ve valizini toplamayı bahanelerle geciktiriyor. Emre Yurttakalın ve Ayşin Tabiloğlu'nun oynadığı, Sinan Pekinton'un yönettiği bu oyunu kaçırmayın. 

 

 

 

Arf Sabiti
q
5 October, Saturday 20:00 - 21:20
d
İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi

Beyin göçü olgusuna dikkat çeken oyun, Arf Sabiti adını dünya matematik literatürüne geçiren dahi matematikçi Cahit Arf’ın yaşamını ve mesleği ile vatan sevgisi arasında kalarak sürdürdüğü mücadelesini gözler önüne seriyor.

Özgür Turhan
q
3 October, Thursday 20:30 - 22:30
d
İzmir Sanat

BKM Mutfak komedyenlerinden Özgür Turhan, tek kişilik stand-up gösterisiyle izleyicileri kahkahaya boğmaya geliyor. 3 Ekim'i ajandanıza kaydedin.

Hanım & Efendi
q
8 October, Tuesday 20:30 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak'ın başrollerini paylaştığı, Erkan Kolçak Köstendil'in yönettiği tek perdelik oyun Hanım & Efendi, her çiftin kendisinden bir parça bulabileceği oyunlardan. Hanım & Efendi hepimizin başından geçen onlarca kadın erkek sorunlarının sadece bir kısmını kullanarak derdini anlatmaya çalışıyor. Kendimize dışarıdan bakabilmeyi öneren oyun yemek kokularıyla iştahları kabartıyor, ilişkilerimizi gözden geçirirken de damakta mutlu bir tat bırakıyor. 

Van Gogh
q
9 October, Wednesday 20:30 - 22:30
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Van Gogh'un portresini sahneye taşıyan oyunda ünlü ressamın intihar edene kadar geçen süreçte başına gelenlere şahit olacaksınız. W. Gordon Smith'in yazdığı oyunun başrolünde başarılı oyuncu Hakan Gerçek bulunuyor. Oyun 9 Ekim'de Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda sahnelenecek. 

Doğu Demirkol
q
9 October, Wednesday 21:00 - 23:00
d
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Ölümlü Dünya ve Ahlat Ağacı filmlerinden de tanıdığımız Doğu Demirkol, yüzün üzerinde stand-up gösterisini kapalı gişe oynadı. Kendi yaşamından ve coğrafyamızdaki güldürü niteliği taşıyan olaylarla izleyicisini gülmekten kırıp geçiren Demirkol, 9 Ekim'de sevenleriyle İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda buluşacak. 

Notre Dame'in Kamburu Müzikali
q
16 October, Wednesday 20:30 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Victor Hugo'nun ölümsüz eseri İzmirli müzikalseverlerle buluşuyor. Zangoç Quasimodo çirkin olduğu için halk tarafından alay edilir. Dışlandıkça topluma kin ve nefret beslemeye başlar. Esmeralda ile karşılaştığı gün ona aşık olur. Notre Dame'ın Müzikali bu iki aşığın yaşadıkları çelişkilerin, tepkilerin dans eşliğinde anlatıldığı muhteşem bir gece sunuyor.

Kanlı Düğün
q
8 - 10 October, 20:00 - 21:40
d
Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesi

Kanlı Düğün İspanyol şair ve yazar Federico Garcia Lorca’nın Köy Oyunları Üçlemesi'nin ilk oyunu. Yasak bir aşk ilişkisini anlatan oyunda, bireylerin feodal düzen karşısındaki çaresizlikleri gözler önüne serilir. Kanlı Düğün'de Şebnem Doğruer, Asım Tuncay Aynur gibi değerli oyuncular başrolleri paylaşıyor.

Mesut Süre - Siz Hepiniz Ben Tek
q
11 October, Friday 20:30 - 22:30
d
Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi

Mesut Süre, tek kişilik gösterisiyle 11 Ekim'de Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi Sahnesi'nde İzmirli sevenleriyle buluşacak. Her kesime hitap eden yüksek etkileşimli oyunu kaçırmayın. 2008 senesinden bu yana 94.5 Rock FM'de Rabarba programını icra eden Mesut Süre, modern zamanların Huysuz Virgin'i olarak da anılıyor.

Okan Çabalar
q
12 October, Saturday 20:30 - 22:00
d
İzmir Sanat

Dizi, film ve skeçlerden tanıdığımız Okan Çabalar'ı Yalan Dünya adlı dizisindeki Bünyamin karakteriyle hatırlayanlar olacaktır. Nitekim Çabalar, bu rolüyle 4. Antalya Televizyon Ödülleri Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazanmıştı. Okan Çabalar, 12 Ekim'de İzmir Sanat Merkezi'nde İzmirli seyiricisiyle buluşacak. 

Hayatta Ben En Çok Babamı Sevdim: Can Yücel - Bir Garip Orhan Veli
q
12 October, Saturday 20:30 - 22:00
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Hayatta Ben En Çok Babamı Sevdim: Can Yücel ve Bir Garip Orhan Veli, tek seans ve iki perde oyun şeklinde sahnelenecek. Şiirsel bir gece İzmirli seyircisini bekliyor. Oyun 12 Ekim'de Bostanlı Suat Taşer'de gerçekleşecek. 

İmparatorluk Kuranlar
q
12 October, Saturday 20:30 - 21:40
d
İsmet İnönü Sanat Merkezi

İmparatorluk Kuranlar Fransız şair, yazar, gazeteci, eleştirmen ve çevirmen Boris Vian'ın günümüze kadar ulaşan en değerli eserlerinden biri. Vian'ın kaleminden çıkan son oyun İmparatorluk Kuranlar, bir tuhaf kaçış öyküsünü anlatır. Mahmut Ünver'in yönettiği, Halil Kaplan, Hacer Dişçeken, Aylin Atay gibi değerli oyuncuların rol aldığı bu oyun, 12 Ekim'de İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde sahnelenecek.

Bir Baba Hamlet
q
14 October, Monday 20:30 - 22:30
d
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

iki cüretkar oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare'in başyapıtı Hamlet'i seçerler ama kısa sürede temsil can havline dönüşür. Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu'nun başrollerini paylaştığı, Emrah Eren'in yönettiği Sebestian Sidel'in değerli oyunu Bir Baba Hamlet, 14 Ekim'de Bostanlı Suat Taşer'de sahnelenecek. 

 

Kaan Sekban Saçmalar
q
15 October, Tuesday 21:00 - 22:00
d
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

10 sene boyunca kurumsal hayatta çalıştıktan sonra yurt dışında oyunculuk eğitimi alan ve plazaya veda eden Kaan Sekban, seyirci karşısına çıkıyor. Moden dünyayı, plaza hayatını, cast ajanslarını, beyaz yaka dramlarını, sosyal medyadaki davranış bozukluklarını tiye alıyor.

 
1984 - Büyük Gözaltı
q
14 October, Monday 20:30 - 22:00
d
İsmet İnönü Sanat Merkezi

George Orwell'ın kült eseri, toplumdaki karakterlerin düşünce ve davranışlarının izlendiği, otoritenin sınırları zorladığı distopik bir dünyayı anlatır. Müziklerini Cahit Berkay'ın yaptığı, büyük üstad Rutkay Aziz'in yönettiği ve oynadığı 1984 - Büyük Gözaltı, 15 Ekim'de Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda izleyicilerle buluşacak. 

Harem Kabare
q
18 October, Friday 20:30 - 22:00
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Okan Bayülgen'in yazıp yönettiği oyunda Özge Borak, Ezgi Çelik, Beste Tok, Ödül Turan, Gizem Dinç, Aybüke Albere birbirinden farklı ve eğlenceli kadınlara can veriyor.


"Bu kadınlar siz, arkadaşlarınız, geçmişteki ya da gelecekteki haliniz gibi. Fena halde tanıdık, korkunç, şuh, dramatik ve komik.
Bu adamı tepelesinler mi, sevsinler mi, öldürsünler mi?
Hep beraber karar vereceğiz."

Orada Duruverseydi Zaman
q
18 October, Friday 20:00 - 23:00
d
İsmet İnönü Sanat Merkezi

Orkestra eşliğinde anlatılan Pınar Aykan'ın anlattığı öykülere, 1920'li yıllardan kalma görüntüler eşlik ediyor. İzleyicinin kendisini Avrupa limanlarında bulacağı Orada Duruverseydi Zaman adlı oyunda henüz üç yaşındaki gencecik Türkiye Cumhuriyeti’ni 86 gün boyunca dolaştırıp dünyaya tanıtan Karadeniz Vapuru’nun serüvenini, bir savaşta ölmek üzere Çanakkale’ye gelen Anzaklar’ı, Özsoy Operası’nın öyküsünü, köy ensititülerini, şiirlerini okuyup şarkılarını söylediğimiz ozanların hiç duymadığımız aşk hikayelerini dinleyecek, sevgililerine yazdıkları mektupları okuyacağız. Oyun 18 Ekim'de İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde sahnelenecek.

Bir Delinin Hatıra Defteri
q
21 October, Monday 21:00 - 22:30
d
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

 Nikolay Vasilyeviç Gogol'un unutulmaz eseri Bir Delinin Hatıra Defteri, yaşadıklarıyla başetmeye çalışan bir adamın defterine yazdıklarını konu alır. Usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nun oynadığı oyun, 21 Ekim'de saat 21.00'de İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sahnelenecek. 

 

Bir Picasso Lütfen
q
23 October, Wednesday 20:00 - 21:15
d
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Cezmi Baskın ve Nazlı Masatçı'nın başrollerini paylaştığı oyun İkinci Dünya Savaşı'nda işgal altındaki Paris'te geçiyor. İşgalciler inanılmaz bir amaç uğruna Picasso'nun resimlerinden birini isterler. Peki Picasso bu baskıyla nasıl yüzleşecektir? 

 

Esaretin Bedeli
q
24 October, Thursday 20:30 - 22:00
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Stephen King'in ölümsüz eseri Esaretin Bedeli, Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahneye taşındı. Andy Dufresne masum olduğunu iddia etmesine rağmen, karısını ve sevgilisini öldürmek suçuyla iki kez müebbet hapse çarptırılır ve Shawshank hapishanesine gönderilir. Uzun yıllarını Shawshank’te geçirmiş hapishaneye her şeyi sokabilen eski bir mahküm olan Red ile aralarında güçlü bir dostluk kurulur. Red, Andy’nin hapishane şartlarında çabuk pes edeceğini düşünse de Andy, Shawshank'taki her türlü acıya karşı hayata bağlı ve her zaman umutludur. Red umutsuzluğa inanırken Andy umuda inanır. 

Böyle Buyurdu Zerdüşt
q
25 October, Friday 20:30 - 22:00
d
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Nietzsche'nin bakış açısını, günümüz insanıyla bağlar kurarak deşifre eden oyun, birbirimizi nasıl anlıyoruz sorusuna da yanıt arıyor. Oyun kelimeler ya da gördüğümüz her şeye yüklediğimiz anlamların ne kadar doğru olduğunu sorgulatacak. Oyun 25 Ekim'de Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Sineklerin Tanrısı
q
31 October, Thursday 20:30 - 22:00
d
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

William Golding'in Nobel Ödülü almış Sineklerin Tanrısı adlı romanı sahnede. Savaş sırasında, ıssız bir adaya düşen bir avuç okul çocuğunun uygarlıktan uzaklaşarak insan yaradılışının temelindeki gerçeği ortaya koymalarını anlatan oyun Onur Atacan tarafından yönetildi.

Benzer yazılar
#EDEBİYAT
Edebiyatı kimsesizlerin kimsesi olarak gören, öykülerinde gerçekle gerçeküstü olanı naif bir biçimde harmanlayan, yazdık...
Kardelen Uysal
19 Nov 2019
#SİNEMA
#FESTİVAL
Bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali 23-29 Kasım tarihleri arasında 19 ülkeden 34 k...
Editör
18 Nov 2019
#SİNEMA
#SÖYLEŞİ
Otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği Alternatif Kısa film etkinliğimizin 17’ncisiyle karşınızdayız. Bu seç...
Gülay Güler
18 Nov 2019
#KONSER
#TİYATRO
Bu hafta İzmirli sanatseverleri birbirinden güzel etkinlikler bekliyor. Haftaya başlamadan listemize göz atın.
Editör
18 Nov 2019
#TASARIM
#SERGİ
Mimari, endüstriyel tasarım, moda tasarımı ve grafik tasarım alanlarından 17 tasarımcıyı bir araya getiren İlham Veren İ...
Editör
15 Nov 2019
#KAHVALTI
Kahvaltınızı deniz kenarında mı yapmak istersiniz, köşkün arka bahçesinde mi? Serpme kahvaltınızı kendiniz mi seçmek ist...
Seçil Şeker
15 Nov 2019
#MÜZİK
Hip hop müziğin başarılı isimlerinden Ali Eksan, bilinen adıyla Ethnique Punch, beat’lerini kendisiyle yapan bir MC. Sin...
Kardelen Uysal
15 Nov 2019
#SOSYAL SORUMLULUK
Hale Acun Aydın, 1983 İstanbul doğumlu bir içerik üreticisi. Türk İşi Minimalizm adlı YouTube kanalının ve web sitesinin...
Kardelen Uysal
14 Nov 2019
#TİYATRO
Tiyatro Kalemi ötekinin derdinin, hikayesinin üzerine titizlikle eğilen bir tiyatro grubu. Çok katmanlı metinleri, başar...
Kardelen Uysal
12 Nov 2019
#GEZİ
Şehir sizi bastıysa, hafta sonu için huzurlu bir tatil düşlüyorsanız Urla’ya 9 km uzaklıktaki Özbek Köyü keşfedilmeyi be...
Gülay Güler
9 Nov 2019
#YEMEK
#DİYET
Öğle yemeklerini Mistral Çarşı’da yiyor, sağlıklı beslenmek istiyorum ama çalışırken nasıl yapabilirim bilmiyorum diyors...
Gülşen Sarı
8 Nov 2019
#MÜZİK
Adnan Girgin (davul), Atahan Gökdel (gitar) ve Mert Deliktaşlıdan (gitar, vokal) tarafından 2018 yılında hayata geçirile...
Kardelen Uysal
7 Nov 2019
#TEKNOLOJİ
Ege bölgesinin en büyük yazılım teknolojileri konferansı 23 Kasım, Cumartesi günü Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde G...
Editör
6 Nov 2019
#EDEBİYAT
Berna Kumaş Sipahi, Arkas Holding Kurumsal İletişim Direktörü. Aynı zamanda da bir yazar. Daha önce Gökten Üç Elma Düşmü...
Editör
5 Nov 2019
#SİNEMA
İzmir kentinin tek sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, 4 Kasım günü başladı ve 10 Kasım'a kadar devam edece...
Editör
5 Nov 2019
#TİYATRO
Will Eno'nun yazdığı 2005 Pulitzer Ödülleri Dram Finalisti Thom Pain oyunu dün, çocukluk, bugün, gösterinin doğası ve do...
Seçil Şeker
4 Nov 2019
#KONSER
#TİYATRO
#SÖYLEŞİ
#ATÖLYE
Bu haftanın göze çarpan etkinlikleri neler? İzmir bu hafta hangi tiyatroya gidecek, hangi konserde eğlenecek bu listede!
Editör
4 Nov 2019
#VEGAN
#VEJETERYAN
Dünyanın her yerinde veganlığın yükselişe geçmesiyle birlikte işletmeler bu konuya daha duyarlı olmaya başladı. İzmir’de...
Gülay Güler
2 Nov 2019
#KOŞU
#SOSYAL SORUMLULUK
Ayrık veya açık omurga anlamına gelen spina bifida, dünyada en sık görülen doğuştan olma hastalıklardan birisi. 3 Kasım’...
Öykü Nur Akkol Avcı
1 Nov 2019
#YEMEK
Hani bir söz vardır muhtemelen aşinasınızdır; "Tekrarı yoktur bazı şeylerin hayat gibi, aşk gibi, ömür gibi…"
Zeren Tuğçe Erbil
31 Oct 2019
#KONSER
#MÜZİK
Kış yavaş yavaş kendini gösterip bizi üşütürken konser konser gezip içinizi ısıtmaya hazır mısınız?
Seçil Şeker
30 Oct 2019
#TİYATRO
#OPERA
Annie müzikali geçen sene Mozart Akademi tarafından İstanbul’da Zorlu’da sahnelenmişti. Bu sene Kasım ayında üç kez sahn...
Kardelen Uysal
29 Oct 2019
#TİYATRO
#STAND-UP
Kasım ayında İzmir'i birbirinden değerli oyunlar, performanslar ve stand-up gösterileri bekliyor. Sizi eğlenceli, komik,...
Kardelen Uysal
28 Oct 2019
#ATÖLYE
Hafta sonunu renklendirip hem eğlenmek hem de öğrenmek isteyenler için İzmir bu ay dopdolu!
Seçil Şeker
27 Oct 2019
#TİYATRO
Arthur Schnitzler’in La Ronde adlı eserinden Haluk Işık’ın uyarladığı, 1890’lu yıllarda Viyana’da geçen Atlıkarınca Hika...
Editör
27 Oct 2019
#EDEBİYAT
Deniz Kuyumcu, 22 yaşında genç bir yazar. Kuyumcu, kitabı Efsaneler Yıldırım Kuşu’nda gerçek efsanelerle kurmacayı birle...
Gülay Güler
26 Oct 2019
#PUB
Urla’nın ilk Irish Pub'ı açıldı. The Harp dekorasyonu, sıcak ortamı, bira çeşitliliği, uygun fiyatları ile tamamen Irish...
Gülay Güler
25 Oct 2019
#BALE
#OPERA
#ÇOCUK
Çocuklara opera, bale, klasik müziği sevdirmek ve çocukların okuma alışkanlığı kazanmaları için yazılan Şekeronya’da sol...
Editör
22 Oct 2019
#MÜZİK
#SANAT
#FESTİVAL
#YOGA
Yeşim Özbirinci, www.wearethehippies.com sitesinin kurucusu ve editörü. Site, sürdürülebilir yaşam, psychedelic kültür, ...
Kardelen Uysal
22 Oct 2019
#KUTLAMA
#MÜZİK
Yılın en eğlenceli günlerinden biri olan Cadılar Bayramı'na çok az kaldı. Her yıl dünyada rengarenk ve eğlenceli görüntü...
Gülay Güler
21 Oct 2019
#YOGA
Bu röportajı okurken siz de görünenin özüne yolculuk etmek isteyeceksiniz. Biz dinlerken Özlem Özülker hikayelerinden ve...
Editör
20 Oct 2019
#ÇOCUK
#ETKİNLİK ALANI
Ebeveyn olunca öncelik hep çocuklarımızın oluyor değil mi? Sizi de bunaltmadan, İzmir'in tadını çocuklarınızla hangi mek...
Gülay Güler
19 Oct 2019
#SEMİNER
5 Kasım tarihinde İzmir'in gelecek vadeden girişimleriyle yatırımcıları bir araya getirmek için düzenlenen Startup, Türk...
Editör
15 Oct 2019
#SİNEMA
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2002 yılından beri düzenlenen Filmekimi, 18-23 Ekim tarihleri arasında İzmir’de g...
Kardelen Uysal
15 Oct 2019
#SANAT
#TASARIM
Bulduğu her türlü malzemenin üzerine çizim yapan Sadi Tekin leblebileri karakterleştirmesiyle, New York sokaklarına muzi...
Kardelen Uysal
14 Oct 2019
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade