26 Mar 2018
Otuzbeşlik

Haftalık Etkinlikler (26 Mart - 1 Nisan)

Etkinlikten etkinliğe koşacağımız, yerimizde duramayacağımız bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta İzmir'de neler mi oluyor? İşte sizin için seçtiklerimiz burada!

 

Kürk Mantolu Madonna 

Anadolu’nun işgali sırasında babası tarafından müttefik Almanya’ya gönderilen Raif’in, ressam Maria Puder’le Berlin’de yaşadığı baş döndürücü aşkın hikayesi. Günümüz Türkiye tiyatrosunun başarılı yönetmenlerinden Engin Alkan’ın sahneye uyarlayıp yönettiği, başrollerde; Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan BadurLila Gürmen, Sacide Taşaner ve konuk oyuncu Kayhan Yıldızoğlu’nu izleyeceğiniz “Kürk Mantolu Madonna”, okuyucusunda derin izler bırakan Sabahattin Ali’nin ölümsüz eserini, ilk kez tiyatronun büyülü dünyasında yaşamaya davet ediyor. 27 Mart Salı akşamı Tepekule Kongre Merkezi'nde gösterilecek oyunu kaçırmamalısınız. 

 

Evet Ne Söylüyorduk 

''Evet Ne Söylüyoduk'' 28 Mart Çarşamba, SoldOut Performance Hall sahnesinde! 

 

Ayanbeyan 

Ayanbeyan 28 Mart Çarşamba akşamı sevenlerini Bios Bar'a bekliyor.  

 

Alternatif Kısa 6 - Kısa Film İyi Gider 

Birikim Atölyesi ve Otuzbeslik.com'un düzenlediği "ALTERNATİF KISA" film etkinliğimizin altıncısıyla karşınızdayız. Ayda bir düzenlediğimiz etkinliğimizde bu sefer birbirinden güzel dört kısa animasyon filmi izleyeceğiz. Seçtiğimiz animasyonların ortak bir özelliği var; sistem eleştirisi. Maruz kaldığımız ya da dayatılan gelenekleri sistem olarak değerlendirirsek, yönetmenlerimiz sistem eleştirilerini animasyonun teknik gücünü kullanarak en etkileyici biçimde gözler önüne sergilemeyi başarıyorlar. İzleyeceğimiz filmler özgürlüğümüzü kısıtlamak adına kullanılan bilinçaltının ve manipülasyonun gücünün altını çiziyor. Bu farkındalık yaratan filmleri beraber izledikten sonra yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız. Dünyayı nasıl gördüğünü bizlerle paylaşan yönetmenlerimizle keyifli bir ortamda görsel algımızı tartacağız. İzmir'de kısa filme gönül vermiş sinemacıları ve sinemaseverleri bir araya getireceğimiz, kısa filmlerin ve kısa sohbetlerin bir arada olacağı bu güzel etkinlik için 30 Mart Cuma günü Fransız Kültür Merkezi'nde saat 19.30'da buluşalım. Kısa Film İyi Gider! Not: Biletler 5 TL. Biletinizi girişte alabilirsiniz. 

 

RootsPresentsAlex Stein

 

Victor Ruiz, Lucas Magalhaes ve Vintage Culture gibi ünlü prodüktörlerle çalışan Alex Stein, tüm dünyada Chemical BrothersOliver HuntemannCozzy-D (UK) Anderson Noise ve Fernando Tessis gibi DJ ve prodüktörler tarafından parçaları kullanılan ve elektronik dans müziği sahnesine damgasını vuran bir isim haline geldi. Alex Stein 30 Mart Cuma gecesi Alsancak 1888'de! 

 

ElectroFriday 3 : Barış K - Cervus - Orkun Bozdemir 

ElectroFriday etkinlikleriyle İzmir'de elektronik müzik partileri düzenleyen U-Turn, 3. programı ile Cuma günlerinizi boş geçirtmiyor! Her zamanki gibi 360 İzmir`de 30 Mart Cuma akşamı sizleri bekliyor. 

 

Fıçı Festivali 

Bira, arpa ile şerbetçiotunun mayalandırılmasıyla yapılan bir içki. Kökeni ise birra; İtalyanca'dan geliyor. Dükkanın açılışından kapanışına kadar tüm gün sürecek festival tadındaki günde arpa suyuna doymaya hazır mısınız? Cevabınız evet ise 31 Mart günü Kafepi'ye bekleniyorsunuz! 

 

Bilgeler’de Hüsnü Arkan Konseri 

Bir çoğumuzu sesiyle etkileyen, bizi olduğumuz yerden alıp bambaşka yerlere götüren Hüsnü Arkan 31 Mart akşamı 7 Bilgeler'de. 

 

Manuş Baba 

Manuş Baba, “Dönersen Islık Çal” adlı ilk albüm turnesiyle 31 Mart'ta İzmir Arena sahnesinde. Etekler bellerde, gül takıp heyecanla bekliyoruz bu konseri! 

 

Oldies'n Goldies Party 

İzmir’de bir şehir efsanesi, dans partilerinin en iyisi Oldies’ n Goldies, 31 Mart Cumartesi gecesi sizleri eğlenceye davet ediyor. Geçmişte yaşadığınız güzel anıların pozitif enerjisini bedenlerinizde hissedeceğiniz, tüm zamanların en iyi dans parçaları eşliğinde dans ederken dostlarınızla nostaljik ve keyifli bir akşam geçireceğiniz bu partide yerinizi alın. 50 ve 60’lı yılların rockn’roll’ları, caz dans parçaları, 70’lerin efsaneleşen isimleri... Bu müthiş müzik şöleni eşliğinde anılarımızda yer etmiş filmlerden kesitler, video klipler ve slayt gösterileri; uzun zamandır hatırlamadığınız sürpriz hatıraları hafızalarınızdan günümüze taşıyacak, sizleri zaman içerisinde yolculuğa çıkartacak. Gecenin müzik ve görselleri Suat Ok tarafından sunulacak. Hafta sonu eğlencesini doyasıya dans ederek yaşamak isteyenler İzmir’in önemli eğlence mekanı Soldout Performance Hall’ de buluşuyor. 

 

Teoman 

Teoman'ın en çok, müzikle bir dargın bir barışık hallerini seviyoruz sanırım. Ne yapsın, tabiatı böyle... Hazır müzikle barışmış ve 31 Mart akşamı Ooze Venue sahnesine gelmişken gitmemek olmaz! 

 

Mahşer-i Cümbüş 

Tiyatro ve doğaçlama severlerin en sevdiği ekip olan Mahşer-i Cümbüş ekibi 2. Karşıyaka Tiyatro Festivali kapsamında Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda.