05 Mar 2018
Otuzbeşlik

Haftalık Göze Çarpan Etkinlikler

İzmir'i bu hafta yine çok heyecanlı ve eğlenceli etkinlikler bekliyor... Bakalım bu hafta İzmir'de neler varmış?

DeuDans Dans Gecesi - Buca XIX

Deu Dans Topluluğu Buca'nın en geniş dans pistinde doya doya dans etmek ve eğlenmek isteyenleri bekliyor. 

 

Camille Claudel - 1915 

Büyük heykeltraş Rodin’in efsanevi ilham kaynağı olan, eserleri aşkının gölgesinde kalan Camille Claudel; ailesi tarafından Fransa’nın güneyinde bir akıl hastanesine kapatılmıştır. Film, sanatçının o dönemde ağabeyi yazar Paul Claudel ile olan ilişkisine odaklanıyor. 6 Mart'ta Fransız Kültür Merkezi'nde bu harika filmi izleyebilirsiniz. 

 

Çok da Fifi - Hatunlar Stand Up

7 kadından oluşan "Çok da Fifi" ekibi 6 Mart'ta Bios Bar'da sevenlerini güldürmeye hazırlanıyor. 

 

Pulsar Trio'dan Caz Konseri

 "Zoo of Songs" Pulsar Üçlüsü onbir seneden beri başarılı bir şekilde birlikte çalıyor ve denemeler yapıyor. Hint enstrümanı Sitar müziklerinin merkezinde yer alıyor. Beate Klein (piyano), Aaron Christ (bateri) ve Matyas Wolter (Sitar) başına buyruk, akılda kalıcı bestelerle yeni, hareketli, caz ve worldbeat karıiımı ses evrenini keşfediyorlar. IKSEV işbirliği ile, 25. Avrupa Caz Festivali kapsamında. 7 Mart'ta Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde. 

 

Dj Denden ile 90'lar Türkçe Pop Partisi

Çocukluk anılarınız, ilk aşkınız, büyüdüğünüz yer, hayalleriniz, oyuncaklarınız, kasetler... Hepsi hala içinizde bir yerde, hepsi 90’larda... 5 yıldır çeşitli mekanlarda 90’lar Türkçe Pop Müzik Gecesi yapan Ömürden Cengiz (Dj Denden), sizleri, 90’ların en güzel şarkılarıyla, eski dostlarınızla sınırsız eğlenceye davet ediyor. Sokaklarda kumdan baraj yapanlar, tetriste en uzun çubuğu sona bırakanlar, soba üstünde kestane yiyenler ve top kek sevenler geceyi kaçırmasın!

 

Cosy Konseri 

 

Raggae ve Jazz müziğin İzmir'deki öncülerinden Cosy etkileyici yorumu ve eğlenceli cover'ları ile 8 Mart Perşembe günü yeniden Jazzgır Live sahnesinde.

 

Athena: Suede Jam 

Türkiye’de Rock müziğin en başarılı gruplarından biri olan Athena, 9 Mart akşamı İzmir Arena sahnesinde.

 

Ezhel

İlk albümünü 2017 yılı mayıs ayı sonunda yayınlayan Ezhel, yaptığı müziğin türünü "AnatolianUrbanCore/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor. Ankara’da içinden çıktığı mahalle yaşantısını müziğine büyük bir samimiyetle aktaran Ezhel 9 Mart gecesi Ooze Venue'de.