Yazılar

Haftanın Dikkat Çeken Etkinlikleri (18-24 Mart 2019)

Paylaş
18-03-2019
Can Sue

İzmir yine etkinlik dolu ama en heyecanlısı biliyorsunuz ki Taste of Music. Sizin için harika bir gece hazırladık. Haftanın geri kalan etkinlikleri de listemizde!

 

Taste of Music ile Kişiye Özel Kokteyl Deneyimi! 

21 Mart Perşembe akşamı saat 21.00’da kimseye söz vermeyin. İzmir’in sevilen mekânlarından Less Ordinary’de yılın en eğlenceli etkinliğini düzenliyoruz; Taste of Music!


Gelmiş geçmiş en iyi müzik gruplarından Queen’in şarkılarıyla gerçekleştireceğimiz bu gecede sizin seçtiğiniz 10 Queen eserine özel kokteyller hazırlanacak. Bunun için önceden https://bit.ly/2UrScYU adresinden rezervasyon yaptırırken en sevdiğiniz Queen şarkısını belirtmeniz gerekiyor.

Ayrıca Queen şarkılarını dinlerken sevdiğiniz bir şarkıda Less Ordinary’nin yetenekli barmenlerinin yanına giderek o şarkıda neler hissettiğinizi anlatıp ona özel kokteyller yaptırabilirsiniz. 

Kolektif olarak şarkı listesine ortak olacağınız bu gecede, en sevilen Queen şarkılarını dinleyecek ve şarkılara özel hazırlanmış kokteylleri yudumlayacağız. Düşünsenize barmene “Oradan bana bir Show Must Go On” dediğinizi.

Ufak sürprizlerin yanı sıra gecede grupla ilgili mini bir quiz yapılacak ve kazanan kişiye kokteyl hediye edilecek. Biletler 50 TL ve ücrete bir kokteyl de dahil. Katılımın 50 kişi ile sınırlı olduğu bu özel gece için şimdiden rezervasyonunuzu yaptırın.

 

Purple is the Color at Izmir European Jazzfestival

Grubun müziği zengin caz kuartet geleneğinden beslenmesine rağmen pop ve halk müziğinin birleştirici unsurlarından uzak kalmayarak tüm bunları modern bir ses düzeni içerisinde birbirine bağlamaktadır. Bu bağlamda, kültürlerin eklektik bir karışımından ve klasik müziğin bugüne kadarki etkisinden kaynaklanan ve pek çok Amerikan grubunda olduğu gibi blues odaklı bir gelenekten beslenen grubun müzikal tarzı hakkında bariz şekilde Avrupai unsurlar barındırdığı söylenebilir. Grubun, müzik tarzındaki çift yönlülüğü madalyonun iki yüzü gibi görerek bu tarzı ciddiyetle ve merakla kucaklaması da Avrupai bir yaklaşımdır. 18 Mart 20:00'da Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde

 

Şarkıcı Nisan'da Bir Kez Daha İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde

“Darbe sonrası sokağa çıkma yasağında bir pavyona mühürlenmiş buruk bir hikaye… 
Ve bu hikayenin paslı kadınları ve adamları...”

Kamer Yıldız Ok’un yazıp yönettiği “Şarkıcı”, Tiyatro Kalemi Tiyatro Topluluğunun 2018 - 19 sezonu için hazırladıkları yeni oyunları 18 Mart saat 20:00'de Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde. 

 

Sonraki İstasyon 6:45KK Sahnesinde

Sonraki İstasyon sevilen şarkılarıyla 6:45KK sahnesini sallamaya geliyor. 19 Mart saat 22:30'da başlayacak konser gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam edecek.

 

Kırık Kalpler Gazinosu Müzikal

Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için muhteşem Kırık Kalpler Gazinosu Müzikal'i 20 Mart 20:00'de Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde.

 

AyşeDeniz Izmir'de: Beethoven’dan Rock’a Piyano Resitali

 

Beethoven'dan Pink Floyd'a, Bach'tan Coldplay'e klasik ve rock piyano düzenlemeleri ile AyşeDeniz, 22 Mart akşamı 20:00 Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde!

Floyd'un müziğini "Liszt" tarzında yeniden yorumladı" olarak bahsedilen Türk piyanist AyşeDeniz Gökçin sizlerle... Eğer röportajımızı okumadıysanız Ayşe Deniz ile keyifli sohbetimize buradan ulaşabilirsiniz.