01 Oct 2018
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (1-7 Ekim)

Dünya yine Güneş etrafında döndü, döndü, döndü ve geldi bir başka mevsim. Sıcaktan ayılıp bayılanlarımız şu sıra ferah bir gülümseme ile etrafta geziniyor, Güneş sevdalıları depresyon hırkası sırtında, elinde bir fincan kahve hayata dair analizlere dalıyor. Sevsek de sevmesek de sonbahar burada. O zaman ne yapalım? İzmir'in keyfini çıkaralım. Tiyatroya, konsere, söyleşiye gidip anlarımızı şenlendirelim. 

 

1 Ekim- Yıldız Tilbe- İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Gönlümüzdeki ıssız köşelere ulaşan, dilsiz yaralara tuz basan Yıldız Tilbe ile aynı gökyüzü altında kederlenmeye, coşmaya var mısınız? Varsanız hadi konsere!

 

 

 Sıla- 2 Ekim-ON’dan Kalan Şarkılar- İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Kendi şarkıları, heybesinde biriktirdiği şarkılar… Sıla, seyircisiyle 10 yıl geçirdi, daha da geçirmeye niyetli. Ömrü oldukça şarkılar söyleyecek Sıla’nın konseriyle iyi vakit geçirmenizi dileriz.

 

 

2-3 Ekim Türkiye-Tayland Kültür Etkinlikleri-Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

2018 Türkiye - Tayland Karşılıklı Kültür Yılı kapsamında Türkiye'de düzenlenen Tayland Kültür Etkinlikleri, 19:30'da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde ücretsiz olarak sizlerle. Güneydoğu’dan gelen bu etkinliğe katılın deriz.

 

 

 

3 Ekim- Emre Sertkaya- Ooze Venue

O Ses Türkiye’nin birincisi olarak tanıdığımız Emre Sertkaya, şu harikulade sesli çocuk İzmir’de.

 

 

4 Ekim-  Metin Uca- Bunu Mu Demek İstedim- İsmet İnönü Sanat Merkezi

Tarihte bilmediğimiz, duymadığımız konular hakkında eğlenceli bir yolculuğa çıkmak ister misiniz? Doç. Dr. Özlem Kumrular’ın yazdığı bu gösteriyi Metin Uca oyunlaştırdı ve sahneye taşıdı.

 

 

5-6-7 Ekim- Gastronomi Festivali- Mavibahçe

Ege lezzetleri ile hem sağlıklı hem keyifli bir biçimde yaşamak mümkün. Gastronomi Festivali’nde bu tatların dünyasına girebilir, workshop, söyleşi, panel ve konserlere katılabilirsiniz.

 

 

5 Ekim- Kesmeşeker- Volume Alsancak

Kral Öldü Şehir Düştü, İzin Vermedi Yalnızlık, Gerçekten Özleyince gibi şarkılarıyla bilinen Türk Rock grubu Kesmeşeker geliyor! 90’lı yıllara dönelim haydi. 

 

 

 

6 Ekim- Barış Atay- Nazım Hükmet Kültürevi

Barış Atay’la ‘sanat ve siyaset’ konulu söyleşi Nazım Hikmet Kültürevi’nde. Sevenlerine duyrulur. 

 

 

6 Ekim- Rubato- SoldOut Performance Hall

Anason kokan şarkılara yaptıkları yorumlar ile büyük beğeni toplayan müzik grubu Rubato İzmir’de. Bu konseri sakın kaçırmayın.

 

 

 

7 Ekim- Merve Özbey- SoldOut Performance Hall

Vuracak, Vicdanın Affetsin, Yolun Sonu gibi şarkılarla bildiğimiz Merve Özbey pazar günü gelip konser verecek ve akıllardan pazartesi sendromu endişesini silecek.