14 Jan 2019
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (14 - 20 Ocak)

Yine İzmir bize çok güzel etkinlikler hazırlamış. Bakalım bu hafta nasıl günümüzü gün edeceğiz?

 

Benden Selam Söyle Anadolu'ya, İzmir Sanat'ta sizlerle buluşuyor.Ege’de yüzyıllardır birlikte yaşayan Rum ve Türk halkları 1. Dünya Savaşı’nın başlamasıyla birlikte kendilerini savaşın orta yerinde bulurlar. O güne kadar komşu olan, acılarını, sevinçlerini paylaşan, birbirinin geleneklerine, değerlerine saygıyla yaklaşan bu iki halk artık birbirlerine düşman olur.

Oyunda; kahramanımız Manoli Aksiyotis’in  yaşam öyküsü anlatılırken; iki halkın birbirini nasıl katlettiği, güzelim Anadolu toprağının nasıl kanla sulandığı tarafsızca gözlerimizin önüne seriliyor. 14 Ocak'ta İzmir Sanat Merkezi'nde 20:00'da seyircileriyle buluşacak oyunu izlemelisiniz. 

 

Suluboya İllüstrasyon Atölyesi

 

Bu atölyede hem suluboya tekniklerini keşfedip hem de illüstrasyon yapmayı deneyimleyeceksiniz. 

- Kuru teknik, sulu teknik, maskeleme tekniği, rapido, karışık teknik

Yukarıda yer alan teknikleri işleyip, birlikte seçtiğiniz suluboya illüstrasyon örneğini bu ögelerle oluşturacağınız atölye kulağa çok cazip gelmiyor mu? 16 Ocak'taki bu atölyeyi kaçırmamak için hemen rezervasyon yaptırın. Rezervasyon: 0505 030 91 31

 

2019'un ilk Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Konseri

 

2019’un ilk konseri, geleceğin büyük orkestra şeflerinden biri olmaya şimdiden aday gösterilen Türk anne ve İtalyan babası olan 22 yaşındaki orkestra şefi Nil Venditti ile dünyaca ünlü klasik gitar sanatçısı Petrit Çeku solistliğinde 16 Ocak tarihinde gerçekleşecek.

 

Sezen Aksu-Ajda Pekkan-Tarkan Gecesi

 

Üçü arasında seçim yapmak zor. O zaman üçünü birlikte dinleyeceğimiz bir gece olsun! Sezen Aksu'nun Unut, Beni Unutma, Unutamam, Unuttun Mu Beni?, Pişt Sana Diyorum! şarkılarına deli olduğumuz kesin... Ee bu kadar efkarlanırken çalsa oradan bir Amaan Petrol... Alkolün de yetkisine dayanarak benzin fiyatlarını sallayıp pilot olsak, gecenin bitmesine yakın gerçek hayata Kuzu Kuzu gelsek... Nasıl plan? Bence mükemmel!

 

Ceylan Ertem Ooze Venue Sahnesi'nde

 

Türkiye’nin doğusunda, Gaziantep’ de kaydettiği son albümü ‘Yine de Amin’i şubat ayında gün yüzüne çıkaran şarkıcı ve şarkı yazarı, yurt içi ve yurt dışı konserlerine durmaksızın devam ediyor. 18 Ocak'ta rotası Ooze Venue sahnesini gösteriyorken bu müzik ziyafetinden kendinizi mahrum bırakmayın.

 

Ateş Böcekleri Nasıl Doğdu?

 

Joseph Gali’nin masalından uyarlanan oyun, gökyüzünde, yıldızlar arasında geçmektedir. Kendini beğenmiş genç yıldızların, kendi aralarındaki en parlak olma yarışı, gökyüzü halkını huzursuz etmektedir. Yaşlı ve bilge yıldızlar, bir araya gelerek bu duruma bir çözüm üretmeye karar verirler. Tüm yıldızların katıldığı bir toplantı düzenlerler. Görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen yıldızlara bir ceza vermeyi uygun bulurlar. Toplantının sonunda genç yıldızların ışıkları birer birer söner. Acaba bu genç yıldızlar, tekrar ışıklarına kavuşabilecekler midir? Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde 19 Ocak'ta 15:00'teki bu çocuk oyunu çocuklarınız için harika bir cumartesi etkinliği olacak.

 

Depeche Mode Tribute

 

Depeche Mode'un en ünlü tribute gruplarından "Mind2 Mode" 19 Ocak'ta İngiltere'den sizler için geliyor!