16 Sep 2019
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (16 - 22 Eylül)

Haftanın en iyi etkinlikleriyle karşınızdayız. Bakalım siz hangi etkinlikleri beğeneceksiniz? Daha fazlası için otuzbeslik.com'un etkinlikler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gündüz Etkinlikleri

Picasso

18 Sep 2019
Arkas Sanat Merkezi

Arkas Sanat Merkezi, 18 Eylül 2019 – 5 Ocak 2020 tarihleri arasında 20. yüzyılın en büyük ressamlarından Pablo Picasso’nun eserlerine ev sahipliği yapacak.

Publik Park '19

21 Sep 2019
Ada Gazinosu

Alışverişi, müziği, yeme-içmeyi ve deneyimi bir araya getiren mini şehir festivali Publik Park, Kendine Has'ın katkıları ile sonbaharda şehre dönüşü kutluyor. Bağımsız, lokal markalardan ve koleksiyonerlerden gün boyu alışveriş yapabilir, yeni tatlar deneyebilir, iyi müzik dinleyebilir, atölye çalışmalarına ve konuşmalara dahil olabilirsiniz.

İn Sergi

13 Sep 2019
K2 Güncel Sanat Merkezi

İki video art ve iki enstalasyonla sunulacak sergi, konukların mekanda sadece izleyici olarak değil eserlerin içinde de bulunmalarını kurguluyor. İn sergi düşüncesinin hareket noktası hiçlik, eylemi ise şimdidir. Eserler, İn’inde kendini yeniden tasarlayan insanın, dönüşüm sürecini ele alarak kişinin özgürleşmesini anlatmaktadır. 

Yönetmen Suat Eroğlu ile Film Gösterimi ve Söyleşi

19 Sep 2019
Artlens Görsel Kültür ve Fotoğraf Atölyesi

2016 yılından bu yana sanatsal çalışmalarını Londra’da sürdüren yönetmen Suat Eroğlu, Fıtrat ve son kısa filmi Oyun İçinde Oyun filminin gösterimleri ve kısa film yapımı üzerine söyleşisi ile bizlerle olacak. 

MaviBahçe Sokak Oyunları Festivali

21 Sep 2019
Mavibahçe

Sokak Oyunları Festivali 21-22 Eylül başlıyor! Tüm minikler, tatil dönüşü sokakta buluşup, nesiller boyu aktarılmış eski oyunları oynayacak. Mavi Bahçe’de nostalji rüzgarları esecek! 

Masterpiece İzmir Heykel - Kiwi

19 Sep 2019
No42

Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde sonunda kendinizi bile şaşırtacak heykeller yapabilirsiniz. Atölyeye katılmak için heykel sanatına ilişkin deneyim sahibi olmanıza gerek yok. 

Gece Etkinlikleri

Modern Zamanlar Gazinosu

21 Sep 2019
Kübana Gazinosu

Eski günlerin tüm güzelliklerini; müziğini, lezzetini ve keyfini 21 Eylül Cumartesi gecesi Modern Zamanlar Gazinosu’nda yaşamak ister misiniz? Hem yemekli hem de içkili olacak gecede Rubato, fasıl ekibi, dansöz, hokkabaz gösterisi sizlerle olacak.  

Destination:BERLIN w Justine Perry (Art Bei Ton, Underrated-DE)

21 Sep 2019
Golf Gazinosu

Berlin’de yaşadığı elektronik müzik sahnelerinden etkilenerek setlerinde yer verdiği karanlık ve hipnotik melodileri dinleyicileriyle paylaşan Justine Perry, kısa süre içinde Fransa, İngiltere ve İspanya'nın önemli kulüplerinde boy gösterdi. Geçtiğimiz günlerde Amsterdam'da ünlü Red Light Radio'da set yayınlayan Justine Perry, 20 Eylül Cuma gecesi hipnotik setiyle Golf Gazinosu’nda bizlerle olacak. 

Dolu Kadehi Ters Tut

18 Sep 2019
Ooze Venue

Dolu Kadehi Ters Tut, Ooze Venue sahnesi'nde gerçekleştireceği etkinlikle sizlerle buluşmaya hazırlanıyor. 

Sunay Akın ve İlhan Şeşen - Aşk Şarkıları ve Öyküler

18 Sep 2019
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Sunay Akın ve İlhan Şeşen, Aşk Şarkıları ve Öyküler programı ile 18 Eylül'de Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda! 

Sezon Açılış Partisi

19 Sep 2019
Volume Alsancak

Lindy Hop İzmir, yeni sezona muhteşem bir açılış partisi ile başlıyor. Gecede Lindy Hop şovlar, solo caz şovları, ödüllü yarışmalar ve başka sürprizler olacak. 

Sahne

Alternatif Kısa 15

20 Sep 2019
Institut Français İzmir - Fransız Kültür Merkezi

otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği İzmir'in aylık kısa film etkinliği Alternatif Kısa'nın üçüncü sezonu başlıyor! Bu sezonun ilk seçkisinde yabancılaşma, yüzleşme ve kaçış konuları üzerine beş kısa film izleyeceğiz. Her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız. Kısa filmlerin ve kısa sohbetlerin bir arada olacağı 15. Alternatif Kısa için 20 Eylül Cuma günü saat 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde buluşalım.

Kısa Film İyi Gider!

Kürk Mantolu Madonna

17 Sep 2019
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Yazılmasının üzerinden yetmiş yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen, en çok okunanlar listesinden adı eksilmeyen, Türkiye okurunun başucu kitabı Kürk Mantolu Madonna, Türkiye’de ilk defa tiyatro oyunu olarak seyirci karşısına çıktı. Anadolu’nun işgali sırasında babası tarafından müttefik Almanya’ya gönderilen Raif’in, ressam Maria Puder’le Berlin’de yaşadığı baş döndürücü aşkın hikayesini izleyeceğiz. 

Rabarba Comedy Night

19 Sep 2019
İsmet İnönü Sanat Merkezi

Rabarba Comedy Night, 19 Eylül'de İsmet İnönü Sanat Merkezi Sahnesi'nde sizlerle olacak. 

Tolga Çevik - Tolgshow

20 Sep 2019
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Bugüne kadar yönetmenin akla sığmayan isteklerini yerine getirmeye çalışan “Arkadaşım” , Türkiye turnesinde yönetmeni çıldırtmaya kararlı. Gizemli yönetmen Fırat Parlak ve Minik lakaplı müzisyen Özer Atik’in de eşlik ettiği tamamı doğaçlama gösteri seyircisiyle buluşmak için yollara düşüyor. 

Hiç Kimse

18 Sep 2019
Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Vol:5 Tiyatro’nun Bellek Üçlemesi projesinin son oyunu Hiç Kimse, sizi parçalanmış bir öykünün içinde gerçeği aramaya davet ediyor. Çocukluk anıları, savaş, aile ve hiç bitmeyen çakıl taşları...