17 Sep 2018
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (17 - 23 Eylül)

 Etkinliklerin hiç bitmediği İzmir, eylül ayında da birbirinden güzel etkinliklerle dolu. Dışarı çıkın, havanın tadını çıkarın ve kendinizi güzel saatlerle şımartın! 

 

Collectif Medz Bazar 17 Eylül Pazartesi 20.30'da İzmir NHKM'de

Collectif Medz Bazar; Fransa’da yaşayan Anadolu göçmeni ailelerin çocuklarının oluşturduğu, Doğu' nun halaylarına swing, türkülere ve deyişlere şansonu başarıyla uygulayan çok yüksek enerjili bir grup... Ermeni, Türk ve Amerikalı 6 müzisyenden oluşan grup, Ermeni ve Türk halk şarkılarını kendi tarzlarında yorumlayarak seslendiriyor ve aynı zamanda kendi bestelerini de yapıyorlar. Kokoreç (2014) ve Poshmanella (2017) isimli iki albüm yayınlayan grup daha önce ülkemizde İstanbul’da çeşitli mekanlarda konserler vermişti. Ekibin İzmir’deki ilk konseri olacak.

 

Uluslararası Efes Opera Bale Festivali - Carmina Burana 18 Eylül Saat 20:00'da 

Carmina Burana balesi Carl Orff’un aynı adlı sahne kantatı müziği eşliğinde Robert North’un koreografisiyle sunulacak. İZDOB solistleri, balesi, orkestrası, korosu ve çocuk korosundan oluşan iki yüzü aşkın sanatçı görev alacak. 1803’te Almanya’nın Münih kenti yakınlarındaki bir manastırda bulunmuş olan şiir ve şarkılardan esinlenilerek yazılan
Carmina Burana, sahne kantatı olarak dünyanın hemen her yerinde binlerce kez sunulmuş, büyük bir ilgi ve beğeni ile izlenmiştir. Alman besteci Carl Orff’un tüm dünyada tanınmasını sağlayan bu eser, 1935 yılında oluşturulmuş ve 1937’de ilk kez sunulmuştur. Eserin ilk bölümünde doğa ve aşk, ikinci bölümünde içki ve eğlence, üçüncü bölümünde de sevgi teması işlenmektedir.

 

İlhan Güryalçın 19 Eylül'de Saat 22:30'da Ooze Venue!

İlhan Güryalçın; 2003 yılında, üçüncüsü ülkemizde düzenlenen 3. Avrupa Müzik Şenliği’nde “En İyi Vokal ve En İyi Grup Performansı” ödülü almıştır. Aynı sene, Cem Karaca Konserleri’nde sanatçıya bas gitar çalıp back vokal olarak eşlik etmiş ve ayrıca ön grup larak sahne almıştır. Sanatçı 2004 yılından beri, pop – rock tarzındaki solo konserleriyle yurt içinde ve yurt dışında sahne çalışmalarına devam etmektedir.
 

Beyza Başak Band 20 Eylül Perşembe Saat 22:30 6:45 KK Sahnesinde

2015 yılında 'Rising Star' adlı yarışmanın finalisti Beyza Başak Akdoğan 10 yıldır gitar çalıp şarkı söylüyor. Beyza Başakzmir'de yaşayan, genç yaşına rağmen sayısız etkinlikte sahne alan

Beyza Başak röportajı için tıkla!

 

Kalben 21 Eylül Cuma Günü Saat 21.30 'da SoldOut Performance Hall Sahnesinde!

Müzik düşünmeye 8 yaşındayken annesinin aldığı klavyeyle başlayan ve 13 yaşında ilk gitarı olan cızır cızır 'Santana'ya kavuşan Kalben, içinden gelen şarkıları kendince, kendi sözleriyle söylüyor. İnsanların doya doya yaşayabildiği, özgür sokaklarından mutlu sesler yükselen şehirlerin kahramanlarından bahseden şarkılarını bağır çağır ve hep birlikte söylemekten keyif alıyor.

 

Manuş Baba 21 Eylül'de Saat 23.00'da Ooze Venue!

 

Manuş Baba ses rengi ve şarkı sözleri ile kısa sürede müzikseverlerin kalbinde taht kurdu.

 

 

BENİ ADINLA ÇAĞIR” filmi Karaca Sineması gösterimi 23 Eylül Saat 17:30'da

 

 Beni Adınla Çağır, her saniyesi üstün bir sinema aşkıyla örülmüş, temas ettiği tüm hisleri izleyiciye geçirmeyi başaran muazzam bir film. Şüphesiz yılın en iyilerinden.