17 Feb 2020
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (17-23 Şubat)

İzmir de bu hafta kaçırılmaması gereken hangi konserler, tiyatro oyunları, festivaller var, gelin beraber bakalım, ajandamızı dolduralım.

Stupid F****** Bird

19 Feb 2020
Mozart PSM İzmir Ege Perla Sahnesi

Stupid F****** Bird'ü, ister Martı'nın uyarlaması ister yeniden hayal edilmesi ister modernleştirilmesi ister parodisi olarak yorumlayalım. Oyun 100 yıllık mitolojik, metaforik, dramaturjik toz bulutunu üzerinden silkelemeyi başarmış. Martı orjinali kadar duyarlı üstelik daha canlı, müzikli ve eğlenceli olarak karşımızda.

Alternatif Kısa v20

21 Feb 2020
Institut Français İzmir - Fransız Kültür Merkezi

Birikim Atölyesi ile ortak düzenlediğimiz İzmir'in aylık kısa film etkinliği Alternatif Kısa'nın 20'ncisiyle karşınızdayız. Bu seçkimizde savaş ve sistem temalı beş film izleyecek, her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız.

KlorakKolektif Sunar: Sunset Stream - Light Motiv - Molten Universe

21 Feb 2020
Volume Alsancak

Klorak Kolektif sunduğu Sunset Stream etkinliğinde İstanbul'dan Dreampop grubu Sunset Stream ve İzmir'den Shoegaze/Dreampop oluşumu light motiv 21 Şubat Cuma akşamı Volume Alsancak sahnesinde olacak.

Pentagram

21 Feb 2020
Ooze Venue

Ortadoğu ve Balkanların en uzun soluklu metal gruplarından Pentagram, Ooze Venue sahnesi'nde sevenlerini coşturacak.

Can Gox

21 Feb 2020
Bios Bar

Seslendirdiği beste ve yorumları ile dizi filmlerde adını duyuran Can Gox, alternatif bir kitle tarafından çok sevildi. Can Gox severler Bios Bar'da buluşacak.

Piyasada Çok Para Var!

21 Feb 2020
Nazım Hikmet Kültür Merkezi - Konak Halk Sahnesi

Paralel evrende pop, rock, rap, arabesk gibi müziklerden bıkan insanlar, operalara yönelir. Operalara talep artmış, her yerde mini opera salonları açılmıştır. Sektördeki bu fırsatı değerlendirmek için köydeki arazisini satıp şehre gelen iki ezeli rakibin komik hikayesini izleyeceğiz.

Punkhard Live

22 Feb 2020
Volume Alsancak

İstanbul’dan hareketli sahneleriyle ilgi çeken Reptilians From Andromeda, İzmir’den rock ve heavy metal klasiklerini başarılı bir şekilde seslendiren Seraf ve Ankara’dan punk/rock tarzını iliklerinde hisseden Punk Panther, İzmir’in en iyi sahne gruplarından Başıbozuk sahnede tozu dumana katacaklar.

Musa Göçmen - Senforock Metallica

22 Feb 2020
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Dünya çapında ünlenen besteci ve orkestra şefi Musa Göçmen ve Senforock Orkestrası Master of Puppets, For Whom The Bell Tolls, Whereever I May Roam, No Leaf Clover gibi Metallica’nın efsane şarkılarını yorumlayacaklar.

Vahşet Tanrısı

22 Feb 2020
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Kadrosunda Binnur Kaya, Güven Kıraç, Levent Ülgen ve Tilbe Saran gibi usta isimler yer alan Vahşet Tanrısı, Celal Kadri Kınoğlu’nun rejisiyle sahneleniyor. Yıllardır dünyanın dört bir yanında kapalı gişe oynayan, Fransız oyun yazarı Yasmina Reza’nın kaleme aldığı oyun, çocuklarının kavgası sonrasında uzlaşmak üzere bir araya gelen ebeveynlerin aralarında yaşananları konu alıyor.

Kurtalan Ekspres

22 Feb 2020
Khaan Moto Garage

Barış Manço'nun 1972 yılında kurduğu Türkiye’nin ilk rock gruplarından birisi olan Kurtalan Ekspres yolculuğuna devam ediyor. Kurtalan Ekspes bu kez Khaan Moto Garage'dan geçecek.

Winter Coffee Festival Boutique 2020

22 Feb 2020
Tarihi Alsancak Tren Garı

İzmir Coffee Festivali’nin devamı olan Winter Coffee Festival Boutique'de kahveseverler 35 nitelikli kahve markasıyla buluşacak. Kahve tasarımları, workshoplar, söyleşiler, yerel grup ve DJ performanslarının yer alacağı bu etkinlik 22-23 Şubat’ta gerçekleşecek.