02 Dec 2019
Otuzbeşlik

Haftanın En iyi Etkinlikleri (2-8 Aralık)

İzmir’de bu hafta yine kaçırılmayacak etkinlikler var. Etkinlik listemize göz atmadan haftaya başlamayın. 

Emlakçıyı Beklerken

01 Dec 2019
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Epizot Görsel Sanatlar, Türk tiyatrosunun duayen isimlerinin kurduğu Yasemin Yalçın Tiyatrosu'yla güçlerini birleştirdi ve ilk ortak prodüksiyonları Emlakçıyı Beklerkenile seyircinin karşısına çıkıyor. İrfan Kangı'nın yazıp yönettiği oyunda, anormal karakterlere sahip komşular bir evde toplanır, hayatlarının en acayip gününü geçirirler.

Çingeneler Zamanı Müzikali

04 Dec 2019
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Sinema eleştirmenleri tarafından bir başyapıt olarak kabul edilen Çingeneler Zamanı filminin uyarlaması olan oyunda Banu Kırbağ, Bilal Çatalçekiç, Şehmuz Kartal, Vural Bingöl, Andrea Primavera, Gamze Metin, Tuvana Ceylan, Özden Uslusoy, Seymur Alakbarov, Nilüfer Ömürlü, Ayça Ergün, Murat Yaşar Özdemir, Kamala Mustafayeva gibi oyuncular yer alıyor. Oyunda 1980’lerin Yugoslavya’sında her daim neşe ile yaşayan ancak yüzlerinin her bir çizgisinde hüzünlerini görebildiğimiz çingenelerin hikayeleri anlatılıyor.

Yak Bunu

03 Dec 2019
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Lanford Wilson'un yazdığı Nominated revival ödüllü Yak Bunu adlı oyunun başrollerini Büşra Develi, Hakan Kurtaş, Sertan Erkaçan, Toprak Can Adıgüzel paylaşıyor. Bu oyunda hikayenin asıl kahramanı yaşamıyor. Kalanlar da bu hikayedeki yerlerini arıyor. Yazılan da bir garip aşk hikayesidir.

Alternatif Kısa v18

04 Dec 2019
Institut Français İzmir - Fransız Kültür Merkezi

Birikim Atölyesi ve otuzbeslik.com'un düzenlediği Alternatif Kısa film etkinliğimizin 18'incisiyle karşınızdayız. Bu seçkimizde her yıl 25 Kasım-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Birleşmiş Milletler’in cinsiyete dayalı şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı "Dünyayı Turuncuya Boya" hareketi kapsamında kadın ve şiddet konularını işleyen beş kısa film izleyecek, her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız. Sinema perdesini turuncuya boyamak için 4 Aralık Çarşamba günü saat 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde buluşalım.

PechaKucha Night İzmir vol. 23

04 Dec 2019
EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi

İzmir'de ilham veren işler yapanların hikayelerini 20 saniyede değişen 20 görselle anlattığı sunum etkinliği 23'üncü kez 4 Aralık akşamı EGİAD Sosyal Kültürel Etkinlikler Merkezi olan Portekiz Sinagogu'nda gerçekleşecek. 

Doğu Demirkol

06 Dec 2019
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

100’ün üzerinde stand-up gösterisini kapalı gişe oynayan komedyen, tek kişilik gösterisinde kendi yaşamından ve bu topraklarda güldürü niteliği taşıyan her olaydan besleniyor.

Gazapizm

06 Dec 2019
Hangout Performance Hall

2014 yılında "Yeraltı Edebiyatı" albümüyle sektöre resmen adım atan Gazapizm, 2017 yılı içerisinde yayınladığı "Heyecanı Yok" şarkısıyla rap müziğin Türkiye’deki önemli temsilcileri arasında yerini aldı. Rap müziğe duyduğu aşkı ruhundaki isyanla harmanlayan Gazapizm, şarkılarıyla dinleyicilerin ruhuna dokunmayı başarıyor.

Mor ve Ötesi

06 Dec 2019
Ooze Venue

Türk rock dünyasına farklı bir soluk getiren Mor ve Ötesi'nin sevilen şarkılarına eşlik etmek için bu konserde buluşuyoruz.

Manga

06 Dec 2019
Hangout Performance Hall

MTV ödüllü, Eurovision ikincisi alternatif Türk rock grubu maNga, yıllar geçtikçe hayran kitlesini genişletmeyi başarıyor. Türkiye’nin en başarılı performans gruplarından bir tanesi olan maNga, sayısız festival ve konserle sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

Turuncu Konuşmalar

07 Dec 2019
İsmet İnönü Sanat Merkezi

Turuncu Dernek tarafından 25 Kasım -10 Aralık tarihleri arasında, Birleşmiş Milletler’in cinsiyete dayalı şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan "Orange the World” kampanyasını İzmir’i Turuncuya Boya adıyla İzmir’e uyarlıyor ve bu süre boyunca bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor. Bu etkinliklerden biri de Turuncu Konuşmalar. Turuncu Konuşmalar, Özlem Gürses’in sunum ve moderatörlüğünde Mine Söğüt, Dr. Atilla Barutçu, Aslı Karataş, Farah Mohajer, Dr. Mahmut Bektaş ve Sosyal Hizmet Uzmanı Dr. Pınar Özdemir’i ağırlayacak. Çarpıcı ve sizi derinden etkileyecek konuşmaları İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde izleyebileceksiniz.