23 Dec 2019
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (23-29 Aralık)

Yılbaşı heyecanı hepimizi sarmışken, yılın son haftası katılabileceğiniz en iyi etkinlikleri listeledik! Yine birbirinden güzel konserler, tiyatro oyunları, festivaller, sergiler, atölyeler sizleri bekliyor.

5. Balkan Panorama Film Festivali

23 Dec 2019
Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi

Buca Belediyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümü tarafından beşinci kez düzenlenen Balkan Panorama Film Festivali, bu yıl 23-27 Aralık tarihlerinde Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek. Festival kapsamında 25 uzun, 10 kısa metraj film izleyeyeceğiz.

Ic3peak

25 Dec 2019
Up Stage Performance

Bağımsız ve deneysel bir grup olan IC3PEAK, vokal Nastya Kreslina ve prodüktör Nikolay Kostylev tarafından 2013 yılında kuruldu. Kendilerini görsel-işitsel bir meydan okuma ve fütürist bir opera diye tanımlayan ikili witch house, rave, endüstiyel pop gibi müzik tarzlarından besleniyor. Yeraltı sanat çevrelerinden alternatif genç kuşak müzikseverlere hitap eden IC3PEAK'in Türkiye genelinde yaklaşık 20 bin takipçisi bulunuyor.

Erkek Arkadaşım Bir Feminist

28 Dec 2019
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Başrollerinde Gonca Vuslateri ve Fırat Tanış'ın bulunduğu Erkek Arkadaşım Bir Feminist oyunu 28 Aralık akşamı Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu Sahnesi'nde sizlerle olacak. Steve, barış kampında büyüyen, adını annesinin Wonder Woman’a olan hayranlığından dolayı bu kahramanın erkek arkadaşından alan bir adamdır. Kate kötü erkekleri seven, yaşadığı mutsuz ilişkilerden ve bu kısır döngüden kurtulmaya çalışan bir kadındır. Kostüm partisinde tanışan Steve ve Kate'nin ilişki yolculuğuna eşlik edeceğiz.

Kendine Has Sunar: Live Rituals

27 Dec 2019
Om Atelier Mistral Çarşı

Nicolas Jaar’ın "And I Say" adlı parçasına yaptığı düzenleme ile kendi türündeki en başarılı remikslerden birini üretmiş Portekizli sanatçı Xinobi, Live Rituals'ta enstrümanlı canlı performansıyla bizi hipnotik yolculuklara çıkaracak. 27 Aralık Cuma akşamı Atelier Om Mistral sahnesinde buluşalım.

Cem Adrian

13 Dec 2019
Ooze Venue

Cem Adrian on yıldır yorumcu, besteci ve söz yazarı olarak müziğin çok farklı dallarında, çok farklı eserlere imza atıyor. Adrian aynı zamanda bölge ayırt etmeksizin en fazla konser veren canlı performans sanatçılarından biri. Müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan Cem Adrian, İzmirli sevenleriyle buluşacak.

Cambazın Cenazesi

27 Dec 2019
Tiyatro Terminal

Cambaz Rasim'in tek bir vasiyeti vardır, o da ölümünden sonra bahçedeki ağacın altına gömülmektir. Cambaz Rasim'in ölümünün ardından toplananların vasiyeti yerine getirme çabaları kentsel dönüşüm sorununa takılır.

Levent Yüksel

28 Dec 2019
Ooze Venue

Dinlemeyi ve eşlik etmeyi çok sevdiğimiz şarkılarıyla Levent Yüksel, Ooze Venue Sahnesi'nde olacak.

Yılbaşı etkinlikleri listelerimize göz atmayı unutmayın!