28 Jan 2019
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (28 Ocak-4 Şubat)

Sevgili İzmir insanları,
Bu hafta depremler yaşadık, yerküreye alındık, yağmurlarla ıslandık. Yılmadık. İzmir'de bu hafta yine muhteşem etkinlikler var. Hepinize iyi haftalar dileriz.


28 Ocak Pazartesi-Pati Tone Konseri-6:45 KK

Haftaya müzikle başlangıç yapmak isteyenler, Pati Tone konseri saat 22.00’da başlıyor.

 

29 Ocak- Felsefe Toplantısı- Kuakmer Kuşadası F. Özel Arabul Kültür Merkezi ve Müzesi

Zeynep Dinç yönderliğinde gerçekleşen toplantının konusu, Aristoleles. Toplantı saat 16.00’da başlayacak.

 

29 Ocak- Balkon Kompostu Nedir Nasil Yapılır?- Tema Vakfı İzmir İl Temsilciliği

Balkon Tipi Kompost Yapımını Öğreniyoruz! TEMA Vakfı İzmir İl Temsilciliği, 29 Ocak 2019 Salı günü kompostu anlatacak. Nasıl yapılır, neler kullanılır, neler kullanılmaz sorularını örnek bir uygulama ile anlatılacak.. Kayıt ve bilgi için: 0 532 461 22 88

 

29 Ocak- Şarkıcı Tiyatro Oyunu- Nazım Hikmet Kültür Merkezi


“Darbe sonrası sokağa çıkma yasağında bir pavyona mühürlenmiş buruk bir hikaye…
Ve bu hikayenin paslı kadınları ve adamları...” Kamer Yıldız Ok’un yazıp yönettiği “Şarkıcı”, Tiyatro Kalemi Tiyatro Topluluğunun 2018 - 19 sezonu için hazırladıkları yeni oyunları. Oyun, 1980 darbesi sonrası mühürlenen bir müzikholün baş solisti Zümrüd’ün şarkı söylemeye devam edebilmek için vesika almasının zorunlu olduğu bir dönemin buruk hikâyesini anlatıyor. 20.30'da başlayacak bu oyunu kaçırmayın!


30 Ocak- Mark Eliyahu- Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi


Henüz dört yaşındayken müziğe karşı olan ilgisini keşfeden ve babası ile sahneye çıkmanın hayaliyle genç yaşta müzikle kol kola bir yola çıkan sanatçı; Türk, Arap, Azeri ve İran makamlarının ve bu ülkelerin kültürlerinin müziğini derinden etkilediğine inanıyor. Eliyahu’nun eserleri notalardan vücut bulan, derdinize ortak olmaya gelmiş samimi bir dost gibi adeta! Kamança üstadı Mark Eliyahu, insanı bambaşka diyarlara götüren melodileriyle 22.00’da sahne alacak.

 

30 Ocak- Barış Manço ve Cem Karaca Gecesi- SoldOut Performance Hall

İki dev ismin şarkılarıyla çocukluğuna, gençliğine dönmek isteyenlerin etkinliği bu!


31 Ocak- Keep Rollin & Funk Night- 6:45 KK

Keep Rollin ile Funk dolu eğlenceli bir geceye hazır olun! Gerek müzikleriyle gerek seyircileriyle kurduğu bağla güzel bir geceye hazır olun.

 

1 Şubat- Melek Mosso- SoldOut Performance Hall


Melek Mosso 21.30’da sahne alacak.

 

1 Şubat- Can Bonomo- Ooze Venue

Can Bonomo sevilen şarkılarıyla 23.00’da sahne alacak.

 

2 Şubat-3 Şubat- Chi Kung Atölyesi- Aktif Felsefe Güzelyalı

2 Şubat Cumartesi 17.00-20.00
3 Şubat Pazar 10.00-13.00
Eğitim 2 gün sürecektir.

7000 yıllık bir geçmişe sahip olan Chi Kung; ruh, zihin, beden uyumu ve dengesini sağlayan bir spor dalıdır. Chi Kung çağlardan beri birçok hastalığın önlenmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır. Chi Kung; vücudumuzdaki enerji noktaları ile çalışarak enerjinin doğal bir şekilde akmasına olanak verir ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Sekiz adet hareketli setten oluşacak olan atölye günlük hayatta da kullanabileceğiniz hareketlerden oluşuyor. Chi Kung günlük hayatın ritminde kullanıldığında kişinin zihnini ve psikolojisini dengeler; kişiye pozitif bir bakış açışı kazandırır.

 

2 Şubat- Ayşenur Kolivar Konseri- Nazım Hikmet Kültür Merkezi

 

Ayşenur Kolivar, Rize-Çayeli’nde doğdu, lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamladı. Müzik ve halkbilimi alanlarında çalışmaya üniversite yıllarında, Kardeş Türküler Projesi’nde başladı. Doğu Karadeniz halk müzikleriyle ilgili çeşitli çalışmalara solist ve vokalist olarak katkıda bulundu. İlk solo albümü 'Bahçeye Hanımeli' 2012 yılında Kalan Müzik'ten yayınlandı. Bu konserde Karadeniz'in farklı kıyılarına, kadınların sesleriyle yaşayan halk şarkılarına misafir olacaksınız. Etkinlik 20.00’da başlayacak.

 

3 Şubat- Pazar Pazar Caz- Filos Coffee & Wine

Nilüfer Akdoğu kendine has yorumlarıyla pazar günü bizlerle. Tabii ki Urla şarapları eşliğinde.