29 Oct 2018
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (29 Ekim-4 Kasım)

Merhabalar,
Yine bir hafta başladı. Öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. İyi ki Zübeyde Hanım, Mustafa Kemal Atatürk’ü doğurmuş.
Soğuk havalar geldi ama içimizi ısıtacak, kültürlendirecek etkinlikler de öyle...

 

29 Ekim- Mavibahçe- Doğal Ürünler Pazarı
Mavibahçe Pazar Köprüsü’nde her pazartesi saat 12.00-22.00’da doğal ürünleri bulabilirsiniz. Tazelik ve sağlık kokan bu pazar ile sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.

 

30 Ekim-Fransız Kültür Merkezi- Binbir Gece Masalları
İş çıkışında ya da Alsancak’ta gezinirken kendinizi büyülü bir atmosferde, tam da bir masalın ortasında bulmak isterseniz Fransız Kültür Merkezi’ndeki sergiye bu uğrayın deriz.

 

31 Ekim- Dinozor Bar- HELLOWEEN Parti
Cadılar Bayramı’nı Dinozor Bar’da kutlayabilirsiniz. Kapılar 21.00’de açılıyor ve giriş ücretsiz.

 

31 Ekim- 1888- We Proudly Warn You About Halloween '18

1888’de heyecan verici bir parti var.
“1888'de bu koca köşk yapıldığında yaşamaya başlayan aile, küçük kızları Ellie'nin 13 yaşına bastığı gün köşkte can vermesiyle birlikte evde bir şeylerin ters gittiğini farkederek köşkü terketmişler. 13 yıl süren köşk macerasının acı sonu Ellie'nin ruhuna yeni bir mesken olmuş ve bir asırdan fazladır rivayetleri doğrular şekilde peşinden cevapsız sorular bırakmıştır. Rivayetlerin hep gerçek tarafları olmuştur. Biz günümüzün ev sahipleri Ellie'nin bazen bizden rahatsız olduğunu ve yıllardır ruhunun bize eşlik ettiğini hep deneyimledik. Kalabalık günlerde O'nu gördüğünü iddia edenler bile oldu. İşte bu yüzden her yıl Ellie'nin doğum ve ölüm yıldönümünde onun aramızda daha rahat dolaşmasını sağlamak için biz de maskeler takıp kostümler giyiyoruz. Ellie'nin doğum gününe siz de davetlisiniz.

 

31 Kasım- PechaKucha Night İzmir vol. 19- SoldOut Performance Hall
Yaratıcı insanların ilham veren hikayeleri bu gece yine bizlerle buluşacak. Lokall İzmir Kent Rehberi, Kule Sakinleri, Gökhan Erbaş konuklardan sadece birkaçı. Bu ilham veren geceyi kaçırmayın. Kapılar 19.30’da açılıyor.

 

2 Kasım- Bolluk Bereket Festivali-Academico
BİRartıİKİ Kişisel Yaratıcılık Atölyesi’nin düzenlediği 6. Bolluk Bereket Festivali, bu sene 2-3-4 Kasım tarihleri arasında Güzelbahçe Acedemico’da gerçekleşecek. Hayata Kucak Aç temasıyla ziyaretçilerini ağırlayacak festivalde farkındalık odaklı interaktif çalışmalar, sağlık- integratif tıp alanındaki gelişmeler, beden-zihin-ruh sağlığını bütünleyen keyifli sohbetler, başarı-yaşam hikayeleri, yoga, dans, tai chi, nefes, kahkaha yogası, ritim-müzik-renk-yazı-sanat terapi, farkındalık oyunları gibi birçok etkinliğe katılma fırsatı sunuyor.

 

3 Kasım-Hakan Altun Konseri- Ooze Venue

Arabesk müziğin önde gelen isimlerinden Hakan Altun ile bol bol efkarlanmak, coşmak isterseniz bu konseri öneririz.