03 Feb 2020
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (3-9 Şubat)

Sizler için bu hafta merakla beklenen konserleri, tiyatroları ve sinemaları listeledik. İzmir bu hafta da dopdolu!

Sineklerin Tanrısı

04 Feb 2020
Narlıdere AKM - Gürdal Tosun Sahnesi

Dünya klasiklerinden, William Golding'in kaleme aldığı nobel edebiyat ödüllü romanı "Sineklerin Tanrısı" Nigel Williams’ın tiyatro uyarlamasıyla Sdyney'den sonra Onur Atacan’ın yönetimiyle Türkiye'de ilk defa sahneleniyor. Oyun günümüzde bir atom savaşı sırasında, ıssız bir adaya düşen bir avuç okul çocuğunun, geldikleri dünyanın bütün uygar törelerinden uzaklaşarak, insan yaradılışının temelindeki korkunç bir gerçeği ortaya koymalarını dile getiriyor.

Uğur Yücel - Azınlıkta Kaldık

06 Feb 2020
Narlıdere AKM - Gürdal Tosun Sahnesi

Uğur Yücel’i yıllar sonra tek başına sahneye çıkaran stand-up gösterisi Azınlıkta Kaldık, 80’ler 90’lar sinemasından İstanbul gece hayatına kadar birçok konuyu duygusallık ve mizah ile harmanlayıp sunuyor. 

Düşler, Tutkular ve Suçlar - The Dreamers

07 Feb 2020
Institut Français İzmir - Fransız Kültür Merkezi

Fransa’da alevlenip tüm dünyayı etkisi altına alan 68 olayları sırasında, 68 kuşağı ruhuna sıkı sıkıya bağlı olan Isabelle ve kardeşi Theo, ailelerinin tatile çıkması nedeniyle Paris’te yalnız kalmıştır. Matthew’ı Isabelle ve Theo ile buluşturan şey ise büyük ölçüde sinema olmuştur. Dışarıda, sokaklarda devrim sesini yükseltirken üçlü arasındaki tutku ve cinsellik alevlenmektedir. Film orijinal dilinde, Türkçe ve İtalyanca altyazılıdır. Giriş serbesttir.

Basit Bir Ev Kazası

07 Feb 2020
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Aşksız bir hayatın mümkün olmadığını mı düşünüyorsunuz? Songül de böyle düşünüyordu ve kendi kendine dedi ki: "Artık ben iyi ve muhteşem sevgililer hayal etmeyeceğim çünkü bu hayaller sonra hayalete dönüşüyor" Bakalım siz bu oyunu izledikten sonra aşk hakkında neler diyeceksiniz.  

U.nite Presents: Stavroz Live

07 Feb 2020
Hangout Performance Hall

Pink Floyd, Paul Simon, Radiohead, Daft Punk gibi isimlerce desteklenen Stavroz tam kadro, özel ışık şovları ve ilk kez sergileyecekleri yeni konseptleri “Exclusive” canlı şovuyla 7 Şubat gecesi u.nite sunumuyla Hangout sahnesinde eşi benzeri görülmemiş bir dans partisine imza atacak.

Şanışer ft. Sokrat St. & Hidra - Mert Şenel

09 Feb 2020
SoldOut Performance Hall

Susamam şarkısıyla gündeme oturan ve büyük kitlelere sesini duyuran Şanışer, Sokrat St. ve Mert Şenel dillere pelesenk olan şarkılarıyla SoldOut Performance Hall sahnesinde.

Daha fazla etkinlik için etkinlikler sayfamıza göz atmayı unutmayın.