06 Jan 2020
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (6-12 Ocak)

Haftanın içinizi ısıtacak ve soğuk havaya rağmen dışarı çıkmanızı sağlayacak etkinliklerini listeledik. Sıcacık bir hafta dileriz. 

Derin Kadar İnce

07 Jan 2020
Galeri A

Fotoğraf sanatının sınırlarını genişleten Orhan Cem Çetin'in son dönem işlerini, Eda Yiğit'in küratörlüğünde, Galeri A Güncel Sanat Merkezi'nde inceleyebilirsiniz. 

Sergi, bir yüzey sanatı olan fotoğrafın ten kadar ince görüntü katmanına, inceliğiyle birlikte sahip olduğu anlam derinliği olanaklarına dikkat çekiyor.

İzmir Ciné-Club: Eyvah Anne Oluyorum - Telle Mère Telle Fille

07 Jan 2020
Institut Français İzmir - Fransız Kültür Merkezi

Otuzlarında evli, çalışan, prensipli Arvil ile çocuksu, küstah, orta yaş krizindeki annesi Mado aynı zamanda hamile kalıp beraber yaşamak zorunda kalırlar. Yeniden anne ve büyükanne olmanın iki kadında yaşattığı çatışmaları konu alan filmi çok seveceksiniz. 

Antigone'in Üç Yaşamı

07 Jan 2020
Tiyatro Terminal

Yunan mitolojisinin en trajik kahramanlarından Antigone'in oyunu, Slovenyalı filozof Slavoj Zizek yorumuyla İzmir'de. Yenilikçi rejisi ile oyun, ocak ayı boyunca Sahne Terminal’de izleyiciyle buluşacak.

Bülent Beyin Hikayesi

06 Mar 2020
Narlıdere AKM - Gürdal Tosun Sahnesi

Beynin diğer organlarla mücadele verdiği oyunda beyne hayat veren karakteri Bülent Emrah Parlak canlandırıyor. Burcu Biricik, Barış Arduç, Sarp Apak, Şahin Irmak, Ersin Korkut, Melis Birkan ve daha birçok ismin dijital olarak dahil olduğu iki perdelik komediyi kaçırmayın. 

Amiral Battı Kaçıyorusss

09 Jan 2020
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Duayen sanatçılar Haldun Dormen ve Göksel Kortay'ın yazdığı ve Göksel Kortay'ın yönettiği oyun 1980'lerde geçmektedir. Ünlü bir dansçı olan Rudiyef, emekli amiral Kemal Ertürk'ün katıldığı bir davette, balerin partneri Sevda’nın yardımıyla amiralin arabasının bagajına saklanır. Amacı Türkiye'ye iltica etmektir ve bu sırra, amiralin kızı ve damadı da ortak olur. Sonrasında çıkacak karmaşayı kahkahalarla izleyeceksiniz. 

Oliver Huntemann

11 Jan 2020
Kalt

Tekno müziğin başarılı isimlerinden Oliver Huntemann değişken elektronik müziği ve özgün tarzıyla Kalt setinin başında. 

 

Högre Presents: Matrixxman (Dekmantel)

11 Jan 2020
Hangout Performance Hall

Müziğini "Tekno kökenli yeniden doğma" olarak nitelendiren Matrixxman şimdiden müzik eleştirmenlerinden tam puan aldı. İki EP'si bulunan sanatçı sevilen şarkıları ile set-up'ın başında sizleri bekliyor. 

Mesut Süre İle İlişki Testi

12 Jan 2020
İsmet İnönü Sanat Merkezi

Youtube'ta izlenme rekorları kıran Mesut Süre ile İlişki Testi yine bir ilişkiye ışık tutacak. Yer yer sivri dilli, her daim eğlenceli programıyla Mesüt Süre'yi bir de canlı izlemelisiniz.