06 May 2019
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (6 - 13 Mayıs)

Baharın gelmesiyle İzmir daha da renklendi. Bakalım bu hafta hangi etkinlikler varmış...

 

“YUVA” Filmi Yönetmen Katılımlı Gösterimi, 6 Mayıs, Saat 19:45'te Karaca Sinemalarında  

 

Emre Yeksan'ın yazıp yönettiği ikinci uzun metrajı YUVA 7 Mayıs Salı akşamı 19:45 seansında yönetmen katılımıyla Izmir Karaca Sinemasi'nda gösterilecek. 10 Mayıs'ta vizyona girecek filmin ön gösterimine tüm sinemaseverleri bekliyoruz.
YUVA dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl Venedik Film Festivali'nde yaptı, bu yıl İstanbul Film Festivali'nde Jüri Özel, En İyi Erkek Oyuncu (Kutay Sandıkçı) ve En İyi Görüntü Yönetmeni (Jakub Giza) ödüllerine layık görüldü.
Filmin konusu: Veysel’in ormanda sürdüğü münzevi hayatın sükuneti, yaşadığı arazinin satılmasıyla bozulur. Veysel’i ziyarete gelen Hasan, ağabeyini şehre dönmeye ikna etmeye çalışmaktadır. YUVA doğayla bir bütün olabilmek adına şehirdeki hayatını, ailesini ve geçmişini terk etmiş bir adamın hikâyesini anlatıyor.

 

3. Lgbti Gençlik Festivali, 8 - 12 Mayıs Tarihleri Arasında Genç LGBTİ Derneği İzmir

 Baharınızı renklendiren LGBTİ+ gençlik festivali bu sene 8-12 Mayıs tarihleri arasında beş günlük bir programla geliyor. Müzik, tiyatro, atölyeler, festival pikniği, paneller ve daha fazlası için 3. LGBTİ+ Gençlik Festivalin'de buluşalım!

 

Güney Amerika Şarkıları: Ricardo Moyano ve Serap Tamay, 9 Mayıs, Saat 20:00'da Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde!

 

İzmir Çocuk Festivali 11 - 12 Mayıs'ta İzmir Arena'da!

 İzmir'in en büyük çocuk festivali İzmir Çocuk Fest, 10 ve 11 Mayıs 2019 tarihlerinde İzmir Arena'da gerçekleşecek. 

 

IZTECH GAME SUMMIT, 11 Mayıs, 10:30 - 17:30 Saatleri Arasında Teknopark İzmir'de!

 Bu yıl İzmir’de İnovasyon topluluğu tarafından ilki gerçekleştirilecek olan “Iztech Game Summit” etkinliği oyunseverleri bekliyor. E-spor hayatını insanlara anlatmak, yayıncılık işini tüm yönüyle ele almak, takım sahibi olmanın nasıl bir şey olduğunu göstermek için bu alanlarda tanınmış ve deneyimli kişileri oyuncularla buluşturmayı amaçlıyor. 11 Mayıs Cumartesi günü İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü kampüsü içindeki İnovasyon merkezinde gerçekleşecek olan etkinliğe her yerden ve yaştan oyuncuyu davet eden İnovasyon topluluğu ayrıca çeşitli çekilişlerle katılımcılara ödüller dağıtacak. Etkinliğe katılmak için tek yapmanız gereken ise aşağıdaki kayıt formunu doldurmak. Detaylı bilgileri öğrenmek ve razer mouse çekilişine katılmak için @ıztechgamesummit instagram hesabını takip edebilirsiniz. 

 

Alternatif Kısa 13, 10 Mays, 19.30 'da Fransız Kültür Merkezi'de! 

Birikim Atölyesi ve Otuzbeslik.com'un düzenlediği Türkiye'nin tek sürdürülebilir kısa film etkinliği olan "ALTERNATİF KISA" ikinci yılını bitiriyor. Alternatif Kısa'nın sezon kapanışında "İş - Emek - Çocuk" konuları üzerinde sözü ve derdi olan beş kısa film izleyeceğiz. Her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız. 

 https://www.otuzbeslik.com/etkinlikler/fransiz-kultur-merkezi/05-10-2019-19-30/alternatif-kisa-14-kisa-film-iyi-gider

 

Fazıl Say  “Truva sonatı” ve  “İzmir Süiti” 11 Mayıs  Cumartesi günü İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda!

11 Mayıs Cumartesi günü 21.00'da gerçekleşecek konserde, sanatçının yeni eseri “Truva Sonatı” ve “İzmir Süiti” seslendirilecek.
Çanakkale Belediyesi'nin Truva Yılı kapsamında sipariş ettiği ve dünyadaki ilk seslendirilişi ağustos ayında Çanakkale'de gerçekleştirilen Truva Sonatı; 40 dakikalık ve 10 bölümlük bir piyano sonatı...“Troya Sonatı” bölüm başlıkları şöyle; “Ozan Anlatıyor, Homeros “, “Ege Rüzgarları “,“Troya Kahramanları”, “Sparta”, “Helen, Aşk ”, “Troya”, “Aşil”, “Savaş”, “Truva Atı” ve “ Sonsöz”. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 150. kuruluş yılı sebebiyle sanatçıya sipariş ettiği İzmir Süiti ise; ilk kez 30 Ekim 2018 tarihinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde izleyici ile buluşmuştu. 
Say’ın piyano için bestelediği İzmir Süiti Opus 79; Körfez Dalgaları, Brahms İzmir’de, Kordon’da sessiz sabah, Chopin İzmir’de, Urla Şiiri , Rahmaninov İzmir’de ve Final caz- zeybek bölümlerinden oluşuyor.

 

Balçova Terapi Ormanı İnsan Hakları Kampı

Baharın gelmesiyle doğada uzun uzun zaman geçirme vakti geldi. 1 gece 2 gün gerçekleşecek kampta İnsan Hakları üzerine atölyeler ve birçok eğlenceli aktivite gerçekleşecek..