08 Dec 2019
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (9-15 Aralık)

Yılın son ayında kentimizde birbirinden güzel oyunlar, konserler, film festivali var. Haftalık planınızı yapmadan listemize göz atın deriz. 

Taksim Trio

09 Dec 2019
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Bağlama, kanun ve klarnetin muhteşem üçlüsü Taksim Trio, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan'dan oluşuyor. Dünya müziğinde dikkat çekici bir noktaya gelen grubun başarılı bestelerden ve yorumlardan oluşan sağlam bir repertuvarı var. Kulaklarınızın pası silinsin isterseniz bu konseri kaçırmayın.

Fareler ve İnsanlar

09 Dec 2019
Narlıdere AKM - Gürdal Tosun Sahnesi

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar John Steinback'in kült eseri Fareler ve İnsanlar sahnede. İki gezgin çiftlik işçisinin Büyük Bunalım sırasında Kaliforniya'da yaşadıklarını anlatan oyun Erdem Topuz tarafından yönetiliyor.

Âşık Veysel Müzikali

10 Dec 2019
Nazım Hikmet Kültür Merkezi - Konak Halk Sahnesi

Büyük ozan Âşık Veysel'in hayatının anlatıldığı oyun, tiyatro oyuncusu ve müzisyen Bülent Kılıçaslan tarafından sahneye konuyor. Oyuna ozanın kendi sesiyle seslendirdiği türküler eşlik ediyor. Uzun ince bir yolda yürüyen büyük ozanın hikayesine tanık olmak isterseniz bu müzikali kaçırmayın.

10. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri

11 Dec 2019
Institut Français İzmir - Fransız Kültür Merkezi

Yurt içi ve yurt dışından 37 belgesel izleyeceğimiz 10. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri, 11-14 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. İnsan hakları konusunda bilinç oluşturmayı hedefleyen festivalin bu yılki teması "Düşünce, ifade ve basın özgürlüğü".

Noel Konserleri

13 Dec 2019
Saint Helen Kilisesi

Saint Helen Katolik Kilisesi'nde gerçekleşecek Noel Konserleri kapsamında İngilizce,Türkçe klasik ve modern Noel şarkıları dinleyicileri bekliyor. 

Amorphis

13 Dec 2019
SoldOut Performance Hall

Finlandiya'da 1990 yılında kurulan heavy metal grubu Amorphis, kuzeyin melodilerini metal müzik severlerle buluşturmaya geliyor. 

Hey! Douglas

13 Dec 2019
Kalt

70'li yılların soul, funk şarkılarını günümüze uyarlayan Hey! Douglas ile yılın en eğlenceli günlerinden birine hazır olun. 

Cem Adrian

13 Dec 2019
Ooze Venue

Müzikte kendi tarzını yaratan, sesiyle dinleyicilerini büyüleyen, şarkılarıyla farklı diyarlara götüren Cem Adrian konseri kaçırılmaması gereken konserlerden.