Yazılar

Haftanın En İyi Etkinlikleri ( 9-15 Nisan 2018 )

Paylaş
09-04-2018
Can Sue

 İzmir'de her gün, her zevke uygun, bin bir çeşit etkinlik düzenleniyor. Otuzbeslik.com olarak en beğendiğimiz etkinlikleri listeledik ama siz bir de otuzbeslik.com'un etkinlik sayfasını ziyaret edin. Daha ne etkinlikler var, neler...

 

CinéClub: Mekanlar ve Yüzler / Visages, Villages adlı filmi 10 Nisan 19:00'da Frasız Kültür Merkezi'nde İzleyebilirsiniz

Agnès Varda ve JR’ın ortak noktaları imgelere olan tutkuları ve sorgulamaları; onları gösterme, paylaşma ve sergilemekteki yer ve biçimleri. Agnès bunu sinema aracılığıyla  yaparken, JR fotoğraflarını açık havada sergilemeyi seçer. Sinemadan fotoğrafa, video yerleştirmeden heykele yapıtlar üreten 88 yaşındaki Agnès Varda, İstanbul’da “Şehrin Kırışıklıkları” projesiyle duvarlara yapıtlar bırakan genç JR ile birlikte 2015 yılında Fransa’nın köylerini gezer. Sanat, yaş almak, paylaşmak ve gezmek hakkındaki filmi 10 Nisan'da Fransız Kültür Merkezi'nde izleyebilirsiniz.

2018 Oscar ; En İyi Belgesel Film Adaylığı, 2018 César ; En İyi Orijinal Müzik ve En İyi Belgesel Film Adaylığı

2018 Cannes ; Yarışma dışı En İyi Uzun Metrajlı Film Adaylığı

Giriş : Tam 10 tl / Öğrenci ve 65 yaş üstü : 5 tl

 

XJAZZ Festival İzmir 2018

Caz müziğini dans, elektronik doğaçlama, etnik ve güncel klasik gibi türlerle bir ara getiren Berlin çıkışlı XJAZZ fikri, dünyanın farklı coğrafyalarını ziyaret etmeye devam ediyor.

Festival Programı:

11 Nisan 2018 – MadenÖktemErsönmez - Bios Bar Alsancak

12 Nisan 2018 – Deniz Taşar – Kepler Social House Mavibahçe

12 Nisan 2018 – Tolga Bilgin Quartet feat Şallıel Bros. – Bios Bar Alsancak

13 Nisan 2018 – Hamdi Akatay Etno Jazz Ensemble – Bios Bar Alsancak

13 Nisan 2018 – Islandman Live – 1888 Alsancak

14 Nisan 2018 – Nico Sun - 1888 Alsancak

14 Nisan 2018 – Cansu Nihal Akarsu & Doruk Çebi – Buenas Bornova

 

Alex.Do (Dystopian, DE) | The Away Days 14 Nisan Cumartesi Container Hall'da

 

Boiler Room tarafından geleceğin Berlin teknosu olarak nitelendirilen Dystopian labelının kendini kanıtlamış çekirdek üyesi, aynı zamanda mentoru ve en yakın çalışma arkadaşı RØDHÅD’in “melancholic guy” olarak tanımladığı Alex.Do, Dystopian'ın bu misyonunu oldukça başarılı bir şekilde yerine getirmekte. Dystopian haricinde Innerversions, Life and Death gibi labellardan çıkan E.P’lerde dikkat çeken Alex.Do 14 Nisan Cumartesi gecesi gerçek Berlin Techno müziğini İzmir’e taşımaya Container Hall’a geliyor.

 

Can Bonomo 15 Nisan Pazar, SoldOut Performance Hall sahnesinde!

lk albümü “Meczup” ile kalabalık bir takipçi kitlesi oluşturmayı başaran Can Bonomo, ikinci albümü "Aştan ve Gariplikten" ile de aynı başarıyı yakaladı. Can Bonomo, alaturka nağmelerden indie melodilere gezinen, zengin ve müzikal olarak çok renkli sahnesi ile yine bir ziyafet sunmaya hazırlanıyor. 

 

Dijital Müze / Sanal Gerçeklik Gözlükleri / 3D Yazıcı atölyesi

 

Goethe-Institut Izmir ve İzmir Fransız Kültür Merkezi Fransız-Alman Kültür Fonu desteğiyle yeni bir proje sunmaktan mutluluk duyar: FabLab Dijital Atölyeleri.

Micro-Folie dahilinde hazırlanan bu alanda, yaşadığımız dijital çağı bizlere mümkün kılan, gerçekliğin yeni sınırları test edilebilecek. Atölyenin en heyecanlı deneyimi, 3D sanal gerçeklik gözlükleriyle dünyayı başka bir şekilde keşfedilmesine olanak sağlayacak. 3D yazıcılar yaratıcılığa meydan okuyacak.

Ücretsiz. Rezervasyon şarttır.

Serbest ziyaretler : Çarşamba'dan Cuma'ya 14:00-16:00 ve Cumartesi 10:00-13:00.

Bilgi ve rezervasyon : 0232 466 00 13