Haftanın Etkinlikleri (11-17 Kasım)

Haftanın en iyi etkinlikleriyle karşınızdayız. Ajandanızda yer açın ve bu etkinlikleri sakın kaçırmayın. Daha fazlası için otuzbeslik.com'un etkinlikler sayfasını ziyaret edin.

Çıplak Vatandaşlar

11 Nov 2019
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Özelleştirildiği için kapanan Sheffield çelik fabrikası çalışanları artık işsizdir. Yıllarını mesleklerine vermiş bu deneyimli işçiler, geçinemez hale gelirler. İçlerinden Gaz’in aklına bir fikir gelir. Şehirdeki kadınların genç erkek striptizcilere gösterdiği büyük ilgi, Gaz’i ve diğer işsiz arkadaşlarını da yanına alarak striptiz dünyasına adım atmaya ve para kazanmaya iter. 

Olten Filarmoni Orkestrası & Paul Gulda

13 Nov 2019
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

İbrahim Yazıcı önderliğinde gerçekleşecek olan konserde Mozart'ın son piyano konçertosu olan 27 Numaralı Si be mol majör K.595'i Avusturyalı piyanist Paul Gulda yorumlayacak.

Tesla

13 Nov 2019
İzmir Sanat

20. yüzyılın en büyük dahilerinden biri olan Nikola Tesla'nın hayatını konu alan Tesla adlı oyun, çağdaş Amerika'nın görünmeyen dünyasını su yüzüne çıkarıyor. 1870'lerle beraber ortaya çıkan ve günümüzde on milyarlarca dolar servetleriyle dünyayı yöneten dev şirketlerin genç bir mühendisi yıllar süren mücadeleler sonrası nasıl da yalnızlığa ve terk edilmişliğe ittiğini konu alıyor. 

 

Tesla Oyunu, düşünce ve kurgu zenginliğiyle 2019'un önemli tiyatro yapıtlarından birine dönüşmüş durumda.

Afili Sorular Liyakat Sohbetleri

13 Nov 2019
Ege Palas Hotel

Moderatör Gözde Yener Birman'ın Afili sorularını nevi şahsına münhasır iki dev isim Ertuğrul Özkök ve Güneri Civaoğlu yanıtlıyor. Sürprizlerle dolu bu özel buluşmadaki yerinizi almak için acele edin.

Musa Göçmen - Funniest Maestro

14 Nov 2019
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

En eğlenceli ve sıra dışı orkestra şefi Musa Göçmen, yine sizlere harika bir akşam vadediyor. Bu keyifli akşamda sizler de dinleyici olmanın ötesinde tüm orkestra ile bir bütün olacaksınız. 

Arzu Tramvayı

14 Nov 2019
Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi

Tiyatro tarihi için bir dönüm noktası olarak kabul edilen ve ilk sahnelenişiyle birlikte Broadway’in ardından Hollywood’u da derinden etkileyen, uyarlama filmleri ile pek çok ödül alan Arzu Tramvay'ı projelerinde şimdiye kadar Marlon Brando, Jessica Tandy ve Kim Hunter gibi büyük oyuncular yer aldı. Oyun şimdi Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu ve İbrahim Selim’i bir araya getiriyor. 


Blanche'ın dünyası alt üst olduğunda, kız kardeşi Stella'nın New Orleans'taki tek odalı evinden başka gidecek yeri yoktu. Fakat Stella'nın kocası Stanley ve içindeki ilkel öfkesi Blanche'ı sıcak bir savaşın içine sürükleyecekti. Yanında bavulu, içine doldurduğu geçmişi ve umutlarıyla Blanche, onu son durağına götürecek Arzu Tramvayı'na bindi.

Kaan Tangöze

15 Nov 2019
SoldOut Performance Hall

Sevilen rock grubu Duman'ın solisti Kaan Tangöze solo performansıyla Soldout Performance Hall'de sevenleriyle buluşacak. 

 

Kaan Tangöze 2015'te Gölge Etme başlıklı solo albümünü yayımladı. Özdemir Asaf'ın dizelerini kullandığı Bekle Dedi Gitti şarkısıyla kitleleri peşinden sürükledi. Duman’la olduğu kadar solo performansıyla da konserlerine devam ediyor.

Gaye Su Akyol

15 Nov 2019
Ooze Venue
Gaye Su Akyol 2018’de yayımlanan son albümü İstikrarlı Hayal Hakikattir ile The Guardian, NPR, The 405, Pitchfork, MixedworldMusic, The Wire, Songlines, Louder Than War ve The Times gibi saygın mecralarca baş tacı edildi. Dip ve İstanbul Kırmızısı gibi dizi ve filmlere şarkılarıyla bir tatlı kozmik huzur verdi. Son olarak Ayva Çiçek Açmış’isimli şarkı için Hey! Douglas’la yolları kesişti.
 

Kaptan Gaye Su Akyol, istikrarlı hayallerin hakikatli yolcularını kozmik güçleriyle bu dünyadan soyutlayacağı galaktik bir yolculuk için Ooze Venue'de olacak.

Best Of Mazhar Alanson

16 Nov 2019
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Şarkıcı, gitarist, söz yazarı,oyuncu ve sevilen grup MFÖ'nün M'si Mazhar Alanson solo performasıyla Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi sahnesinde olacak.