11 Feb 2019
Otuzbeşlik

Haftanın Göze Çarpan Etkinlikleri (11 - 17 Şubat)

Bu hafta İzmir, yine çok dolu. Sevgililer gününün de gelmesiyle hayli hareketli bir hafta bizi bekliyor. Hala sevgilinize ne alacağınızı bulamadıysanız listemize de bir göz atın...

 

Oyun Çıkarma Atölyesi "Bahar Dönemi"

Tiyatro Terminal'in Oyun Çıkarma Atölyesi 'Bahar Dönemi' kayıtları başladı! Haftada 1 gün 3 saat gerçekleşecek çalışmalar salı günleri 19:00-22:00 arasında yapılacak. 
12 Şubat'ta başlayacak çalışmalar mayıs ayı sonunda seyirci ile buluşacak oyun ile sona erecek. Oyun sahnelenmesine yakın zamana ek provalar planlanacak.
Atölyenin ilk 4 dersi tanışma, iletişim ve oyunculuk çalışmalarına ayrılmış. Sonrasında katılımcı sayısı ve yapısına göre belirlenecek oyunun prova sürecine geçilecek ve oyun sahnelenmesi sürecinin mutfağında eğitim ilerleyecek. Atölye sonunda ortaya çıkan oyun Sahne Terminal'de seyirci ile buluşacak.
Atölyeye 18 yaş üstü ve daha önce temel oyunculuk eğitimi almış olan herkes katılabilir. Katılım 15 kişi ile sınırlıdır. Sınırlı kontenjan için randevu alın: 0507 02 983 02

 

Cambazın Cenazesi - Boyoz Akademi

Rasim İsmet Kocaman lakabıyla Cambaz Rasim dün gece bu dünyadan göç etti. Ailesi, arkadaşları, çocukları, aynı kasabada yıllardır birlikte yaşadığı komşuları, sevenleri, sevmeyenleri Cambaz’ın vasiyetini yerine getirmek için seferber oldular. Evinin bahçesindeki ağacın altına gömülmekti vasiyeti. Yalnız bilmedikleri bir şey vardı... 
Peki, aslında Cambaz Rasim nereye gömülecek?
Dönüşüm Atölyesi Oyuncuları uzun bir aradan sonra Firuze Engin’in 2015 yılı Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında Cevat Fehmi Başkut özel ödülü alan metni Cambazın Cenazesi’ni sahneliyor. Oyun Cambaz Rasim’in ölümünden sonra cenaze merasimini ve vasiyetinin yerine getirilme çabasını kentsel dönüşüm sorununa atıfta bulunarak eğlenceli bir dille ele alıyor.

12 Şubat 20:00

Oyun süresi: 90 dk, İki perde

Biletler:
Tam 20,00 TL
Öğrenci 15,00 TL
İletişim: 05542005785

 

Ay Carmela - Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Oyun, İspanya iç savaşında yaşanmış bir olayı anlatmakta. Anti-faşist direnişe karşı, Hitler ve Mussolini destekli Franko birliklerinin, İspanyanın Belçite kentinin işgalini kutlamak ve ‘Cumhuriyetçi’ tutsakları aşağılamak için bir gece düzenlerler. Bu kutlamada, esir aldıkları Carmela ve Paulino adındaki tiyatro oyuncularını da yer almaya zorlarlar. Baskı altındaki Carmela ve Paulino gösteriyi yapmak-yapmamak, yaşam-ölüm tercihleri arasında sıkıştırılmışlardır. Bu noktada, sanatın görevi, yaşamın anlamı sorgulanarak başlayan gösteri, Carmela’nın aşağılamaya başkaldırısıyla sonlanır.

13 Şubat - 20:00

Oyun süresi 80 dk'dır.

 

Sevgililer Günü Konseri “Bir Tango Yolculuğu” - Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Tango müziğinin form ve yapısal özelliklerine sadık kalarak yaptıkları düzenlemelerle dikkat çeken toplulukta solist olarak Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Çok Sesli Korosu Sanatçısı Dilek Türkan ve İzmir Devlet Opera Balesi Solist Sanatçısı Teyfik Rodos ile birlikte Arjantinli sanatçılar; bandoneoncu Carlos Gustavo Battistessa ve gitarist Ricardo Moyano’nun yanı sıra İzmirli sanatçılar; kemancı İlhan Çınar, gitarist Ali Öztürk ve kontrbasta Bülent Oral yer almakta.
Uzun zamandır bu konser için çalışan ve yepyeni bir repertuar hazırlayan grup, tango dansçılarının desteğiyle muhteşem bir program hazırladılar. Repertuvar Arjantin tango müziğinin en belirgin üç formu olan tango, milonga ve valslerin yanı sıra unutulmayan Türkçe tangolardan oluşmakta.

14 Şubat 20:00

Bilet Satış
AASSM Gişe 0 232 293 38 31
İzmir Sanat Gişe 0 232 293 40 49
www.aassm.org.tr

Bilet Fiyatları
1. Kategori 30 TL
2. Kategori 15 TL

 

Berkay - Ooze Venue

Berkay yeni şarkısı Deliler ile 15 Şubat gecesi 23:00'da Ooze Venue sahnesinde. 

 

Eğitimde Değişim Konferansı 

Önceki yıllarda İstanbul’da gerçekleştirilen ve büyük beğeni kazanan Eğitimde Değişim Konferansı (EDK), bu yıl 16 Şubat Cumartesi günü İzmir’de gerçekleşecek. İstanbul dışında ilk defa farklı bir kentte gerçekleştirilecek olan EDK, öğretmenlere ve eğitimcilere yönelik düzenlenen, tam günlü bir etkinlik. 

Eğitimde Değişim Konferansı’nın önemli özelliklerinden biri, aralarında eğitimci, yazar ve akademisyenlerin de bulunduğu, Türkiye çapında son derece değerli konuşmacıların katılacak olması. Ayrıca katılımcılar hem atölyelerden hem de genel katılımdan dolayı iki farklı katılım belgesi alabilecekler. Konferansta eğitim dünyasının güncel konuları ve en önemli yenilikleri ele alınacak.

 Konferansta birbirinden değerli eğitimcilerin gerçekleştireceği, yaklaşık üç saat sürecek olan atölyeler var. Katılımcılar, zengin seçeneklerden atölye seçerek uygulamalı eğitim alabilecekler. Devamında ise öğretmenlerin gerçekleştireceği yaklaşık 80 sunum ve ayrıca 3 farklı panel var. Çeşitli stantların da yer alacağı etkinlikte eğitimciler tanışıp fikir alışverişinde bulunmak için de fırsat bulabilecekler. EDK ile ilgili detaylı bilgiye www.egitimdedegisim.comsitesinden ulaşılabilir.

 

u.nite presents: Xique - Xique at Mahalle Güzelbahçe

São Paulo alternatif sahnesinin en önemli labelı Voodoohop Collective'in gediklilerinden, derin grooveları, hipnotik melodileri ve organik ritmleriyle dünyanın her yerinde sağlam bir hayran kitlesi edinmiş Xique-Xique, 16 şubat gecesi u.nite'ın konuğu olarak Mahalle Güzelbahçe'de olacak. 

Gecede Xique-Xique'ye, hepimizin yakından tanıdığı, dostlarımız Avangart Tabldot, Dogu Civicik ve Şinasi eşlik edecek. 

16.02.2019 - Mahalle Güzelbahçe