23 Apr 2018
Otuzbeşlik

Haftanın Göze Çarpan Etkinlikleri (23 - 29Nisan)

İzmir'de ne güzel etkinlikler oluyor öyle! Bu hafta ne yapacağım diye düşünmeyin ve listemize bir göz atın! Daha fazlası için ise etkinlikler sayfamıza uğramayı unutmayın!

Bugün 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun!

23 Nisan çocuk etkinlikleri için tıklayınız!

 

Kiralık Katiller - Jerry ve Tom

Kaynak: Tiyatrohane
 
Gülmeye hazır olun! 25 Nisan Çarşamba günü 20:30'da Kiralık Katiller - Jerry ve Tom oyunu Tiyatrohane Sahne Modda'da sizlerle... Yönetmenliğini Erk Bilgiç'in yaptığı oyunda oyuncular ise: Murat Barış Kavrukkoca, Murat Sönmez ve Halil İbrahim Göker. Oyunun yazarı Rick Cleveland seyircilere, şiddetin tohumlarının sinsice içimize nasıl atıldığını, komediyi ve acı gerçekleri mükemmel bir dengede harmanlayarak ustaca bir "kara komedi" oyunu olarak sunuyor. 

 

2. LGBTİ + Gençlik Festivali

Kaynak: Genç LGPTİ Derneği İzmir

 

LGBTİ+ gençlik festivali bu sene beş günlük bir programla geliyor. Müzik, tiyatro, atölyeler, festival pikniği, paneller ve daha fazlası için 25 Nisan'ı bekleyin! Etkinlik programı ilerleyen günlerde açıklanacaktır. Ayrıntılı bilgi için etkinlik sayfamızda takipte kalın!

 

Cem Adrian

Kaynak: Sold Out

 

Gazapizm ile yaptığı şarkıyla adından fazlasıyla bahsettiren Cem Adrian, müzikseverlerle 25 Nisan Çarşamba, SoldOut Performance Hall sahnesinde! Kendine has müzik tarzı ile müzikseverlerin gönlünde ayrı bir yeri olan Cem Adrian'ın konseri için kapı açılışı 21:00, konser başlangıcı ise 22:00.

 

Gazapizm

Kaynak: Gazapizm
 
Avrupa turnesi öncesi Türkiye'deki sevenleriyle buluşmaya devam eden Anıl Acar (Gazapizm), 26 Nisan Perşembe günü 21:00'da 232 Park Bornova Sahne’de sizlerle. 
 

Sen İstanbul'dan Daha Güzelsin

 
Kaynak: TOY
 
Murat Mahmutyazıcıoğlu'nun yazıp yönettiği Sen İstanbul'dan Daha Güzelsin oyunu, 27 Nisan Cuma günü saat 20:00'da TOY İzmir Ege Perla’da izleyicisiyle buluşuyor. Oyunun konusu ise şöyle: Bir aileden üç kuşak kadının sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemedikleri ve iç seslerinden oluşan bir dertlenme, arkada İstanbul. Şimdiden iyi seyirler.
 

Oyunun Oyunu

Kaynak: Sahne Tozu Tiyatrosu
 
 
Sahne Tozu Tiyatrosu, duayen sanatçı Göksel Kortay'ın yönetmenliğinde 27 Nisan Cuma günü 20:00'da "Oyunun Oyunu" ile seyircilerinin karşısına çıkıyor. Oyunun konusu ise şöyle: "Çırılçıplak" adlı oyunu sahnelemek üzere provaya başlayan bir tiyatro grubunun, bu süreçte yaşadıkları zorlukları, terslikleri, sıkıntı ve sevinçleri anlatan oyun, aynı zamanda sizlere bir tiyatro oyunun arka planındaki o telaşlı ve komik ortamı da anlatıyor. 
 

Müzeyyen - Tek Kişilik Müzikal Gösteri

Kaynak: Tepekule Kongre Merkezi
 
27 Nisan Cuma günü saat 21:00'da sizleri şahane bir sahne gösterisi bekliyor. Gerçekleştirdiği konserlerle sevilen sanatçıları hayranlarıyla buluşturan Kerki Production ve Solfej Organizasyon, yine ses getirecek bir projeye imza atıyor. Türk müziğinin en büyük seslerinden Müzeyyen Senar’ın iz bırakan şarkıları Şevval Sam’ın yorumu ile sahneye taşınıyor. 
 

Oğuzhan Uğur

Kaynak: Ooze Venue
 
 
BaBaLa TV ile adından sıkça bahsettiren Oğuzhan Uğur, 27 Nisan'da İzmir Ooze Venue sahnesinde sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.
 

III. İzmir Kitap Okuma ve Fotoğraf Günü

Kaynak: Pi Gençlik Derneği

 

29 Nisan 2018 Pazar günü tüm gençleri Alsancak Kordon'da (Alsancak Vapur İskelesi karşısındaki çimlerde) aynı anda aynı yerde kitap okumaya ve fotoğrafçılık ile ilgilenen kişileri de bu güzel günün her anından en güzel kareleri yakalamaya davet ediyoruz.

16 Kasım 1995 tarihinde Paris’te icra edilen UNESCO’nun 28. Genel Konferansı’nın 3.18. maddesi gereği 23 Nisan Dünya Kitap ve Telif Hakkı Günü olarak ilan edilmiştir.