04 Nov 2019
Otuzbeşlik

Haftanın Göze Çarpan Etkinlikleri (4-10 Kasım)

Bu haftanın göze çarpan etkinlikleri neler? İzmir bu hafta hangi tiyatroya gidecek, hangi konserde eğlenecek bu listede!

Startup Deck

05 Nov 2019
Türkan Saylan Kültür Merkezi

İyi bir fikri olan girişimciler, fikirlerini hayata geçirme aşamasında en çok finansman ve sermaye sıkıntısı yaşamakta, bu da girişimcilerimizin fikirlerini hayata geçirmelerine engel olmakta. Son dönemde parlak iş fikirlerinin hayata geçirilmesini destekleyen melek yatırımcılık ve risk sermayedarlığı kavramlarının ortaya çıkışı, girişimcilerin umudu olmuştur.

Bu kapsamda, İzmir’de girişimcilik ekosistemini geliştirmeye yönelik yaptığımız çalışmalarımızla melek yatırımcı, risk sermayedarları ve girişimcilerin yollarının birbirleriyle nasıl kesiştiği, girişimcilerin ihtiyacı olan gereksinimlerini, yatırım kararının hangi aşamalardan sonra alındığı gibi konularda deneyim kazanmak üzere, Türkiye’nin önde gelen yatırımcı ve girişimcilerinin katılımıyla Startup Deck adına bir etkinlik olması hedefleniyor.

Hikaye Anlatıcılığı Atölyesi

05 Nov 2019
Lokasyon.co

Hikaye anlatıcılığı kendimizi net bir biçimde ifade edebilmek, anlaşılır olmak, merak uyandıran ve akılda kalan anlatımlar yapabilmek için en basit yol.

Dört hafta sürecek hikaye anlatıcılığı atölyesinde içinizdeki anlatıcıyı keşfedecek, deneyimlerinizi aktarmanın güçlü ve hızlı yöntemlerini bu atölyede öğreneceksiniz.

Thom Pain

07 Nov 2019
Tiyatro Terminal
Will Eno'nun yazdığı 2005 Pulitzer Ödülleri Drama Finalisti Thom Pain oyunu, dün, çocukluk, bugün, gösterinin doğası ve doğanın gösterisi, erkeğin, kadının kalbi, tabiat, korku, nefret üzerine. Bazı günlerin nasıl geçebileceğinin, gerçek hayatın, insanla hayvan arasındaki yakın ilişkinin örneği.

Çini Festivali

07 Nov 2019
Tarihi Alsancak Tren Garı

Kütahya Çiniciler, Fotoğrafçılar ve El Sanatları Odası tarafından organize edilen festivalde seramik, porselen, tezhip, hat, ebru, kuyumculuk, iğne oyası, dokumacılık ve elmas işlemeciliği gibi birçok alanda tanıtım stantları yer alacak. 

Aşk İksiri

05 Nov 2019
Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Necdet Aydın Sahnesi

Bir zengin kız fakir oğlan hikayesi olan Aşk İksiri; Figen Ayhan Karakelle yorumuyla günümüze yakın bir zamanda, bir plaza ofisinde geçiyor. Ofis görevlisi Nemorino, şirket müdürü Adina'ya aşık olur. Adina Nemorino'nun ahlakı ve dürüstlüğünden etkinlense de ona yüz vermez. Şirketin başkanı Belcore de Adina'ya ilgi duymaktadır. Bu aşk iksiri Nemorino'nun imdanına yetişir ve zengin kız fakir oğlan hikayesi mutlu sona kavuşur. 

İlker Gümüşoluk

08 Nov 2019
İzmir Performance Hall

BKM mutfak komedyenlerinden Stand Up Comedy, Rabarba ve Apartman Sohbetleri programlarıyla adından sıkça söz ettiren, Instagram videolarıyla kitlesini daha da genişleten İlker Gümüşoluk yüzlerce gösteriye imza attı. Komedyen, tek kişilik gösterisinde ikili ilişkiler başta olmak üzere birçok farklı konuyu kendi tespit ve hikayelerinden yola çıkarak seyircisiyle buluşturuyor.

Fettah Can

08 Nov 2019
SoldOut Performance Hall

Fettah Can, sevilen şarkıları ve yüksek sahne performansıyla İzmirli dinleyicilerini hem eğlendirip hem de hüzünlendirmeye geliyor. 

Whitesquare

09 Nov 2019
Högre - Unten

Solomun, Dixon, Âme gibi isimlerin setlerinde son zamanlarda parçaları eksik olmayan Whitesquare; Life and Death, Defected, Bedrock, Exploited plak şirketlerinden çıkardığı release'ler sayesinde hızla yükselişe geçmiştir. Whitesquare, 9 Kasım Cumartesi gecesi Högre / Unten'da!