08 Jul 2019
Otuzbeşlik

Haftanın Göze Çarpan Etkinlikleri (8-14 Temmuz)

Dopdolu bir hafta sizleri bekliyor. Enerjiniz yüksek olsun!

Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi

09 Jul 2019
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Nilgün Belgün’ün hayat hikayesinden ve anılarından yola çıkarak sahnelediği "Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi" isimli müzikli danslı gösterisi 9 Temmuz Salı günü saat 21:00-22:30 arası sizlerle. Nilgün Belgün'ün büyük ilgi gören İçimdeki Kadın Aşk ve Komedi isimli kitabından sahneye uyarlanan Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi isimli müzikli danslı gösteride, sanatçı, hayatını, anılarını, yaşadıklarını, şarkılar ve danslarla kimi zaman hüzünlü kimi zaman kahkahalar eşliğinde anlatarak seyircileri ile buluşuyor.

Niloya Müzikali

09 Jul 2019
Çeşme Açıkhava Tiyatrosu

Küçük büyük herkesin keyifle izlediği “Niloya Müzikali” 9 Temmuz Salı 21:00-22:30 saatleri arasında Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda. Niloya Müzikali, değerli kadrosuyla, özel olarak hazırlanmış eğlenceli şarkıları ve dekoruyla, sürprizlerle dolu sahne maceralarıyla çocuklara muhteşem bir zaman dilimi sunuyor.


Tepekule Açıkhava Sineması Günleri 2019

08 Jul 2019
Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi

Bu sene 16. kez düzenlenecek Tepekule Açıkhava Sineması Günleri’nin 2019 yılı programı açıklandı. 18 Haziran’dan 12 Eylül tarihine kadar belirli tarihlerde gösterime girecek 22 film ücretsiz olarak sizlerle buluşacak.

Zeynep Bastık - 10 Temmuz Çarşamba

10 Jul 2019
Jolly Joker Alaçatı

Zeynep Bastık, kendi şarkıları ve akustik cover'ları ile 10 Temmuz akşamı Alaçatı Jolly Joker sahnesinde.

Ümit Besen & Suzan Kardeş

10 Jul 2019
Gala Aya Yorgi

Ümit Besen ile Suzan Kardeş 10 Temmuz Çarşamba Çeşme’nin yepyeni etkinlik mekanı Gala Aya Yorgi’de sevenleriyle buluşuyor. 

Mor ve Ötesi

12 Jul 2019
Musicorium Alaçatı

Mor ve Ötesi, 12 Temmuz akşamı 22:00'dan itibaren Musicorium Alaçatı sahnesinde...

Toplamda 8 albüm, 1 EP, 2 de single yayınladığı kariyeri boyunca ülke rock piyasasını tanımlayan isimlerden biri haline gelen ve eriştiği bu konumu 20 yıl boyunca koruyan mor ve ötesi, birçok değerli ismin albümüne de katkıda bulundu. “Onno Tunç Şarkıları” albümü için 1945'i, Murathan Mungan şarkılarının yeniden yorumlarından oluşan “Söz Vermiş Şarkılar” albümünde “Telli Telli”'yi, Bülent Ortaçgil için söylenen şarkılarından oluşan “Şarkılar Bir Oyundur”'da Sen Varsın'ı yorumlayan grup, 2008 yılında ise Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye'yi “Deli” adlı parçayla temsil etti.

20. yıla özel olarak “Şehir”, “Bırak Zaman Aksın” ve “Gül Kendine” albümlerinin remastered hallerini içeren Kayıtlar 1996-2004 isimli boxset’i 2016 yılı Mayıs ayında yayınlanan “Anlatamıyorum” single'ını takiben DMC etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunan mor ve ötesi, ikinci bölüm niteliğindeki “Kayıtlar 2005-2016”’yı hemen ardından yayınladı. Yirminci yıl şerefine çıkardıkları bir diğer single parçaları olan “Melekler Ölmez” de büyük başarı yakaladı.

2018’de popüler müzik tarihimizin en önemli şarkılarından Sultan-ı Yegah’ı yorumlayan grup, parçayı Rainbow45 Records ve Rakun Müzik işbirliğiyle, Dünya Plak Günü’ne özel olarak 7” inch boyutunda plak formatında dinleyicilerle buluşturdu. 29 Ekim 2018’de Aya İrini’de verdiği senfonik konserin kayıtlarını ise bu defa 2019 yılında, önce dijitalden daha sonra yeniden Rainbow45 Records ve Rakun Müzik işbirliğiyle plak formatında dinleyicileri ile paylaştı.

Sonic Swim 2019

13 Jul 2019
Sommer Klein

Sonic Swim ikinci senesinde Çeşme sahillerine iniyor. 13 Temmuz'da Sommer Klein'da gerçekleşecek etkinlikte sahne alacak isimler BUTCHKiasmos (DJ), Bradley Zero ve Aleksandır.

‘Yamaha’ adlı teklisi YouTube’da 4 milyon’un üzerinde dinlenilen ve Dixon, Tycho gibi isimler tarafından destek gören İzmir’li prodüktör ve DJ Aleksandır, Sonic Swim’de açılışı yapacak. Sonrasında ise seti Boiler Room’un ilk programcılarından Bradley Zero devralarak, dinleyicileri BBC Radio 1’daki programları ve kurucusu olduğu Rhythm Section oluşumundan aşina olduğumuz kendine has ses dünyasına götürecek. Janus Rasmussen ve Ólafur Arnalds’dan oluşan İzlandalı ikili Kiasmos’un romantik bir hassasiyetle bestelenmiş şarkıları, Rasmussen’in DJ setlerinde dans dostu bir dinamizme evriliyor ve Sonic Swim’de gün batımına karşı unutulmaz anlara eşlik edeceği şüphesiz. Birçok faklı tarzı barındıran prodüksiyonlarıyla tanınan ve setlerine getirdiği eklektik enerji ile elektronik müzik dünyasının en revaçta DJ’leri arasında olan Butch ise son turda setin başında. 

Hakan Bahar

13 Jul 2019
Gala Aya Yorgi

Hakan Bahar 13 Temmuz Cumartesi 22:30'da Çeşme’nin yepyeni etkinlik mekanı Gala Aya Yorgi’de sevenleriyle buluşuyor.

Fideles

13 Jul 2019
Kruz Alaçatı

Son zamanlarda özellikle Avrupa'daki festivallerde star olarak boy göstermiş ve yaptığı şarkılarla son dönem çıkardığı albümle büyük ses getirmiş Fideles ‪13 Temmuz Cumartesi‬ gecesi 00:00'da KRUZ Alaçatı kabininde olucak.