26 Feb 2018
Otuzbeşlik

Haftanın Kaçırılmaması Gereken Etkinlikleri ( 26 Şubat- 4 Mart 2018 )

İzmirlileri ne sıcak ne soğuk etkiler. İzmir'de birbirinden güzel mekanlar, birbirinden güzel etkinlikler varken evde mi oturacağız. Tabii ki hayır! Bakalım siz hangi etkinlikleri beğeneceksiniz? Otuzbeslik.com'un etkinlik sayfasını da ziyaret etmeyi unutmayın daha ne etkinlikler var, neler...

 

Baraka 35'ten "Örümcek Zamanı" oyununu 26 Şubat 20:00'da Fuar – İzmir Sanat sahnesinde izleyebilirsiniz!


Örümcek Zamanı; otuz beşlerinde, aile, iş hayatı, statü, para ve aşk ilişkileri gibi güncel yaşamın karmaşık bağlantıları içinde kaybolmuş ama hala var olma savaşı veren üç farklı adamın ortaklaşan hikayelerini sahneye taşıyor. Tek başına katlanılan hayatlar, bir türlü içinden çıkılamayan döngüler ve merkezi görünmez hale gelmiş baskılar... Ne iyi gelir? Aklı devre dışı bırakmak mı, bir örümceğe dönüşmek mi? Yoksa akışına bırakıp, yuvarlanan kayayı bir kez daha tepeye taşımak mı? 

 

Bir arada Performans Projesi 28 Şubat Çarşamba günü saat 20:30'da Originn Coworking'de olacak.

Yeni nesil çalışma ortamı ve buluşma noktası olan Orignn ve Tiyatro4 ile kurulan iş birliği çerçevesinde Originn Ahali’si bir araya gelerek “Ahali Kumpanyası”nı oluşturdular. Aynı zamanda iş saatlerinin ardından güncel bir ifade yöntemi olarak tiyatroyu araç olarak kullanan, iş stresinden uzaklaşan, birbirleriyle olan ilişkilerini geliştirirken aynı zamanda bugüne dair söylemek istediklerini iletebilecekleri bir “ifade alanı” da oluşturdular. “Ahali Kumpanyası” güncel hayatın önemli bir parçası olan iş eko sistemini ele alıp ortak sıkıntı ve heyecanlardan beslenen ‘BİR ARADA’ isimli performans projesine hayat verdiler. En büyük dertleri bir araya gelebilmek olan "Ahali Kumpanyası" zoru başardı ve karşınızda "BİR ARADA" !

 

Haydi Abbas 1 Mart Perşembe günü saat 19:00'da 1888 Bar& Lounge'da.

Sıra dışı perşembe etkinliklerinden biri olan bedava mezeli, bol muhabbetli '' Haydi Abbas: Elektro Duble'' serinin ikincisiyle köşk bahçesini eskilere götürüp, Ümit Besen, Selda Bağcan ve Erkin Koray gibi üstatları anason kokularıyla yanımıza getiriyor. Tabak sıyırtan mezeler gece boyunca bedava olacak. Köşkün değişik ve bir o kadar da bonkör olduğu bu muazzam gecenin girişleri tamamen ücretsiz. Etkinliğe rezervasyon yaptırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Rez: 0542 547 1888

 

Alternatif Kısa V5 2 Mart Cuma saat 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde sizlerle.

 Otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği "ALTERNATİF KISA" film etkinliğinin beşincisi düzenleniyor. Ayda bir düzenlenen etkinlikte birbirinden güzel dört kısa film izlenecek, her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edilecek, sorular sorulacak.  İzmir'de kısa filme gönül vermiş sinemacıları ve sinemaseverleri bir araya getiren, kısa filmlerin ve kısa sohbetlerin bir arada olacağı bu güzel etkinlik 2 Mart Cuma günü Fransız Kültür Merkezi'nde saat 19.30'da düzenlenecek. Kısa Film İyi Gider!
Not: Biletler 5 TL. Biletinizi girişte alabilirsiniz.
Körler Müessesi - Dilara Balcı, Damla Güçer
Şanslı Hiç - Murat Emek Özkan
Roya - Alper Akdeniz
Premier Automne - Aaude Danset, Carlos de Carvalho

 

Gazapizm 3 Mart Cumartesi günü saat 15:00'da Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne alacak.


15 yıldır Türkçe Rap kulvarında başarılı eserler veren Gazapizm; son iki albümü olan "Bir Gün Her şey" ve "Yeraltı Edebiyatı" ile yakaladığı yükselişi yayınladığı parçalar ve farklı tondan müzik videoları ile sürdürmeye devam ediyor. Konser gündüz olacak ve yaş sınırı yok.

Bonus: Otuzbeslik.com - Gazapizm röportajı! 

 

Duman 3 Mart Cumartesi günü saat 20:00'da İzmir Arena'da sahne alacak.

Rock müziğin sevilen grubu Duman, 3 Mart akşamı İzmir Arena sahnesinde olacak.

 

25. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 - 22 Mart tarihleri arasında Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenecek.

 

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği 25. İzmir Avrupa Caz Festivali 03-22 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak.  

25. İzmir Avrupa Caz Festivali, on bir konser, iki sergi, bir seminer, bir film gösterisi, atölyeler ve yan etkinliklerin yer aldığı programıyla İzmirlilere unutulmaz bir caz festivali yaşatacak.  

25. İzmir Avrupa Caz Festivali programını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://yadi.sk/i/VPbmrPIk3SKUks