Yazılar

İzmir 23 Nisan Çocuk Bayramı Etkinlikleri 2018

Paylaş
20-04-2018
Can Sue
Çocuklar bu bayram sizin. Doya doya eğlenin diye; en eğlenceli etkinlikleri bir araya getirdik. Söylemesi bizden, seçmesi sizden. İşte 21-22-23 Nisan'daki ücretli ve ücretsiz muhteşem Çocuk Bayramı etkinlikleri! 
 
Herkese iyi eğlenceler..
 
23 Nisan Aleyna Tilki Konseri 
 
 
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bayraklı’da büyük coşkuyla kutlanacak. Etkinlikler kapsamında saat 18:00'da Migros Kafe'den başlayacak kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Daha sonra son dönemlerin gözde ismi Aleyna Tilki, Bayraklı’da konser verecek. 23 Nisan Pazartesi saat 20:30’da başlayacak ücretsiz etkinlikte binlerce kişi Smyrna Meydan’ında bir araya gelecek. Bu büyük coşkuya ortak olmak için tüm halkımızı etkinliklerimize bekliyoruz...
 
23 Nisan Tuğba Yurt Konseri
 
Pop müziğinin sevilen isimi Tuğba Yurt, etkinlikler kapsamında Aliağa’da sahne alacak. Aliağa’da hayranları ile buluşacak olan genç sanatçı, 23 Nisan coşkusunu zirveye taşıyacak. Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek konserler 23 Nisan Pazartesi günü saat 21.00’de.
 
23 Nisan Derya Uluğ Konseri
 
Derya Uluğ Aliağa’da hayranları ile buluşacak. Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek konserlerde Derya Uluğ 22 Nisan Pazar günü saat 21.00’de sahne alacak.
 
 
22 Nisan İZDOP Çocuk Korosu Konseri
 

 İZDOP çocuk korosunu 22 Nisan saat 12.00 Elhamra Sahnesinde dinleyebilirsiniz.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Köy Şenliği Etkinlikleri  20 - 21 - 22 Nisan
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Köy Şenliği etkinlikleri  20 - 21 - 22 Nisan 2018 tarihinde 12.00 - 16.00 saatleri arasında çeşitli ilçe etkinlik alanlarında gerçekleştirilecek.
20 Nisan 2018 Cuma - 12.00 - 16.00
BEYDAĞ - 80. Yıl Aşağı Aktepe İlkokulu
BERGAMA - İsmailli İlkokulu Bahçesi
KEMALPAŞA - Halilbeyli Hatice Ali Kantarcı İlkokulu Bahçesi 
ÖDEMİŞ - Horzum İlkokulu Bahçesi
SELÇUK - Çamlık 80. Yıl Ortaokulu Bahçesi
KİRAZ - Haliller İlkokulu Bahçesi
TİRE - Toki Şehit Mehemet Çağlar Bölük İlkokulu Bahçesi
21 Nisan 20018 Cumartesi -  12.00 - 16.00
ALİAĞA - Uzunhasanlar Mahallesi Park Alanı
TORBALI - Karakuyu Hacı Tahsin Irmak İlkokulu Bahçesi
KINIK - Örtülü İlkokulu Bahçesi
FOÇA - Yeni Bağarası Nadire Şanlı Futbol Sahası
URLA - Zeytinler İlkokulu Bahçesi
BAYINDIR - Çırpı Çok Amaçlı Salonu Bahçesi
KARABURUN - Karaburun Cumhuriyet Meydanı
22 Nisan 2018 Pazar - 12.00 - 16.00
MENDERES - Karakuyu Alaçık Alanı 
MENEMEN - Kesikköy İlkokulu Bahçesi
DİKİLİ - Deliktaş Alaçık Alanı
SEFERİHİSAR - Çamtepe Alaçık Alanı
ÇEŞME - Germiyan İlkokulu Bahçesi
 Çocuk tiyatrosu, yüz boyama ve pandomim, jonglör ve illüzyon gösterisi, tahta bacak, gezici kukla, balon katlama ve konserin yer alacağı kutlamalarla çocuklar doyasıyasıya eğlenecekler. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kütüphanesi Muzaffer İzgü Çocuk Şenliği
 
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kent Kütüphanesi’nde 21-22 Nisan tarihlerinde Muzaffer İzgü Çocuk Şenliği gerçekleştirecek. Şenliğe katılan çocuklar, geçen yıl yaşamını yitiren sevilen çocuk kitap yazarı Muzaffer İzgü’nün eserleriyle tanışacak. Kent Kütüphanesi'nin bahçesinde gerçekleştirilecek etkinlikte, oyun ve gösteriler de yer alacak. Programa katılan öğrencilere Muzaffer İzgü'nün kitapları hediye edilecek.

21 Nisan Cumartesi günü 15.00’te Eşref Karadağ, Hacer Kılcıoğlu ile 'Yaratıcı Okuma', 18.00’de Muzaffer İzgü Karikatür-Fotoğraf Sergisi, 20.30’da Muzaffer İzgü’nün Yaşamından Kesitler sunumu yapılacak.

22 Nisan Pazar günü ise saat 13.00’te Dilber Koç ile Masal Saati, saat 14.00’te Özgür Danışman ve Bekir Yurdakul ile 'Yaratıcı Okuma' etkinliği, saat 15.00’te Songül Bozacı ile Drama Etkinliği, saat 17.00’de ise çocukların sunumuyla Muzaffer İzgü’nün çocukluğundan kesitler sunulacak.

 

20 Nisan -26 Nisan Doğal  Yaşam Parkı Ücretsiz olacak

20 Nisan’dan 26 Nisan’a kadarki 7 günlük süre içinde İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret eden çocuklardan (0-15 yaş) giriş ücreti alınmayacak.

22 Nisan Pazar günü saat 13.00’te Doğal Yaşam Parkı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 5. kez düzenlediği 'Renklerle Doğal Yaşam Parkı' konulu resim yarışmasının ödül töreni olacak. Çocukları parkta palyaçolar karşılayarak sürpriz ikramlarda bulunacak.

  

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür Park Kutlamaları
 
 
22 Nisan 2018 Pazar  Saat: 13.00 - 18.00 Yer: Kültürpark Fuar Alanı

İzmirli çocuklar, Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenleyeceği birbirinden renkli etkinliklerle eğlenecek. 22 Nisan Pazar günü Kültürpark Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek şenlik saat 13.00’te başlayacak. Fuar alanına özel oyun parkurları kurulacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Dans, Ritim ve Bale Grubu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Mahalle Orkestrası ile Çiğli Çocuk ve Gençlik Merkezi İşaret Dili Topluluğu Engelsiz Koro konser ve gösterilerinin yanı sıra, 'İzmir’in Çocukları' adıyla bir araya gelen 18 farklı İzmirli rock grubunun seslendireceği Barış Manço şarkıları, şenliği çoşturacak. Animasyon gösterilerinin de yer alacağı şenlikte keşfetmeye meraklı çocuklar için Bilim TIR'ı etkinlikleri de olacak. Evrenin sırlarını merak eden çocuklar için ise uzay çadırı kurulacak. Şenlikte çocukların ilgisini çekecek etkinliklerden biri de çocuk atölyeleri olacak.  Saat 18.00’e kadar sürecek etkinliklerde çocuklara pop-corn, pamuk şeker, kağıt helva, dondurma ve macun ikramı yapılacak.

 

20 Nisan Cuma ve 23 Nisan Pazartesi Mavibahçe Kutlamaları 

MaviBahçe 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde dünyanın dört bir yanından çocuklar el ele! 20 Nisan Cuma ve 23 Nisan Pazartesi günleri MaviBahçe Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan dans gösterileri ile 23 Nisan coşkusunu yaşayacağız.

 

23 Nisan Uçurtma Şenliği

Ege Perla ve Yaphane 23 Nisan'da Uçurtma Şenliği düzenliyor. Birbirinden eğlenceli etkinliklerin de düzenleneceği şenliği kaçırmayın.