Yazılar

İzmir, Bu Hafta Festival Haftası!

Paylaş
08-10-2018
Can Sue

Pazartesinin gelişiyle moraller yerlere düşmüş, üzerinden trafik ve iş stresleri geçmiş, belki haftaya berbat başlamış olabilirsiniz ama bu haftanın mükemmel geçeceği anlamına gelmiyor. Bu etkinlikleri, konserleri, festivalleri gördükten sonra size enerji geleceğine eminiz. Herkese bol enerjili bir hafta dileriz. 

 

Şehre Dönüş Festivali 

 

Herkes evine döndüğüne, sonbahar esintisi kendini iyiden iyiye hissettirdiğine göre “Şehre Dönüş Festivali”nin tam sırası! 10-11-12 Ekim’de Locale Stage’de mükemmel bir şölen sizleri bekliyor. Kısaca programdan bahsetmek gerekirse; 

10 Ekim Çarşamba 
17:00 Koray Dirican (Dj. set) 
19:00 Cansu Nihal Akarsu (Bahçede akustik konser) 
21:00 Koray Dirican (Dj. set) 
22:00 Melisa Karakurt (Stage koner) 
 
11 Ekim Perşembe 
17:00 Mutu (Dj. set) 
19:00 GeeBees (Bahçede akustik konser) 
21:00 Mutu (Dj. set) 
22:00 Serra Arıtürk (Stage koner) 
 
12 Ekim Cuma 
19:00 - Mutu (Dj. set) 
22:00 - Chocolate (Stage konser) 

 

İyi Geceler Anne 12 Ekim'de İzmir NHKM Konak Sahnesi'nde

 

Ankara Sanat Tiyatrosu 56. Yılında ilk defa İstanbul'da perde açıyor!  
Marsha Norman tarafından yazılmış Pulitzer Ödüllü oyun "İyi Geceler Anne", bir anne-kız ilişkisi üzerinden hayat, umut, umutsuzluk, ölüm meselelerine derinlemesine iniyor. İki kadının, evde ve birbirlerinde sıkışmış hayatları tansiyonu yüksek bir psikodrama yoluyla seyirciyi özel bir oyunculuk yolculuğuna çıkarıyor. Lale Mansur ve Gizem Aldemir’in yer aldığı oyunu Yeşim Özsoy yönetiyor. Işık Tasarımı Yüksel Aymaz’a, Sahne Tasarımı Selim Cinisli’ye ve Müzik Tasarımı da Çağrı Beklen’e ait. 

 

Ezhel, 12 Ekim'de Ooze Venue'de

Geceler en iyi nasıl geçer? Ezhel’le tabii ki. Rap’ın asi ve gözde çocuğu Ezhel 12 Ekim’de Ooze Venue sahnesinde size unutulmaz bir gece yaşatacak.  

 

İzmir Coffee Festival

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan festivalin içeriği yine dolu dolu olacak... 100'den fazla firma katılımcısının, workshopların, sahne programlarının, söyleşilerin ve dinlenme alanlarının bulunduğu, İzmir'in en büyük konsept festivali olan bu etkinlik, 2018'de İzmir'i temsil eden en büyük festival olmayı hedeflemektedir. Nitelikli kahvenin bilinçli tüketimini konu alan festivalde birçok 3rd / 4th / 5th wave kafeler, roastery firma, kahve kavurma makine firmaları, espresso makine firmaları, ev ve işletme tipi demleme ekipmanları, çekirdek kahve ithalatçıları, franchise kafe markaları, uluslararası zincir markalar, bakery firmalar ve bununla beraber de bolca tadımlar ve ikramlar yapılacaktır. 

12-13-14 Ekim’de İzmir Arena’da düzenlenecek olan festivalin biletlerine Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Kenan Doğulu İzmir Kültürpark Konseri

Evet, o şarkıyı Beren Saat ağladığı için yazmış. Ahh şu hayatta nasıl aşklar var! Yok yok aşk ölmüş olamaz. Sene 2001, Kenan Doğulu ciddi bir kaza geçiriyor. Ben evde ayıptır söylemesi Kenan da Kenan diye salya sümük ağlıyorum yaşımın daha iki haneli sayı bile olmamasına aldırmadan! Kimse bizlerin Kenan(!) aşkını sorgulamasın. Belki şarkı yazamadık yeteneğimiz yoktu ama çok sevdik! Kenan Doğulu Fan Club Başkanı olarak 13 Eylül akşamı kendimi sahneye atmayı planlıyorum. Siz korumaları oyalayın, hepinize imzalı fotoğraf alacağım söz!