03 Jun 2018
Seçil Şeker

İzmir'in Bisiklet Dostu Mekanları

Daha temiz bir çevre, daha az trafik, daha sağlıklı insanlar ve daha yaşanabilir bir kent Bisiklet Dostu İşletmeler sayesinde sağlanabilir.  

 

Bisiklet Dostu İşletme, bisikletli ulaşımı ve bisiklet kültürünü destekleyen işletmedir. Daha yaşanabilir bir kent için çalışır. Bisikletli müşterilerine özel olarak mağazasında yaptığı fiziksel değişikliklerle bisiklete yer açar, bisikletin ve bisikletçinin güvenliğinin sağlanması için önlem alır, yönetici ve çalışanları bilgilendirir. 

 

Tekerleğe daha fazla yer açılmalı düşüncesiyle otuzbeslik.com ve BUGEP (Bisikletli Ulaşımı Geliştirme Platformu) Bisiklet Dostu İşletme Projesi'ni 2017 yılında başlattı. Projeye katılmak ise çok basit. Başvurular otuzbeslik.com üzerinden yapılıyor. Başvuru formunu dolduran aday işletme Bisikletli Ulaşımı Geliştirme Platformu komisyonu tarafından değerlendiriliyor.  

 

Bisiklet Dostu İşletmeler ve sağladıkları imkanlar listemizde, inceleyebilirsiniz.

Philia Lifestyle & Coffee Co.

Karşıyaka’da bulunan bir yıldızlı Philia Lifestyle&Coffee Co.: Bisiklet park, tuvalet, ücretsiz suluk doldurma imkanı, ücretsiz wi-fi, bisiklet temizleme imkanı sunuyor. 

Monks Coffee

Karşıyaka'da bulunan bir yıldızlı Monks Coffee: Tuvalet, ücretsiz suluk doldurma imkanı, ücretsiz wi-fi, telefon ve tablet için şarj imkanı, bisiklet temizleme imkanı sunuyor. 

Uğur'un Çay Evi

Karşıyaka’da bulunan iki yıldızlı Uğur’un Çay Evi: Bisiklet parkı, ücretsiz suluk doldurma imkanı, bisiklet pompası, telefon ve tablet için şarj imkanı, ücretsiz bisiklet kilidi, ücretsiz bisiklet mekanik yardımı, lastik tamir seti, bisiklet temizleme imkanı sunuyor. 

Bi' Kahve Ksk

Karşıyaka’da bulunan bir yıldızlı Bi’ Kahve Ksk: Bisiklet park, ücretsiz suluk doldurma imkanı, ücretsiz wi-fi, bisiklet pompası, telefon ve tablet için şarj imkanı, ücretsiz bisiklet kilidi, lastik tamir seti imkanı sunuyor. 

Borga Çiğ Börek

Karşıyaka’da bulunan iki yıldızlı Borga Çiğ Börek: Bisiklet park, ücretsiz suluk doldurma imkanı, bisiklet pompası, telefon ve tablet için şarj imkanı, ücretsiz bisiklet kilidi, ücretsiz bisiklet mekanik yardımı, lastik tamir seti, bisiklet temizleme imkanı sunuyor. 

Pug Street Kitchen - Karşıyaka

Karşıyaka’da bulunan bir yıldızlı PUG Street Kitchen: Bisiklet park, tuvalet, ücretsiz suluk doldurma imkanı, ücretsiz wi-fi, telefon ve tablet için şarj imkanı sunuyor. 

Guguklu Coffee & Antique

Alsancak’ta bulunan bir yıldızlı Guguklu Coffee&Antique: Bisiklet park, tuvalet, ücretsiz suluk doldurma imkanı, ücretsiz wi-fi, ücretsiz bisiklet kilidi imkanı sunuyor. 

Sardunya Cafe & Bar

Alsancak’ta bulunan bir yıldızlı Sardunya Cafe&Bar: Bisiklet park, tuvalet, ücretsiz suluk doldurma imkanı, ücretsiz wi-fi, telefon ve tablet için şarj imkanı sunuyor. 

Sardunya's

Alsancak’ta bulunan bir yıldızlı Sardunya’s: Bisiklet park, tuvalet, ücretsiz suluk doldurma imkanı, ücretsiz wi-fi, telefon ve tablet için şarj imkanı, bisiklet temizleme imkanı sunuyor. 

Dükkan Design

Alsancak’ta bulunan bir yıldızlı Dükkan Design: Bisiklet park, duş imkanı, ücretsiz suluk doldurma imkanı, ücretsiz wi-fi, bisiklet pompası imkanı sunuyor.  

Urba'n Cafe

Alsancak’ta bulunan bir yıldızlı Urba'n Cafe: Bisiklet park, tuvalet, ücretsiz suluk doldurma imkanı, ücretsiz wi-fi, telefon ve tablet için şarj imkanı, lastik tamir seti imkanı sunuyor. 

Mordoğan Saklıkoy

Mordoğan’da bulunan iki yıldızlı Saklıkoy: Bisiklet park, tuvalet, ücretsiz suluk doldurma imkanı, duş alma imkanı, bisiklet pompası, telefon ve tablet için şarj imkanı, lastik tamir seti, bisiklet temizleme imkanı sunuyor.  

Sofilya Kitabevi & Cafe

Alaçatı’da bulunan iki yıldızlı Sofilya Kitap Kafe: Bisiklet park, tuvalet, ücretsiz suluk doldurma imkanı, ücretsiz wi-fi, bisiklet pompası, telefon ve tablet için şarj imkanı, lastik tamir seti, bisiklet temizleme imkanı sunuyor.