İzmir'in En İyileri

 

İzmir'in en iyileri listemizde sizi birçok alanda en iyi mekanlar bekliyor. Mesela en iyi hamburgerciler, kamp alanları, dondurmacılar nerede? Sevgilinizde gidebileceğiniz mekanlar neler? gibi soruların cevapları ve daha fazlası bu yazıda!

 

NOT: İzmir'de sirkülasyon fazla olduğu için dönem dönem listeler güncellenip güncel halleri paylaşılmaktadır.

 

İzmir'deki En İyi Kamp Alanları

Kaynak: Hürriyet

 

Şehir ahalisi, apartman çocukları için betondan kurtulmanın, egzoz dolmuş ciğerleri, stresten pelteleşmiş zihinleri iyileştirmenin en iyi yolu doğaya kaçıp kamp kurmak. Kısa bir süreliğine de olsa sırt çantalarınızı alıp kendinizi atabileceğiniz kayıp cennetlerin yani kamp alanlarının listesini hazırladık. Doğa sizi çağırıyor.

Okumak için tıkla!

 

İzmir'in En İyi Butik Kahvecileri

Kaynak: obilet

 

Neymiş efendim bu 3. dalga kahveciler mi diyorsun? Birinci dalga kahvelerden anlatmaya başlayalım o zaman. Birinci dalga; ikinci dünya savaşından sonra başlıyor. İşlenmemiş kahvenin su ile karıştırılıp içilmesinden ibaret. Kahvenin en ilkel hali diyebiliriz. İkinci dalga kahveciler ise meşhur kahve zincirleri. Kahve zincirlerinin kahveyi ticari boyuta taşımalarına tepki olarak 3. dalga kahveciler ortaya çıkıyor. Bu kahveciler daha butikler ve kahve üreticisinin adil koşullarda üretim yapmasını destekliyorlar. Daha da iyisi, en kaliteli kahve çekirdeklerini kullanıp en iyi tadı yakalamak adına farklı farklı demleme yöntemleri kullanıyorlar. 3. dalga kahveciler gerçekten kahveye gerektiği değeri gösteriyorlar ve kahveyi adeta bir sanat eseri gibi ince ince işleyip bizlere sunuyorlar. Artık kahve dalgalarını öğrendiysek, İzmir’in en iyi 3. dalga kahvecilerini listeleyelim mi?

Listeyi görmek için tıkla!

 

İzmir'in En İyi Kitap Kafeleri

 

Yeni trend kitap alışverişiyle kahve molalarını birleştirmek. İzmir'de de kitap kafelerin sayısı giderek artıyor. Bu mütevazı mekanlarda uzun zamandır aradığınız kitapları bulmak ya da ilgilendiğiniz kitabı güzel bir kahve eşliğinde uzun uzun araştırmak okur için müthiş bir deneyim. Bir kahve içeyim, iki atıştırayım, ay şu kitaba da bakayım derken nasıl zaman geçiyor anlatamam. Kitap ve kahve severler buyurun, İzmir‘in en iyi kitap kafeleri.

Listeyi görmek için tıkla!

 

İzmir'in En İyi Meyhaneleri

Kaynak: 35'lik

 

İzmir'de çook içkili restoran var ama sen o eski meyhane ruhunu mu arıyorsun? Samimi bir ortamda, fonda hafiften fasıl nameleri dinlemek, dost sohbeti ile birbirinden güzel lezzetleri tatmak mı istiyorsun? O zaman mutlaka otuzbeslik.com'un hazırladığı listeyi bir incele, pişman olmayacaksın.

Listeyi görmek için tıkla!

 

İzmir'in En İyi Ocakbaşları

Kaynak: cityistanbul

 

Ete doyamayanlar, dumanı üstünde lezzetler peşinde koşanlar sizler için ateşten gelen mucizeler vaat eden ocakbaşlarını listeledik. Et; Türk sanat müziği eşiliğinde, ocağın başında ağız yana yana yenir diyor, iştah kabartan İzmir ocakbaşları rehberimize geçiyoruz. Mekanların adresleri yazının yanında, tıklamanız yeterli.

Listeyi görmek için tıkla!

 

İzmir'deki En İyi Hamamlar ve Spa'lar

Kaynak: Fes Spa

 

Romalılara kadar uzanan hamam kültürü, Türkler için ayrı bir özel. Eskiden bütün gün geçirilebilinen sosyal bir etkinlik olmanın dışında geleneksel olaylara da ev sahipliği yapıyordu. Günümüzde ise dinlenmek ve rahatlamak amaçlı tercih edilen hamamları ve spa'ları sizler için listeledik.

Okumak için tıkla!

 

İzmir'de Konser Nerede Dinlenir?

Kaynak: Mavibahçe

 

Konumuz İzmirken, sanattan, sanatçıdan bahsediyorken, İzmir'in konser alanlarından bahsetmemek olmaz. "Aa ben buraya gitmemiştim." dediğiniz bir yer varsa hemen sizi etkinlik sayfamıza davet ediyoruz. Böylece size en uygun tarihteki en beğendiğiniz etkinliği seçebilir, müziğin ve atmosferin tadını çıkarabilirsiniz...

Listeyi görmek için tıkla!

 

İzmir'de Ziyaret Edilmesi Gereken Müzeler

Kaynak: İzmir Etnografya Müzesi

 

İzmir'de görülmesi gereken birbirinden ilginç müzeler var ki biz de güzel bir liste düzenlemek istedik. Neşe ve Karikatür Müzesi'nden Kağıt ve Kitap Sanatları Müzesi'ne kadar varlığı hoşluk veren, bilgilendiren müzelerle sizleri baş başa bırakalım.

Listeyi okumak için tıkla!

 

İzmir'deki Açık Hava Müzeleri ve Antik Kentleri

Kaynak: Bizevdeyokuz

 

Tarih sevenleri şöyle alalım. Otuzbeşlik ailesi olarak İzmir'deki antik kentleri ve açık hava müzelerini listeledik, keyifli okumalar. Haydi durmayın! İzmir’in antik dokusunu keşfedin! Listeyi okumak için tıkla!

 

İzmir'de Nerede Çorba İçilir?

Kaynak: Unsplah

 

Türk yemek kültüründe köklü bir yeri olan çorba, Türkiye'de birçok çeşide sahip. İzmir'de hangi çorba mekanı 24 saat açık, ne tür çorba çeşitleri meşhur, nerede çorba içilir diye düşündüğünüzde ise bu yazı size çok yardımcı olacak.

Listeyi okumak için tıkla!

 

İzmir'deki En İyi Hamburgerciler

 

Kaynak: Unsplash

 

Hamburger sevenler buraya, sizlere şahane bir liste hazırladık. İzmir'deki en iyi hamburgercileri merak ediyorsanız buyurun listemize.

Listeyi okumak için tıkla!

 

İzmir'deki Leziz Pizzacılar

Kaynak: Unsplash

 

Yüzyıllarca yoksul insanların tükettiği bir yiyecekmiş pizza. Hatta Amerika’da her sene ekim ayı "Pizza Ayı" olarak kutlanmakta. Anavatanı İtalya olan pizzanın temel hali hamur üzerine domastes sosu ve mozeralla peyniri olsa da günümüzde pek çok çeşidini bulmak mümkün. İzmir’de gidip denemeniz gereken pizzacıları listeledik. Buon appetito!

Listeyi görmek için tıkla!

 

İzmir'in En İyi Beş Dondurmacısı

Kaynak: Unsplash

 

Vazgeçilmez yaz eğlencesi, yakan İzmir güneşinin tesellisi dondurmayı kim sevmez ki? Son yıllarda katkı maddeleri dondurmanın tadını kaçırsa da, doğal malzemeler kullanan mekanlar halen bulunuyor ve bu dondurmacıların önünde kuyruklar oluşuyor. İşte kuyrukta bekleten İzmir’in en iyi 5 dondurmacısı.

Listeyi görmek için tıkla!

 

İzmir’de Sevgiliyle Gidilecek 13 Mekan

Kaynak: Unsplash

 

Sizler ve sevgilileriniz için en iyi, en güvenilir, en eğlenceli yerleri derledik. İdda ediyoruz en az beş mekan sizlerin ve sevgililerinizin fovori mekanı olacak.

Okumak için tıkla!

 

İzmir'de Laptop'unuzu Alıp Çalışabileceğiniz Mekanlar

Kaynak: Unsplash

 

Hem kafanızı dağıtabileceğiniz hem de ofis olarak kullanabileceğiniz ortak kullanım alanları son derece popüler olmuş durumda ve İzmir'de o kadar güzel yerler var ki... Sizler için laptop'unu alıp İzmir'de ofis gibi kullanabileceğiniz ama sunduğu ortam ile içinizi ısıtan mekanları listeledik.

Listeyi okumaj için tıkla!