Yazılar

Mart Ayında İzmir'de Kaçırılmaması Gereken 5 Konser

Paylaş
28-02-2017
Gülay Güler

Mart ayında da, biz İzmirlileri birbirinden özel konserler bekliyor! İzmir'de olan ve kaçırılmaması gereken bu konserleri sizler için derledik. Takviminize eklemeyi unutmayın! 

Jay Jay Johanson Konseri Mart'ta Container Hall'de

Yayınladığı her albümde farklı müzik türlerini deneyimleyen Jay-Jay Johanson, trip-hop’tan electro-clash’e, downtempo’dan indie’ye oldukça zengin bir repertuvara sahip. Jazzy ve trippy vokalleriyle dikkatleri üzerine çeken Johanson’un yarattığı karanlık ve mistik atmosfer, müziğinin sınırlarını genişletebilmesini kolaylaştırıyor. 1996 yılından beri verdiği konserlerle Türkiye’de de geniş kitlelere ulaşan Johanson, "Far Away", "Believe In Us", "So Tell the Girls That I'm Back In Town", "Mr. Fredrikson", "Time Will Show Me" gibi çoğumuzun ezbere bildiği başarılı şarkılara imza attı.Hey Douglas Konseri 17 Mart'ta Bios'ta

70'li yılların saykodelik, funk ve soul şarkılarını günümüz cilası ile süsleyip tekrar düzenleyen VEYasin, bu çalışmaları "Hey Douglas" çatısında toplayıp dinleyicisi ile buluşturuyor. 17 Mart'ta Hey Douglas ile coşmaya hazır olun!

 Pentagram 17 Mart'ta İzmir Arena'da 30. Yıl Konserini Verecek

"Akustik" albümü 3 Mart'ta dinleyicilerle buluşacak olan Pentagram, 30. yıl konserleriyle her yaştan müzik tutkununu yeni ve farklı bir yolculuğa davet ediyor.

 
 Stavroz Konseri 11 Mart'ta Container Hall'de

İkisi ses mühendisi olan dört arkadaş tarafından kurulan Stavroz, Balkan ezgilerinden esinlenen, elektronik müzik ve dışında kalan sesleri başarıyla  birleştiren Belçikalı bir grup. Minimal ve jazz-house tarzında hatırı sayılır bir yere gelmiş olsalar da, Stavroz'u tek bir müzik türüne indirgemek yanlış olur. 

Sahne aldıkları büyük festivallerde doğu ve batı ezgilerini birleştirerek performanslarıyla kendilerine hayran bırakan Stavroz, live setleri ile 11 Mart'ta u.nite sunumuyla Container Hall'da dinleyicileriyle buluşacak.


Athena Konseri 18 Mart'ta İzmir Arena'da
Türkiye’de punk ve ska akımının ilk ve tek başarılı ismi Athena, 18 Mart'da İzmir Arena sahnesinde sevenleriyle buluşacak.