Yazılar

Nisan Ayındaki Kaçırılmayacak Konserler!

Paylaş
01-04-2017
Seçil Şeker

 

Nisan ayında da, biz İzmirlileri birbirinden özel konserler bekliyor! İzmir'de olan ve kaçırılmaması gereken bu konserlerden bazılarını sizler için derledik. Takviminize eklemeyi unutmayın! Daha fazlası için "Etkinlikler" sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın. Bahar İzmir'e geldi!

 

1) Burn Energy Drink presents: Mark Knight + Hey Douglas

Hareketli yaşam tarzıyla belgesellere konu olan, dünyanın tüm prestijli kulüplerinin, festivallerinin ve dans müziğinin aranılan efsane ismi, Mark Knight, 8 Nisan Cumartesi akşamı, şehrin yeni ateşli serisi Burn’in için İzmir’e geliyor.


Beat The Night ve Burn Energy Drink işbirliği ile düzenlenen Burn’in, ilk gecesinde efsanevi Toolrom Record’sun patronu Mark Knight ile Container Hall'de geceyi alevlendirecek.
 
 
2) Iyeoka 
 
Müziğe olan tutkusunu The Rock By Funk Tribe grubu ile kariyerine dönüştüren Iyeoka, o güne kadar yazdığı şiirleri caz, soul ve blues’la buluşturunca ortaya eşsiz besteler çıktı. İlk solo albümü "Black and Blues"'u 2004'te Phanai etiketiyle yayınlayan Iyeoka, U2'nun hit parçalarından "Desire"'ı da cover'ladığı albümü "Hum The Bass Line"'ı 2008 senesinde dinleyicileriyle buluşturdu. 2011'de R&B şarkı kategorisinde "Bağımsız Müzik Ödülleri"ne aday gösterilen sanatçı, Femi Kuti, Zap Mama ve Soulive gibi blues, soul ve cazın önemli isimleriyle beraber aynı sahnede performans sergileyerek müzik dünyasındaki yerinin kalıcı olduğunu kanıtladı.  

Sesi ve vokaliyle Nina Simone'a benzetilen Iyeoka, sevilen şarkılarıyla unutulmaz bir akşam için 15 Nisan Cumartesi akşamı Container Hall'de hayranlarıyla buluşuyor.
 
 

3) Molotov Jukebox

Molotov Jukebox, gypsy'den swing'e, latin soul ve calypso'dan disco'ya yayılan müzikleriyle yeni bir tarzı da ortaya çıkardı: gypstep. "Game of Thrones", "Harry Potter" gibi dizi ve filmlerin tanıdık yüzü Natalia Tena'nın önderliğinde, dünya sahnelerinin tozunu attıran topluluk, Double Dare adlı EP'lerinin ardından "David Bowie", "Finley Quaye" ile çalışan "Bacon&Quarmby" ikilisinin diğer yarısı "Jonathan Quarmby" ile bir araya gelerek ikinci EP'leri "Bang!"i yayınladı. 

Kışkırtıcılığın eğlenceye nasıl dönüştüğünü anlamak için Molotov Jukebox'ı 26 Nisan gecesi Ooze Venue İzmir Sahnesi'nde canlı görmeli ve enerjilerine ortak olmalısınız.
 
 
4) Riff Cohen 
 
Ortadoğu ve Kuzey Afrika geleneksel müzikleriyle, rock müziğini başarılı bir şekilde harmanlayarak ülkemizde de kendisine sıkı bir hayran kitlesi oluşturan Riff Cohen 22 Nisan’da Izmir Container Hall’de…

Çok genç olmasına rağmen olgun, bazen dramatik ve yer yer karanlık bir müzikal dil kullanan İsrailli müzisyen Riff Cohen; yetenek, güzellik, sadelik, tevazu ve neşenin örneği ender bulunan bir kombinasyonu olarak tanımlanabilir.


Tel Aviv Üniversitesi'nde Müzikoloji eğitimi almış olan Cohen’in müzikal etkileşimlerinin genel olarak popüler kültüre dayandığını söyleyemesek de müzikal anlayışında Sudan, Fas, Fransa ve Amerikan müziklerinin popüler altyapısının izleri görülüyor.
Müzikal anlayışı geniş bir tarz ve tını çeşitliliği gösteren Cohen, şarkılarını İbranice, Nubia dilinde ve Fransızca seslendiriyor...

Riff Cohen’in harikulade sahne performansı ve albümü, çeşitli duyguların dışavurumu ve duygusal tecrübelerin kendi müziği içerisinde vücut bulmuş hâli olarak betimlenebilir. Bu eşsiz performanslara şahit olmak için acele edin! Biletler satışta...
 
 
5) Sertab'ın Oda Müziği

Güçlü sesi ve harika performansıyla Sertab Erener, "Sertab'ın Oda Müziği" projesi ile 22 Nisan'da Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde....