25 Dec 2019
Kardelen Uysal

Ocak Ayı Sahnesi

Yılın ilk ayında İzmirli seyirciyi birbirinden değerli oyunlar, stand-up gösterileri bekliyor. Hayata dair tüm renkleri taşıyan, sizleri birbirinden farklı yolculuklara çıkaracak en çarpıcı oyunları listeledik. İyi seyirler.

Sandalım Kıyıya Bağlı

02 Jan 2020
İzmir Devlet Tiyatrosu Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi

1986 yılında Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü alan, Dinçer Sümer tarafından yazılan oyun biri Türk diğeri Rum iki gencin dostluğu etrafında dönen bir öyküyü anlatıyor. Müziğin, şiirin ve dansın da büyüleyici karışımını gösteriyor. Eser aynı zamanda Ege’nin iki kıyısında uzatılan bir zeytin dalı olma özelliği taşır.

Yanık

02 Jan 2020
İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi

Yanık köklere doğru uzanan derin bir yolculuğun hikayesini anlatıyor. Wajdi Mouawad'ın yazdığı eser, iç savaşın ardından Kanada'ya göç eden Nevval Marvan'ın Uluslararası Ceza Mahkemeleri'nin ön duruşmaları ardından konuşmama kararı alır, yaşamının son beş yılını susarak geçirir. Nevval Marvan hayattan göç edip gittiğinde ikiz çocuklarına bir vasiyet bırakır ve gerçeklere doğru uzanan yolculuk başlar.

 

 

 

Bülent Beyin Hikayesi

08 Jan 2020
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Beyninizi nasıl bilirdiniz? Karışık? Buruşuk? Mucizevi? Yetersiz? Beyniniz sizi yönetirken içerde neler oluyor dersiniz? Bütün bu soruların cevabını Bülent Bey’in kadrolu Beyin’i veriyor. Uğraş Güneş'in yazdığı, Bülent Emrah Parlak'ın oynadığı oyunda, beynin diğer organlarla verdiği mücadeleyi izleyeceğiz.

Notre Dame'in Kamburu Müzikali

11 Jan 2020
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Victor Hugo'nun kült eserinden uyarlanan Notre Dame'in Kamburu, çirkinliğiyle dalga geçilen Quasimodo'nun Esmeralda'ya olan aşkını konu ediniyor. Kilise zangocu Quasimodo ile Kral'a bağlı komutan Phoebus'un aynı kadına aşık olmasını, ruhlarındaki çelişkileri anlatan bu müzikal oyunu kaçırmayın.

 

Don Kişot'um Ben

16 Jan 2020
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Ozan Güven, Günay Karacaoğlu, Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı gibi değerli oyuncuların oynadığı Don Kişot'um Ben, Bulgakov’ın dönemini yakalayan uyarlaması ile sahnede. Bu oyunda Don Kişot Altın Çağ'ın, Sancho Panza ise Don Kişot’un izinde. 

Delilikte direndiğim için bilge oldum. Zalimlerin yönettiği bir dünyadansa deliliğin dünyasını tercih ettim ben, gerçek bilgelik delilikmiş sonradan gördüm, korkunun esaretinden bile kurtarıyor insanı. Don Kişot’um Ben!

Plastik Aşklar

21 Jan 2020
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Farklı geçmişlere ve hayat hikayelerine sahip iki kadın… Biri eğitimli, kültürlü, avam ve alaturka, diğeri çekingen, kendini savunamayan saf bir kadın. Sezonun en iyi komedi oyunu olmaya aday Plastik Aşklar’da kendinizden çok şey bulacaksınız. 

 

 

Fikrim Firarda

25 Jan 2020
Han Tiyatrosu Ünal Gürel Sahnesi

Aktör, yönetmen, seslendirme sanatçısı ve sunucu Erhan Yazıcıoğlu’nun tek kişilik gösterisi Fikrim Firarda ile iyi-kötü, acı-tatlı anılarla dolu bir yolculuk sizleri bekliyor. 

Fikriye ve Latife - Mustafa Kemal'i Sevdim

25 Jan 2020
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Milli mücadelenin en kritik dönemlerinde Mustafa Kemal’e aşık iki kadın Fikriye ve Latife Hanımların dramatik hikayesini anlatan eser, izleyicisini Mustafa Kemal’in özel hayatındaki en çarpıcı dönemlere tanıklık etmeye davet ediyor.