05 Nov 2018
Otuzbeşlik

Pazartesi Sendromuna Yumruk Atan Haftalık Etkinlik Listesi!

Pazartesi sendromu mu? Otuzbeşlik okuyucuları uzun bir süredir böyle bir şey yaşamıyor! Çünkü onlara her pazartesi haftanın motivasyonunu ve neşesini katlayacak etkinlikleri listeliyoruz. Bakalım bu hafta İzmir'de neler varmış?

 

Ciné-Club: Kıskanç / Jalouse

 

Eşinden boşanmış bir öğretmen ve şefkatli bir anne olan Nathalie, aniden kıskanç bir kadına dönüşür. İlk hedefi on sekiz yaşındaki güzel kızı, klasik dansçı Mathilde olur. Ardından eylem alanını arkadaşlarını ve işyerini kapsayacak şekilde genişletir. Bu iğneleyici komedide psikolojik bir gerilim de söz konusu. Nathalie saldırganlığını kontrol etmeyi, başkalarının mutluluğunun ve başarısının katlanılamaz olmadığını anlayacak mıdır? 

6 Kasım Salı 19:00’da Fransız Kültür Merkezi’nde. 

Tam: 10 TL 
Öğrenci ve 65 yaş üstü: 5 TL 
Biletler Fransız Kültür Merkezi’nde satıştadır. Yerler numarasız ve sınırlı sayıdadır. Film saatinde başlar. Film başladıktan sonra içeri seyirci alınmaz. Mevcut bilet başka bir filme aktarılır.  

 

ŞARKICI/Darbenin Ortasında 

12 Eylül İhtilali sonrası sokağa çıkma yasağında bir pavyona mühürlenmiş. Buruk bir hikaye ve bu hikayenin paslı kadınları ve adamları... 

6 Kasım Salı 20:30’da İzmir Sanat Merkezi’nde.  

 

The Ages - Beyza Başak Band // 8 Kasım Perşembe 

Beyza Başak Band 8 Kasım akşamı 6:45 KK sahnesinde! Unutulmaz gecelere bir yenisini daha eklemek için sizleri bekliyor.  

 

Oldies'n Goldies Forever Young Party

 

50 ve 60’lı yılların rockn’roll’ları, caz dans parçaları, 70’lerden Boney M, Gloria GaynorDonna SummerBee GeesBarry White, Kool & The Gang, KC & The Sunshine Band, James Brown, Village People, 80’lerden Modern Talking, Pet Shop BoysFalcoGazeboDepeche ModeAlphavilleBananaramaBlondieBob Marley, CC CatchWhamThe CureSoft Cell, REM, Michael Jackson, Madonna, Kim WildeKylie MinogueQueenEurythmics, 90’lardan SnapMc Hammer, Ace of Base, Cake... 
 
Bu müthiş müzik şöleni eşliğinde anılarımızda yeretmiş filmlerden kesitler, video klipler ve slayt gösterileri uzun zamandır hatırlamadığınız sürpriz hatıraları hafızalarınızdan günümüze taşıyacak, sizleri zaman içerisinde yolculuğa çıkartacak. Gecenin müzik ve görselleri Suat Ok tarafından sunulacak. Haftasonu eğlencesini doyasıya dans ederek yaşamak isteyenler İzmir’in önemli eğlence mekanı SoldOut Performance Hall’ da buluşuyor. 

Tarih: 9 Kasım 2018 Cuma 
Program: 21:30 – 03:00 
Adres: Mavibahçe AVM Kat: 3 Mavişehir – İZMİR 
Bilgi ve Rezervasyon: 0 539 765 91 91 
Biletler www.biletinial.com 

 

Maskesiz: Ayrılık Acısı Yaşayanlar İçin Bir Gün 

Üzerimize giydiğimiz güçlüyüm mesajlarını, güçlüsün imalarını bir kenara atma vakti. Koala gibi yapıştığımız maskeleri fırlatma zamanı. Ayrılık acı verir. İçimizden ağlamak, küfretmek, çığlık atmak gelse de medeni halleri, maskeleri koruruz. Korumasak ne olur? Bir nefes almaz mıyız gerçeğe dair? Hüznü haykırmaya, paylaşmaya ve neşeye dönüştürmeye birkaç saatliğine de olsa var mısın? Biraz olsun içindekileri serbest bırakmaya, değerdi değmezdi umursamadan, sen olmaya, içindeki biricik hisleri diğerleriyle paylaşmaya var mısın? Bu kendinize izin verdiğiniz bir gün. Öfkelenmeye, ağlamaya, anlatmaya, paylaşmaya sonra da dans etmeye izin verdiğimiz bir gün. Kendiniz olabileceğiniz birkaç saat...  

Bu saatler yalnızca iç dökerek geçmeyecek Oğulcan Aksoy’un Dans Terapiği tekniği ile de bedenimizle daha derin bir biçimde bağ kurmayı öğreneceğiz. Üstelik aldığınız biletlerden elde edilen gelirin %50’si Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak. 

Etkinlik kontenjanı 25 kişiyle sınırlıdır. Başvurularınızı [email protected] adresinden yapabilirsiniz.  

Etkinlik ücreti : 60 tl 
İlk buluşmanın konusu : Ayrılık - Boşanma 
Tarih : 10 Kasım Cumartesi 
Süresi : 4 saat (14.00 - 18.00 ) Katılımcıların en geç 13.45'te 
belirtilen adreste olmaları rica olunur.