Pizza and More - Bir Pizzadan Daha Fazlası

 Kaynak: Pizza and More

 

Pizza and More, kesinlikle bir pizzadan daha fazlası! Tadını beğeneceğinizi garanti edebileceğim nadir yerlerden. Hala gitmediyseniz gerçek pizzanın tadını kaçırıyorsunuz demektir. Durmayın, koşun derim! 

  

Pizza and More, açılalı daha çok olmamasına rağmen kalıcı olacağının sinyallerini müşteri memnuniyetiyle fazlasıyla veriyor. Sırf pizzalarıyla değil; tatlı, kahve, salata ve hamburgerleriyle de iddialı olan bu mekanda sizi içeriye çeken bir sıcaklık var. Girişte görebileceğiniz sol köşede duran kırmızı özel yapım fırınları da etkileyici olabilir ama sanırım dekorasyondan fazlası var bu mekanda.

 

NOT: Yazının sonunda çekiliş var!

 

  

 Kaynak: Pizza and More

 

Salatalarından en çok beğenileni portakallı enginarlı salataymış. Ben de gittim, gördüm, tattım. Az bile anlatmışlar. Yaz mevsiminin kapıya dayandığı bu aylarda salata pek de kötü bir fikir değil. Malum kadınların korkulu rüyası bikiniler raflarda yerini almaya hazırlanıyor. Her neyse, ne diyorduk? 

  

  Kaynak: Pizza and More

 

Menüde pizzalar 3 çeşit olarak ayrılıyor; klasik pizzalar, napoli pizzalar ve gurme pizzalar. Menüde makarnalar da var. Ayrıca şiddetle önerdiğim iki adet özel yapım tatlıya da değinmeden geçemeyeceğim. İlk önerdiğim tatlı Tiramisu. Her yerde bulabileceğiniz bu tatlı burada diğer yerlerden çok daha farklı yapılıyor. Liköründen özel kremasına hiçbir malzemeden kaçınılmıyor. Diğer bir tatlı ise Mor’e Meyveli. Mor’e Meyveli'nin içinde; özel çikolata sos, özel krema, böğürtlen, ahududu ve yulaflı bisküvi var. Pizzalarından ise Urlalı, Amalfi, Bari ve Toscana fazlasıyla ün yapmış. Gelelim bir de sıradışı pizzalarına. Bu tarz pizzalarına Trapizzino adını vermişler. 

  

  Kaynak: Pizza and More

 

Markanın sahibi Salih Bey'in ilk pizza markası bu değil. Daha önce yeme içme sektöründe 10 yılı geride bırakmış, fazlasıyla tecrübeli birisinden bahsediyoruz. Bugüne kadar edindiği tüm tecrübelerini Pizza and More'da birleştirmiş. Bu markanın İzmir'e gelmesi ise tamamen Salih Bey'in İzmir'e duyduğu sevgiden. "Yaşanacak şehir" diye boşuna denmiyor. 

  

  Kaynak: Pizza and More

 

İzmir'de böyle bir işletme açmanın avantajlarını sorduğumda ise İşletme Müdürü Gülfidan Kocabaş tüm içtenliğiyle ¨İzmir insanı çok yardımsever ve sıcakkanlı. Güler yüzlü olmak çok önemli, insan İzmir'de güzel yaşadığını hissediyor.¨ diye ekleyiveriyor.  

Günbegün açılan pizzacıların arasından parmakla gösterebileceğiniz bu mekan, sanata da fazlasıyla önem veriyor ki gittiğinizde duvar resimlerinden bunu fazlasıyla anlayabilirsiniz. Hizmet saatleri ise 11:00 ile 23:00 arası. Yeterli çalışana sahip olan bu mekanda servis için uzun süre beklemeyeceksiniz. Pizzanın hamuru o an elde açılıp taş fırında ve yavaş pişirildiği için servis süresi genellikle 10 - 15 dakika arasında değişiyormuş, şimdiden söylemiş olalım. 

Afiyet olsun!

 

 

Kaynak: Pizza and More

 

Pizza and More ve Otuzbeşlik'in ortaklaşa yaptığı çekilişe katılmanız için yapmanız gerekenler ise şöyle;


[email protected] ve @pizzaandmoretr hesaplarını takip etmek
-Gönderinin altına bir arkadaşınızı etiketlemek. (Daha fazla yorum, daha fazla kazanma şansı)
-Çekiliş 10 Nisan Salı sonlanacak. 11 Nisan Çarşamba açıklanacak.

-Çekilişi bir kişi kazanacak ve kazanana iki kişilik dilediği pizza menü verilecek.