Yazılar

Planınıza Dahil Etmeniz Gereken Bu Haftanın Etkinlikleri

Paylaş
04-12-2017
Can Sue

Bazıları iş çıkışı strest atmalık, bazıları haftanın yorgunluğunu atmalık. "Ben bir şey yapmak istemiyorum bu hafta." diyen bile otuzbeslik.com'da 10 dk geçirince etkinlikten etkinliğe koşuyormuş! Valla biz koşanların yalancısıyız. Bakalım İzmirliler bu hafta hangi etkinliklere rağbet göstercek. 

 

Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun!   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Futbol kitapları, belgeselleri ve güncel konular üzerine yazdığı yazılarından tanıdığımız gazeteci Hakan Dilek, yoğun ilgi gören Public House’daki ‘Bi De Ben Anlatiim’ gösterisinden sonra, ikinci gösterisi “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun”ile 4 Aralık 21:00’da yine karşınızda olacak! Üstelik etkinlik ücretsiz.  

 

The Normal Heart Film Gösterimi 

Genç LGBTİ+ Derneği 2-10 Aralık tarihleri arasında HIV/AIDS farkındalığını arttırmak için bir dizi etkinlik düzenliyor! 

Tiyatro oyunu The Normal Heart'ın tv filmi uyarlaması olan yapıtta 80'li yıllarda salgın şeklinde yayılan HIV'e karşı başlattığı kampanyayla dikkat çeken aktivist yazar Ned Weeks'in hikayesini konu ediniyor. Ned Weeks, erkek arkadaşı Felix ile birlikte bu virüse ve insanların kafalarındaki AIDS imajına karşı esaslı bir başkaldırış öyküsünü ortaya çıkarırlar. Dünyaya göstermeye çalıştıkları şeylerden biri de insanların zannettiğinin aksine AIDS'in eşcinsel birliktelikten doğan bir hastalık olmadığı gerçeğidir. Ned Weeks, kendi adımlarıyla başlattığı bu mücadelede, hastalığa karşı savaşan bir grubu da kurarak önemli bir figüre dönüşür. 

5 Aralık salı günü saat 18:00'de Genç LGBTİ+ Dernek Ofisinde buluşup filmi hep birlikte izleyelim. 

 

Evet Ne Söylüyoduk! 

"Evet ne söylüyordum!" Diyeceğiniz, kendinizi bir nebze kaybedip müziğe kapılıp gideceğiniz "Evet Ne Söylüyoduk" performansı 8 Aralık'ta Ooze Venue sahnesinde.  

 

Högre presents Dwysedd, Cem InceVulgar 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbullu techno oluşumu Drept bünyesinde olan Dwysedd, 2010'dan beri prodüktörlükle ilgilenip, İstanbul'un çeşitli underground mekanlarinda sahne almıştır. Selekt festivalde Dvs1, Agoria, &ME gibi isimlerle aynı organizasyonda sahne alan Dwysedd'i, Aksak Lounge Alsancak'ta ağırlıyoruz. Köşkün üst ve alt katının etkin olacağı gecede; gecenin açılışı, techno ve ketapop gibi genreları etnik öğelerle bütünleştirip derin, sihirli, özgün soundlar yaratan, Magdelana, Oliver Huntemann, Adriatique, Viken Arman ve Be Svendsen gibi isimlerle aynı kabini paylaşan Cem Ince'den. 9 Aralık gecesi planınız belli oldu sanıyoruz ki! 

 

 

Apeiron Sunar: Frozen Clouds, Padme , Scenes We Have Missed 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akıllara ziyan bu çılgın pazar buluşmasında, Frozen Clouds, Padme ve Scenes We Have Missed ayaklarınızı yerden kesmek için 10 Aralık akşamı İz Performance'ta sahne alıyor!  

 
 Lara Di Lara

 

 

123'ün sesi olarak tanıdığımız Dilara Sakpınar'ın solo projesi Lara Di Lara, geçen yıl çıkarttığı "Oraya Doğru" albümüyle dikkatleri üzerine çekti. 
Söz yazımı, beste ve prodüksiyon açısından dört dörtlük olan bu başlangıç albümüyle Dilara Sakpınar, vokalist olarak tanınan kimliğini çok yönlü bir müzisyene evirdi. 
Albümden sonra yeni bestelerini de yayınlamayı sürdüren Lara Di Lara, sahnede kendisine eşlik edene yetkin ekibiyle bu sefer Passage Performance sahnesinde müzikal bir ziyafet vaadediyor.