Yazılar

Sömestr Tatilin'de İzmir'de Gerçekleşecek Çocuk Etkinlikleri - 2019

Paylaş
21-01-2019
Can Sue

Her pazartesi siz yetişkinler için haftanın en iyi etkinliklerini listeliyoruz ama bu hafta sömestr tatiline giren küçüklerimizi düşündük. Onlar için hazırlanmış etkinlikleri listeledik. "Tatilde çocuğumun enerjisini nasıl yararlı etkinliklere yönlendirebilirim?" düşüncesindeyseniz, bu liste tam size göre! Tüm çocuklarımıza kaliteli vakit geçirecekleri, huzurlu ve mutlu tatiller dileriz...

Eğlenceyi Kodla! Robotik Kodlama Atölyesi

 

19 Ocak – 3 Şubat arası teknoloji meraklısı çocuklara yarıyıl tatilinde en güzel hediye Ege Perla’dan geliyor. Kod yazmadan, programlamaya, yarışmalardan, robot tasarımına kadar öğretici atölyeler, eğlenceyi seven İzmirli miniklerle buluşuyor. Etkinlik Ege Perla B1 katında 4-7 ve 8-12 yaş arası çocuklar için farklı seanlarda gerçekleşiyor. Seans bilgileri ise şöyle: 12.00-13.00 ve 13.15 – 14.15 (4-7 yaş arası çocuklar), 14.30-15.30 ve 15.45-16.45 (8-12 yaş arası çocuklar)

Robotik Kodlama Atölyesi etkinliğine katılmak için 0232 935 6100 numaralı telefondan rezervasyon yapılabilir.

Etkinlik ücretsizdir!

 

Mimdo'nun Aradığı - Çocuklar İçin Pantomim Oyunu

 

Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde sizleri Mimdo’nun sözsüz ama zengin dünyasına davet ediyoruz. Saat 14:00-15:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan Mimdo'nun Aradığı - Çocuklar İçin Pantomim Oyunu 40 dakika sürüyor ve 4+ yaş kitlesine hitap ediyor. Mimo'nun dünyasında bizi muzip kuşlar, yaramaz balonlar ve içi süprizlerle dolu valizler karşılıyor.
Oynayan: İlker Kılıçer
Dramaturg: Dr. Fatma Keçeli
Kukla Tasarımı: Ezgi Or
Pedagojik Danışman: Pedagog Duygu Öz
Müzik: Şubadap Müzik Grubu

 

Minecraft Yeni Ufuklar (3 Gün / 9-13 Yaş)

 
Uzay Kampı Türkiye’nin en yeni programında, Minecraft ile yeni ufuklar keşfediliyor!

Yeni şeyler üretmeye, sonsuz seçenekler içinde yaratıcılığa ve üretkenliğe yönelten fenomen video oyunu Minecraft, Uzay Kampı Türkiye’nin eşsiz eğitim ortamında öğrencilerle buluşuyor! Etkinlik 27 Ocak Pazar günü saat 15:00 ve 30 Ocak Çarşamba günü saat 10:30 gerçekleşecek.

 

 

Ölmezağaç Efsanesi // Çoçuk Oyunu // TOY İzmir

 

  

27 Ocak Pazar günü bir başka güzel etkinlikle karşınızdayız. Ölmezağaç Efsanesi Toy İzmir'de... +5 yaş üzeri olan oyunun konusu ise şöyle:
Bir rüya gördüm, sen de oradaydın ve büyük bir orman uzaktan el salladı bize. Derken; kocaman bir ağaç yükseldi önümde ve minik meraklı bir kuş, yavaş yavaş yavaş süzüldü havada, kocaman bir ağacın dalına kondu. Sonra uyandı doğa ve mutlu bir şarkı kulaklarımızın içine doldu, canlandı renkler, giyildi en güzel elbiseler. Meraklı kuşla biz kocaman ağacın dalından izledik olan biteni… Ölmezağaç Efsanesi’ni…

Biletler Toy İzmir Gişesin'de...
Toy İzmir 0(232) 503 08 65 


Öykü. İbrahim Topal
Proje Tasarım ve Reji. Derya Efe
Proje Ekibi. Ecem Beytekin, Buse Külekci
Hareket Yönetmeni. Kağan Uluca
Oyuncular. Buse Külekci, Ulvi Kahyaoğlu, Ceylan Alas, Fahrettin Esen, İmer Uludağ
Dekor Tasarım. Cem Çevikayak
Kostüm Tasarım. Rahmi Savran
Ses Tasarım. Cemrenur Ünsür
Teknik Sorumlu. Sait İşlek
Tanıtım- Medya. Emre Yüksel
Film Animasyon. Erkmen Uzun, Birdal Deniz Çakmak
Koordinatör. Ecem Beytekin, Sercan Dallı

 

Köstebekgiller

 

 22 Ocak 13:00 ve 15:00'da AKM Tiyatro Salonu'nda Köstebekgiller sizleri bekliyor. Biletler 28.50 TL. Oyunun konusu ise şöyle: Büyük bir ormanda ailesi ile yaşayan iki kardeş Süslü ve Boyo, çok uzaklarda Köstebekya adlı, sadece köstebeklerin yaşadığı bir yer olduğunu duyarlar. Bu bilgiye çok sevinen Boyo, bulduğu bir harita ve kitap ile Köstebekya'yı aramak için yollara düşer. Süslü kardeşi Boyo'yu yalnız bırakmaz birlikte uzun ve maceralı bir yolculuk başlar. İlk önce şaşkın ve unutkan Kösteban ile karşılaşırlar daha sonra onlara yardım etsin diye hep birlikte Köstan amcayı bulmaya çalışırlar. Kahramanlarımız Köstebekya'yı bulmaya çalışırken birbirlerinin değerini ve arkadaşlığın önemini fark ederek, sevgi ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu keşfetmiş olurlar.

Oyun Türü
: Müzikal Çocuk Oyunu
Süresi: 45 dakika

 

Ege ile Gaga Müzikali

 

23 Ocak 13:00 ve 15:00'da Ege ile Gaga Müzikali AKM Tiyatro Salonu'nda sizlerle. Biletler 28.5 TL.

Lisans Sahibi : Resimli Filim
Yapımcı : İstanbul Temaşa Tiyatrosu
Yöneten: Bilal Aydoğdu

 

Canım Kardeşim Müzikali 2

 

Canım Kardeşim Müzikali 2, 25 Ocak 2019 saat 13:00 ve 15:00'da AKM Tiyatro Salonu'nda! Biletler 1. Kategori - 34.00 TL

"Eğlenceye doyamayacağınız bu yeni çocuk müzikalinde salonları dolduran çocuklar dans edip şarkılara eşlik edecekler. Galip Bey ve eşi Lale Hanım kızları Mine ve Müge'nin eğlenmek güzel zaman geçirmek için sadece bilgisayara mahkum olduklarını görünce çok üzülürler. Kendi çocukluk yıllarına geri dönüp Mine, Müge ve Mıncır için geçmişten günümüze kadar gelen Barış Manço gibi unutulmaz sanatçıları taklit ederek anlatırlar. Mine ve Müge geçmişe giderler."

Yazan: Murat Kürüz
Yönetmen: Murat Ergür.
Müzik: Kenan Yılmaz
Yapım&Supervisor: Cengiz Şahin

 

Bremen Mızıkacıları

 

Bremen Mızıkacıları, 27 Ocak 2019 13:00 ve 15:00'da Suat Taşer Tiyatrosu'nda! Biletler 28.50 TL

"Artık işe yaramadığı için çiftliğinden kovulan Karakaçan, ava gidemediği için istenmeyen Bingo, sarayı fareler bastığından dolayı evinden olan Kontes ve artık sabahları ötemediği için istenmeyen Benekli... Bu hayvanları bir araya getiren ise müzisyen olma istekleri...  Bremen şehrine varmak için çıktıkları yolda çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya gelen dört kafadar, birlik olunduğunda her şeyin üstesinden nasıl da kolay gelindiğini öğreneceklerdir. Grimm Kardeşler’in dünyaca ünlü masalı şimdi Tiyatro Mask farkıyla tiyatro sahnesine taşınıyor. Siz de zaman kaybetmeden yerinizi ayırtın."

Oyunlaştıran ve Yöneten: Umut Vardarlı
Dekor: Ferit Özen
Müzik: Ege Semercioğlu
Kostüm: Aygül Sonay