26 Jan 2020
Kardelen Uysal

Şubat Ayı Sahnesi

Edebiyattan tiyatroya uyarlanan ödüllü oyunlar, turneye çıkıp kentimize uğrayan talk şovlar, yıllar sonra seyirci karşısına yeniden çıkanlar... Şubat ayında İzmir seyircisini birbirinden değerli tiyatro oyunları bekliyor. 

Suç ve Ceza

02 Feb 2020
Tiyatro 35 Sahne Sanatları Atölyesi

Edebiyat tarihinin en önemli yazarlarından Dostoyevski'nin unutulmaz eseri Suç ve Ceza, ilk kez tek kişilik bir performansla seyirciyle buluşuyor. Yoksul ve haksızlığa uğramış üniversite öğrencisi Raskolnikov'un işlediği cinayetin ardından içine girdiği buhranları ve vicdanıyla başbaşa kalışını konu alan oyunu, Tiyatro 35 sahneliyor.

Sıfır Noktasındaki Kadın

05 Feb 2020
Nazım Hikmet Kültür Merkezi - Konak Halk Sahnesi

Neval El Seddavi'nin cezaevinde, yaşamının son anlarına tanıklık ettiği Firdevs'in öyküsü bu kez tiyatro sahnesinde.

 

"Şimdi de gerçeği hiç zorluk çekmeden anlatıyorum. Çünkü gerçek kolay ve yalındır. Bu yalınlığın içinde de vahşi bir güç yatar. Yaşamın vahşi, ilkel gerçeklerine ancak yıllar süren bir savaşımın sonunda varabildim. Çünkü insanlar yaşamın yalın ama çirkin, güçlü olan gerçeklerine birkaç yıl içinde varamazlar pek."

Kibarlık Budalası

05 Feb 2020
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

İpek Kadılar'ın uyarlamasını yaptığı, büyük usta Haldun Dormen'in oynadığı Kibarlık Budalas 17. yüzyılda, Fransa'da geçiyor. Varlıklı ama cahil Mösyö Jourdain'in asilzade olma hayalleri için gösterdiği gerekli ve gereksiz çabaları konu edinen oyun Moliere'in en büyük eserlerinden. 

Tak Tak Takıntı

09 Feb 2020
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Ali Poyrazoğlu'nun hem yönettiği hem oynadığı Tak Tak Takıntı, Laurent Baffie imzalı bir oyun. Oyunda takıntı hastalığından muzdarip kişilerin karşılaşmalarına şahit oluyoruz. Birbirlerinden destek olarak yaşama bağlanmayı öğrenen hastaların hikayeleri izleyeceğimiz oyunda Poyrazoğlu'na Bülent Kayabaş, Özdemir Çiftçioğlu, Şebnem Özinal, Eser Ali, Berrak Kuş, Kerem Coro eşlik ediyor.

Kaan Sekban Saçmalar

11 Feb 2020
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Uzun yıllar boyunca kurumsal hayatta çalışan Tebrikler Kovuldunuz adlı kitabın yazarı Kaan Sekban, işinden istifa eder ve oyunculuk eğitimi alır. Sosyal medyadaki davranış bozukluklarına, cast ajanslarına, beyaz yakalıların yaşamına kendine has üslupla dokunan Sekban'ın talk şovunu ajandanıza not edin deriz.

12 Öfkeli Adam

16 Feb 2020
Han Tiyatrosu Ünal Gürel Sahnesi

Şüphelinin suçlu olduğunun genel kabul gördüğü bir jüri ve onlara karşı çıkan tek bir kişi... Adalet kavramı 12 jüri üyesi tarafından sorgulanıyor. Reginald Rose'un yazdığı, Gülder Pınar'ın yönettiği oyun, Tiyatro Pınarı Ünal Gürel Sahnesi'nde.

Ağaçlar Ayakta Ölür

17 Feb 2020
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Ağaçlar Ayakta Ölür dağılan bir aileyi toplamak amacıyla büyük bir risk alan adamın eşine yapmak istediği iyilik üzerine kurulu. Sevgi, iyilik kavramları üzerine yoğunlaşan oyunun başrollerini Nevra Serezli ve Nuri Gökaşan paylaşıyor.

Vahşet Tanrısı

23 Feb 2020
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Binnur Kaya, Güven Kıraç, Levent Ülgen ve Tilbe Saran'ın başrollerini paylaştığı Vahşet Tanrısı kapalı gişe oynuyor. Yasmina Reza’nın ödüllü oyunu, çocuklarının kavgasının ardından uzlaşmak üzere bir araya gelen ebeveynlerin yaşadıklarını konu ediniyor. DasDas'ın oyunu İzmir AKM Yunus Emre Salonu'nda.

Tolga Çevik - Tolgshow

25 Feb 2020
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Tolga Çevik Arkadaşım karakteriyle klasikleşen doğaçlama oyununu izleyicinin karşısına çıkıyor. Yönetmen karakterinin birbirinden enteresan isteklerini yerine getirmeye "Arkadaşım"ı bu kez sahnede izleyeceğiz.

Thom Pain

26 Feb 2020
Nazım Hikmet Kültür Merkezi - Konak Halk Sahnesi

Will Eno'nun yazdığı, 2005 Pulitzer Ödülleri Drama Finalisti olan Thom Pain adlı oyunu dün, çocukluk, bugün, gösterinin doğası ve doğanın gösterisi, erkeğin, kadının kalbi, tabiat, korku, nefret üzerine. Uğur Çağlayan’ın çevirisini yaptığı Thom Pain’i Kağan Uluca oynuyor.