R
GİRİŞ
TR
EN

88. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda yok yok!

#KONSER
#TİYATRO
#SÖYLEŞİ
#FUAR
#İEF'19
Zeynep Öztürk
31 Aug 2019

İzmir Enternasyonal Fuarı, 88. yılında da on gün sürecek etkinlikleriyle misafirlerine eğlence dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor. 6 Eylül'de kapılarını dünya ticareti ve kültür alışverişine açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı, konserden tiyatroya, sinema gösterimlerinden müzikal gösterilere, söyleşilerden sokak gösterilerine her yıl heyecanla beklenen birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Sizin için etkinlik başlıkları adı altında tüm bilgileri derledik. 

Çim Konserleri

 En rahat giysilerinizle eğlencenin doruklarına çıkıp çılgınca dans edeceğiniz Çim Konserleri bu yıl Goran Bregovic, Edis, Onur Akın, Yeni Türkü ve Simge Sağın'ın yanında birçok ismi konuk ediyor. Detaylı konser listesi için takipte kalın! 

Rock & More Sahnesi

 İzmir Enternasyonal Fuarı, Rock & More Sahnesi’nde hem rap hem de rock müzikseverleri bir araya getirecek. Geçtiğimiz yıl “Rock Sahnesi” adıyla gerçekleşen Rock & More, bu sene de konuklarına keyifli akşamlar yaşatmaya hazırlanıyor. Rock & More’da konserler 8 Eylül Pazar günü başlayacak. 3 numaralı holün lunaparka bakan kısmında kurulan Rock & More Sahnesi için Kültürpark’a giren konuklar ekstra bir ücret ödemeyecek. Ayrıntılı liste için takipte kalın. 

Mogambo Geceleri

 İzmir Enternasyonal Fuarı'nın unutulmaz sahnesi Mogambo bu yıl bir hayli popüler isimleri konuk ediyor. Mogambo Geceleri, geleneksel müzikleri elektronik ritimlerle harmanlayan Dj Mehmet Aslan ile başlayacak. Saat 21.00’de başlayacak olan programlar 23.00’e kadar 9 gece boyunca devam edecek. Mogambo Geceleri etkinlikleri listesine göz atmak için bizi takip edin. 

19. Sinema Burada Festivali

 Sinema dünyasının vazgeçilmezi Sinema Burada Festivali, atölyeler ve film gösterimleri ile 19’uncu kez gerçekleşecek. Üçü ulusal, biri uluslararası galalı gösterim ile toplam 12 film, festivalin beyaz perdesinde sinemaseverlerle buluşacak.  

Yüz Yüze Sohbetler ve Kitap Sokağı

 Lozan Kapısı girişinden Kaskatlı Havuz’a kadar giden yolda kurulacak Kitap Sokağı’nın yanı sıra birçok önemli isim de Yüz Yüze Sohbetler’de sevenleriyle buluşacak. Yayınevleri, sevilen yazarları düzenleyecekleri imza günleriyle on gün boyunca İEF’de ağırlayacak.7 Eylül Cumartesi gününden itibaren Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi önünde kurulacak Yüz Yüze Sohbetler sahnesi, özel kalemlerin sohbetleriyle 15 Eylül Pazar gününe kadar keyif verecek. Detaylar için bizi takip edin. 

İş Günleri

 İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında 2015 yılından beri düzenlenen İzmir İş Günleri Toplantıları, uluslararası yatırım fırsatlarının nabzını tutacak. 5 - 6 Eylül tarihlerinde Swissotel Büyük Efes İzmir'de gerçekleştirilecek toplantılarda “Bir Kuşak Bir Yol” - Modern İpek Yolu Projesi’nin mimarı Çin Halk Cumhuriyeti başta olmak üzere toplam 30 ülke yer alacak. 

Intel ESL Türkiye Şampiyonası

 
İzmir Enternasyonal Fuarı, tüm dünyada e-spor tutkunlarının heyecanla takip ettiği Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın finaline ev sahipliği yapacak. 12 - 15 Eylül tarihleri arasında Kültürpark 4 No’lu holde gerçekleşecek finallerde oyuncular, özel olarak hazırlanan alanda CS: GO ve Dota 2 oyunlarında yarışacak. Final oyunları haricinde hol içinde çeşitli etkinlikler de gerçekleşecek.
 

Tarkem Hazine Avı

 Kemeraltı’nda çeşitli çalışmalar gerçekleştiren TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.) öncülüğünde gerçekleşecek “İpek Yolu’nun İzinde” Hazine Avı, katılanlara heyecanlı bir günün yanında Kültürpark’ı baştan sona tanıma imkanı da sunacak. 14 Eylül Cumartesi günü yapılacak Hazine Avı’nı ilk tamamlayan takım, 3 bin liralık büyük ödülün sahibi olacak. Ayrıntılı bilgi için tıkla! 

Kemeraltı Sokağı

 TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.) öncülüğünde düzenlenen “Kemeraltı Sokağı” etkinliğinde Kemeraltı Lezzetleri, Kemeraltı Zanaatkarları, Kemeraltı Markaları, Kemeraltı Projeleri ve çeşitli etkinlikler fuar ziyaretçileriyle buluşacak. Kemeraltı’nın marka değerinin artmasına yardımcı olacak Kemeraltı Sokağı’nda; yazar, araştırmacı, kent gözlemcisi, fotoğrafçı ve sanatçılar ile çeşitli atölyeler, sergiler, söyleşiler, imza günleri, dinletiler ve yarışmalar düzenlenecek. Kültürpark’ın Lozan Kapısı ile Montrö Kapısı arasında bulunan Uzun Havuz alanında yer alacak Kemeraltı Sokağı ile fuar ziyaretçileri 6- 15 Eylül tarihlerinde İzmir Enternasyonal Fuarı’nda küçük bir Kemeraltı yolculuğuna çıkacak.  

İsmet İnönü Sanat Merkezi Etkinlikleri

 Birbirinden özel 9 gösteri ile kalbinizi fethetmeye hazırlanan İsmet İnönü Sanat Merkezi, 7 Eylül’den 15 Eylül'e kadar saat 20.00'de tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Ayrıntılı oyun listesi için takipte kalın!İzmir Sanat Kültürpark büyük salonunda ise birbirinden güzel üç oyun Ay! Carmela, Ben Marksist Değilim ve müzikli çocuk tiyatrosu Sevimli Dostlar izleyicileriyle buluşacak. 

Şef Sensin

  Fuar ziyaretçileri, Şef Sensin etkinliğiyle 8 enstrümandan oluşan bir orkestranın şefi olma şansına erişecek. Müzik yeteneği aranmayan Şef Sensin’de fuar ziyaretçilerinin orkestra şefi olabilmesi için içlerinde müzik sevgisi barındırması yeterli.   

Pony Club

 Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla TJK İzmir Hipodrom Müdürlüğü ile yürütülen Pony Club etkinliği 2 yıldır düzenleniyor. Pony atlara binerek gezen çocuklar fuar içerisinde keyifli vakit geçirirken hayvanları yakından tanıma fırsatı bulacak.  

Yoga Etkinliği

 Spor yapmaya teşvik eden ve son 5 yıldır yüksek katılım oranıyla dikkat çeken Yoga etkinliği, sporun insanlar arasındaki etkileşimi artırdığını gözler önüne seriyor. Her yıl bir yoga okulunun öncülüğünde düzenlenen ve katılımın ücretsiz olduğu etkinlik, fuar ziyaretçilerine toplu olarak spor yapmanın güzelliğini yaşatacak. 

Sokak Gösterileri

 Her yıl denge oyunlarından jimnastik gösterilerine, illüzyon şovlarından akrobasi gösterilerine, komedi performanslarından palyaço gösterilerine her yaştan ziyaretçinin ilgi gösterdiği Sokak Gösterileri, dünyanın farklı yerlerinden ve kültürlerinden gelen profesyonel sokak sanatçılarının şovları, fuarın en beğenilen ve fuar boyunca kalabalıkları etrafında toplayan etkinliklerinden biri. Bu yıl 6 sokak gösterisine hazırlanılan fuarda görsel şölen ve eğlenceye doymak mümkün olmayacak gibi duruyor. 

Merak Makinesi 

 Bilim Kahramanları Derneği’nin Boeing desteğiyle sürdürdüğü Merak Makinesi programı, 9-14 yaş arası çocuklar için uzay ve havacılık temalı atölyeler düzenleyecek. Atölyelere katılacak çocuklar, Bilim Kahramanları Derneği gönüllüleri rehberliğinde basit gündelik malzemelerle helikopter, hava gücüyle dönen makine, roket gibi tasarımlar oluşturarak havacılık ve uzay alanında mühendislik tasarımları deneyimleme fırsatı bulacak. Bir saat sürecek atölyelerde çocukların araştırma becerilerini geliştirmeleri ve kendilerini geleceğin mucitleri, bilim insanları, mühendisleri olarak hayal edebilmeleri hedefleniyor.Atölyelere sadece kaydı yapılan ve velisi tarafından muvafakat formu doldurulmuş çocuklar katılım sağlayabilecek. Muvafakat formu için tıklayınız. 

Oryantiring Spor Etkinliği

Genellikle ormanlık arazide yapılan, sporcuların kendilerine verilen yarışma bölgesinin haritasında belirtilmiş hedeflere sırasıyla ve en kısa sürede ulaşmaya çalışacağı Oryantiring etkinliği, 88. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında sporseverleri bir araya getiriyor. Zamana karşı yapılan bir spor olan Oryantiring, fuar ziyaretçilerine macera ve adrenalin dolu dakikalar yaşatmaya hazırlanıyor. Yakamoz Gençlik Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen Oryantiring etkinliğine fuar boyunca katılım ücretsiz. 

Biz de buradayız!

 
 
Basmane kapısından girdiğinizde hemen solunuzda kalan ilk alanda Otuzbeşlik yer alacak. Bu sene stantlarımızda çocuk etkinliklerinden atölyelere, maske boyamadan rastaya birçok etkinliğe ve sivil toplum kuruluşuna yer vereceğiz. Otuzbeşlik stantlarında hangi etkinlikler gerçekleşecek, kimler yer alacak, hangi saatler arasında neler olacak merak ediyorsanız takipte kalın.
Benzer yazılar
#SİNEMA
Bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali 23-29 Kasım tarihleri arasında 19 ülkeden 34 k...
Editör
20 Nov 2019
#EDEBİYAT
Edebiyatı kimsesizlerin kimsesi olarak gören, öykülerinde gerçekle gerçeküstü olanı naif bir biçimde harmanlayan, yazdık...
Kardelen Uysal
19 Nov 2019
#SİNEMA
#FESTİVAL
Bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali 23-29 Kasım tarihleri arasında 19 ülkeden 34 k...
Editör
18 Nov 2019
#SİNEMA
#SÖYLEŞİ
Otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği Alternatif Kısa film etkinliğimizin 17’ncisiyle karşınızdayız. Bu seç...
Gülay Güler
18 Nov 2019
#KONSER
#TİYATRO
Bu hafta İzmirli sanatseverleri birbirinden güzel etkinlikler bekliyor. Haftaya başlamadan listemize göz atın.
Editör
18 Nov 2019
#TASARIM
#SERGİ
Mimari, endüstriyel tasarım, moda tasarımı ve grafik tasarım alanlarından 17 tasarımcıyı bir araya getiren İlham Veren İ...
Editör
15 Nov 2019
#KAHVALTI
Kahvaltınızı deniz kenarında mı yapmak istersiniz, köşkün arka bahçesinde mi? Serpme kahvaltınızı kendiniz mi seçmek ist...
Seçil Şeker
15 Nov 2019
#MÜZİK
Hip hop müziğin başarılı isimlerinden Ali Eksan, bilinen adıyla Ethnique Punch, beat’lerini kendisiyle yapan bir MC. Sin...
Kardelen Uysal
15 Nov 2019
#SOSYAL SORUMLULUK
Hale Acun Aydın, 1983 İstanbul doğumlu bir içerik üreticisi. Türk İşi Minimalizm adlı YouTube kanalının ve web sitesinin...
Kardelen Uysal
14 Nov 2019
#TİYATRO
Tiyatro Kalemi ötekinin derdinin, hikayesinin üzerine titizlikle eğilen bir tiyatro grubu. Çok katmanlı metinleri, başar...
Kardelen Uysal
12 Nov 2019
#GEZİ
Şehir sizi bastıysa, hafta sonu için huzurlu bir tatil düşlüyorsanız Urla’ya 9 km uzaklıktaki Özbek Köyü keşfedilmeyi be...
Gülay Güler
9 Nov 2019
#YEMEK
#DİYET
Öğle yemeklerini Mistral Çarşı’da yiyor, sağlıklı beslenmek istiyorum ama çalışırken nasıl yapabilirim bilmiyorum diyors...
Gülşen Sarı
8 Nov 2019
#MÜZİK
Adnan Girgin (davul), Atahan Gökdel (gitar) ve Mert Deliktaşlıdan (gitar, vokal) tarafından 2018 yılında hayata geçirile...
Kardelen Uysal
7 Nov 2019
#TEKNOLOJİ
Ege bölgesinin en büyük yazılım teknolojileri konferansı 23 Kasım, Cumartesi günü Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde G...
Editör
6 Nov 2019
#EDEBİYAT
Berna Kumaş Sipahi, Arkas Holding Kurumsal İletişim Direktörü. Aynı zamanda da bir yazar. Daha önce Gökten Üç Elma Düşmü...
Editör
5 Nov 2019
#SİNEMA
İzmir kentinin tek sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, 4 Kasım günü başladı ve 10 Kasım'a kadar devam edece...
Editör
5 Nov 2019
#TİYATRO
Will Eno'nun yazdığı 2005 Pulitzer Ödülleri Dram Finalisti Thom Pain oyunu dün, çocukluk, bugün, gösterinin doğası ve do...
Seçil Şeker
4 Nov 2019
#KONSER
#TİYATRO
#SÖYLEŞİ
#ATÖLYE
Bu haftanın göze çarpan etkinlikleri neler? İzmir bu hafta hangi tiyatroya gidecek, hangi konserde eğlenecek bu listede!
Editör
4 Nov 2019
#VEGAN
#VEJETERYAN
Dünyanın her yerinde veganlığın yükselişe geçmesiyle birlikte işletmeler bu konuya daha duyarlı olmaya başladı. İzmir’de...
Gülay Güler
2 Nov 2019
#KOŞU
#SOSYAL SORUMLULUK
Ayrık veya açık omurga anlamına gelen spina bifida, dünyada en sık görülen doğuştan olma hastalıklardan birisi. 3 Kasım’...
Öykü Nur Akkol Avcı
1 Nov 2019
#YEMEK
Hani bir söz vardır muhtemelen aşinasınızdır; "Tekrarı yoktur bazı şeylerin hayat gibi, aşk gibi, ömür gibi…"
Zeren Tuğçe Erbil
31 Oct 2019
#KONSER
#MÜZİK
Kış yavaş yavaş kendini gösterip bizi üşütürken konser konser gezip içinizi ısıtmaya hazır mısınız?
Seçil Şeker
30 Oct 2019
#TİYATRO
#OPERA
Annie müzikali geçen sene Mozart Akademi tarafından İstanbul’da Zorlu’da sahnelenmişti. Bu sene Kasım ayında üç kez sahn...
Kardelen Uysal
29 Oct 2019
#TİYATRO
#STAND-UP
Kasım ayında İzmir'i birbirinden değerli oyunlar, performanslar ve stand-up gösterileri bekliyor. Sizi eğlenceli, komik,...
Kardelen Uysal
28 Oct 2019
#ATÖLYE
Hafta sonunu renklendirip hem eğlenmek hem de öğrenmek isteyenler için İzmir bu ay dopdolu!
Seçil Şeker
27 Oct 2019
#TİYATRO
Arthur Schnitzler’in La Ronde adlı eserinden Haluk Işık’ın uyarladığı, 1890’lu yıllarda Viyana’da geçen Atlıkarınca Hika...
Editör
27 Oct 2019
#EDEBİYAT
Deniz Kuyumcu, 22 yaşında genç bir yazar. Kuyumcu, kitabı Efsaneler Yıldırım Kuşu’nda gerçek efsanelerle kurmacayı birle...
Gülay Güler
26 Oct 2019
#PUB
Urla’nın ilk Irish Pub'ı açıldı. The Harp dekorasyonu, sıcak ortamı, bira çeşitliliği, uygun fiyatları ile tamamen Irish...
Gülay Güler
25 Oct 2019
#BALE
#OPERA
#ÇOCUK
Çocuklara opera, bale, klasik müziği sevdirmek ve çocukların okuma alışkanlığı kazanmaları için yazılan Şekeronya’da sol...
Editör
22 Oct 2019
#MÜZİK
#SANAT
#FESTİVAL
#YOGA
Yeşim Özbirinci, www.wearethehippies.com sitesinin kurucusu ve editörü. Site, sürdürülebilir yaşam, psychedelic kültür, ...
Kardelen Uysal
22 Oct 2019
#KUTLAMA
#MÜZİK
Yılın en eğlenceli günlerinden biri olan Cadılar Bayramı'na çok az kaldı. Her yıl dünyada rengarenk ve eğlenceli görüntü...
Gülay Güler
21 Oct 2019
#YOGA
Bu röportajı okurken siz de görünenin özüne yolculuk etmek isteyeceksiniz. Biz dinlerken Özlem Özülker hikayelerinden ve...
Editör
20 Oct 2019
#ÇOCUK
#ETKİNLİK ALANI
Ebeveyn olunca öncelik hep çocuklarımızın oluyor değil mi? Sizi de bunaltmadan, İzmir'in tadını çocuklarınızla hangi mek...
Gülay Güler
19 Oct 2019
#SEMİNER
5 Kasım tarihinde İzmir'in gelecek vadeden girişimleriyle yatırımcıları bir araya getirmek için düzenlenen Startup, Türk...
Editör
15 Oct 2019
#SİNEMA
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2002 yılından beri düzenlenen Filmekimi, 18-23 Ekim tarihleri arasında İzmir’de g...
Kardelen Uysal
15 Oct 2019
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade