Berat Uylukçu

Berat Uylukcu, proWES (Profound Wingchun Escrima Systems) kurucusu ve baş antrenörüdür. Aynı zamanda Türkiye'deki sayılı Savaş Sanatları Kareograflarındandır.

Berat Uylukcu 14 Nisan 1987'de üç kuşaktır sporla iç içe olan bir ailede Dünya'ya geldi. 1995'de futbolla spor hayatına başladı. Farklı kulüplerde amatör olarak futbol yaşantısını sürdürürken 1997'de ağabeyi Cemil Uylukcu aracılığıyla WingChun ile tanıştı, ancak WingChun'a aktif olarak başlamak için 14 yaşına kadar beklemesi gerekti. 2001'de WingChun derslerine başladı. 2011 yılına kadar EBMAS organizasyonu içerisinde yer aldı.

2003'te eğitmen oldu. Futbolu bırakıp, WingChun'a yoğunlaşmaya karar verdi. Sifu Emin Boztepe'den özel dersler alarak WingChun ve Escrima'sını ilerletti. 2007'ye kadar İstanbul'da dersler verdi ve Bursa'nın ilk WingChun öğrencilerini yetiştirdi. Aynı sene, aldığı radikal bir kararla İzmir'e yerleşti ve kendi okullarını açtı. Amacı Türkiye'nin farklı şehirlerine de bu stilleri götürerek daha fazla insanı WingChun&Escrima ile tanıştırmaktı. Bu amacına bir çok şehirde ulaştı. İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa, Antalya, Kayseri, Sivas, Muğla, Mersin, Aksaray, Tunceli  gibi bir çok şehirde eğitimler verdi.

2009 yılında kendi Si-fu'su tarafından Sifu unvanı almaya layık görüldü. 2011'de İstanbul öğrencilerinin eğitimini devraldı. Aynı sene içerisinde kendi bakış açısını ve etik anlayışını yansıtan "proWES"i kurdu. Amacı öğrencilerine huzurlu ve kaliteli bir eğitim ortamı sağlamaktı.

Bazı TV dizilerinde dublörlük, Ejder Kapanı, Muhteşem Yüzyıl, Poyraz Karayel gibi büyük projelerde savaş sanatları koreograflığı ve dublör koordinatörlüğü yaptı. Çalıştırdığı projelerde tüm oyunculara kılıç&yakın dövüş eğitimleri verdi.