Gökalp Ergen

Vokalist, şarkı sözü yazarı, besteci, multi-enstrumanist, aranjör ve müzik prodüktörü Gökalp Ergen, 27 Nisan 1977'de Kocaeli'nde doğdu. Müzik kariyerine 13 yaşında gitar çalarak başlayan müzisyen, aralarında "Lacuna" adlı parçasınında yer aldığı en çok tanınan şarkılarından bazılarını 16 yaşındayken besteledi. 1994 yılında yerel müzik akademilerinde gitar dersleri vermeye başladığı dönemde klasik gitar, bas gitar, davul ve piyano gibi farklı enstrümanlara da yoğunlaşmaya başladı.1996 yılında kurduğu; vokalist, gitarist, besteci ve prodüktör olarak yer aldığı grubu ‘The Climb’ ile çalışmalarını 2007 yılına kadar sürdürdü. Grup 1999 yılında aynı adlı albümleri ‘The Climb’ı yayımladı. 2002 senesinde yayımladıkları ikici albümleri "Principia"da Gökalp Ergen vokallerin yanı sıra bazı parçalarda bas gitar, elektro gitar ve davullarda yer aldı. 

Ana projesi ‘The Climb’ dışında, prodüktörlüğünü yaptığı N-Closer grubunda vokalistliği de üstlenen Gökalp Ergen, 2000'den 2010 yılına kadar birçok farklı sanatçı ve grupla prodüktör, aranjör ve besteci olarak çalıştı. 2011 yılında "Kolpaçino Bomba" filmi için "Never Think About You" adlı şarkıyı besteleyen müsisyen, aynı sene Topkapı Sarayı Silah Bölümü için klasik müzik aranjeleri yaptı. Yayımlanmayanlar dahil klasik müzik, elektronik müzik ve rock müzik tarzlarında 200'ün üstünde bestesi olan sanatçı aynı zamanda vokal koçu olarak da çalışmalarını sürdürmektedir. 

2011 yılında Türk heavy metal efsanesi Pentagram’a vokalist olarak katılan Gökalp Ergen'in Pentagram’la ilk albümü olan MMXII 27 Nisan 2012'de yayımlandı.