Grogi-Ahmet Çadır

Grogi asıl adıyla Ahmet Çadır 05.02.1990 İzmir doğumlu Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu, Futbol antrenörü.. 2007 den beri Rap müzikle beraber fakat ilk solo albümü Dur Daha Yeni Başladık ’ ı 2011 yılında internet üzerinden dinleyicilerine hediye ederek büyük başarı yakaladı.

Bu internet albümünde bulunan 8 şarkıdan 3 üne klip çeken Grogi youtube üzerinde büyük hitler aldı ve video klip serilerine devam etti.

Birçok müzisyenin albümlerine düetleriyle eşlik eden Grogi, Anıl Piyancı ile birlikte Yetenek Sizsiniz Türkiye’de yer aldı.

Tüm bunlardan önce, 2010 yılında Melankolia müzik şirketi tarafından Sagopa Kajmer’in yapımcılığında çıkan Kafile2 isimli karma albümde Işığım Yolu Gösteriyor isimli şarkıyı seslendirmişti.

Sekiz ekibi olarak yaptıkları çalışmalarda Türk HipHop Tarihine unutulmuycak eserler kattılar.

Yeni nesil Cartel olarak nitelendirilen ve sosyal medyada yükledikleri her klip ve şarkı ile büyük hit alan Grogi’nin bir üyesi olduğu Sekiz ekibinin ilk yasal albümü 2013 yılının şubat ayı içerisinde Pasaj müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde yer aldı.

2012 yılında Pasaj müzik etiketiyle çıkan Organize Oluyoruz vol2 albümü için Faydası Yok isimli şarkıyı seslendirdi.

Blue Jean dergisinin 2012 Mayıs ekine röportaj verdi..

Solo albüm çalışmaları hız kesmeden devam ederken Türkiyenin bir çok ilinde konserlere çıkan Grogi ilk yurt dışı konserini 04.05.2012 tarihinde İsviçre’de verdi.

Sanatçının solo albümünü çok yakında tüm müzik marketlerde bulabileceksiniz.

Sanatçı çalışmalarına İzmir’de devam etmekte...